Jump to content
Българският форум за музиканти

Пропуск на кухарката :)))


Recommended Posts

а кво значение има??? принципно на 2те се свири еднакво (освен че например на мен са ми страшно неудобни повечето кухарки). Важно е китарата ти да те кефи и това да ти дава стимул да свириш, а не да се мъчиш с няква 20 годишна кремонка, да ти стават мазоли на пръстите и да не можеш да свириш след 10то прагче, само щото според някой трябва да се почне от кухарка.

Аз лично почнах с акустична, която намерих на аванта, но това не ми помогна да се науча да свиря, щот ми беше неудобна и не ме кефеше, в къщи кат разбраха че ще си вземам електрическа щяха да ме застрелят, но мога да кажа че за несец от както имах електрическа напреднах повече отколкото за година с кухарката, но това е за мене де, за всеки е различно. Имай в предвид и че ел. китара не свири сама - т.е. без усилвател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имай в предвид и че ел. китара не свири сама - т.е. без усилвател

Лично аз като си взех китарата нито дист имах , нито усилвател , така че и това не е проблем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1 място четох, че за да напредне човек няма значение на каква китара е започнал, важно е тя да му е удобна и да го заинтригува, за да може той да жули по цял ден и да стане добър естествено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина обичаш и цениш китарата като инструмент, няма да те интересува дали е акустична или електрическа - и на двете ще свириш с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът не е до ценене на китарата като инструмент! Наистина между електрическата китара и акустичната китара има голяма разлика. И аз лично преди време имах близки срещи...не от трети вид :) с един познат, който свири на класическа китара, а аз наблягам главно на електрическата. И двамата си признахме, че това, което единия свири на неговия си инструмент, другия няма да може да го изсвири и след примерно 2 години упражнения, въпреки че и двамата не се имаме за много добри. И честно да ви кажа той на мен ми скри топката! Обаче той казва че и аз неговата... И двамата свирим на китара, но се оказва, че реално едва ли не свирим на различни инструменти! Така че, изборът е в това какво повече те кефи. Затова има и повече китаристи, от колкото басисти, щото повече хора ги кефи да свирят на китара, примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз смятам, че за баса е друга причината. Малко хора искат да свирят на бас, щото за да свириш на бас, тряя да си в група щото просто ей така да си жулиш на бас у вас, малко безсмислено ми се струва. Пък и на китара има мн повече неща, които да се свирят, отколкото на бас. Нали той все пак си е главно за ритъм. Пък и мисля че повечето хора смятат, че баса е по-лесен и затва си хващат китара, въпреки че не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина обичаш и цениш китарата като инструмент, няма да те интересува дали е акустична или електрическа - и на двете ще свириш с удоволствие.

ако наистина цениш и обичаш флейтата като инструмент,няма да те интересува дали свириш на флейта или на тромбон или на туба.

това дето го казваш е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако наистина цениш и обичаш флейтата като инструмент,няма да те интересува дали свириш на флейта или на тромбон или на туба.

това дето го казваш е същото.

Не е същото, защото тромбонът и тубата не са разновидности на флейтата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм басист и мисля че свиренето на класическа класическа музика придава супер много техника та според мен класическата китара е един ГОЛЯМ +

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ако наистина цениш и обичаш флейтата като инструмент,няма да те интересува дали свириш на флейта или на тромбон или на туба.

това дето го казваш е същото.

Не е същото, защото тромбонът и тубата не са разновидности на флейтата.

нали пак се духа.същото е.духаш и натискаш клапи.от твоя пост така излиза.

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Същото щеше да е, ако говорех за китара и цигулка. Общото между тези два инструмента е, че са струнни. Случаят с флейтата и тубата е аналогичен. Акустичната и електрическата китара са разновидности на един инструмент, а не различни инструменти, както в дадения от тебе пример.

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм басист и мисля че свиренето на класическа класическа музика придава супер много техника та според мен класическата китара е един ГОЛЯМ +

Човекът е басист и ви скри топката на всички.

Само на мен ли ми харесват и двата вида и само аз ли съм еднакво добър и на двата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе нитро - и аз сьм почнал с класика

даже напоследьк сьм извадил класическата от кальфа

 

някоя от следващите репетиции - ще посвирим класика по ноти

просто не си казал

 

kazimbutt -знаеш ли че Паганини е композирал произведенията си за цигулка на китара пьрво и после ги е прехвьрлял

казват че Николо е бил страхотен китарист освен вероятно най голямия цигулар,който е бил разждан на тая планета

в което не се и сьмнявам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.