Jump to content
Българският форум за музиканти

Можеш ли да прегракнеш само от слушане


Recommended Posts

Чакай малко да ти го повторя че няколко пъти го четох и не можах да схвана смисъла:

 

ако слушаш нещо, което не можеш да изпееш, и то ти остане в главата и след това се мъчиш а то не става  - тогава разбирам

 

но от мълчене дори да си напрагаш гласните струни не може да прегракнеш

 

Уф.

Мисълта накрая май ти я разбрах. :idea:

Искаш да кажеш че може да се преграква единствено от неправилно пеене, а не от мълчаливо слушане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мда, просто слушайки нещо което не е твоя глас, то ти се запечатва в главата и дори подсъзнателно може да се мъчиш да го имитираш, дори и да не прегракнеш от усилията понеже това не е твоя глас ще звучи неестествено, все едно че оригиналния певец е прегракнал и се мъчи...

 

Да не ползваш естествения си глас и да се мъчиш да подражаваш на нечий друг си е чиста проба неправилно пеене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за психика... хмм психика да бих искал да заколя тоя дето ме разпява и тоя дето пее :happy: лошо, но да влияе на лошото пеене :happy: е да понякога ;) като не си взимам лекарствата :D

Какви лекарства? :happy:;)

И тези лекарства влияят ли ти на гласа или само на психиката? ;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Заклевам се, че пресипнах от "Tomorrow Never Dies" на Шерил Кроу. Отдавна не я бях чувала тази песен, но в началото на съответния 007 я пуснаха цялата. След първия припев вече едва говорех... от слушане само :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Естествено, че може да се шрегракне от слушане!

Освен с ушите си, певците слушат и с гърлото си, затова когато слушаш някой как се дере или се мъчи известно време, след това ако не ти е тренирано гърлото за "не чуване на лошите тонове" ве прегракнеш.

На мен ми се налага понякога да слушам една бъдеща фолк-певица преди мен на уроците си в Събота. Момиченцето има ангелски глас в първите 30мин след това не може да си задържи тона, та като ми се падне "честта" да я слушам, си слагам ръцете на врата и си мисля за неща, които да ме отведат много надалеч. И номера минава!

Сигурна е работата, понеже съм питала учителката си и тя ми го обясни.

Аз лично пея в хор и колегите ми никога не идват разпяти на работа и като почнат да пеят всички започват да кашлят и да им се образуват хрипове и съм забелязала, че щом колежката до мен се изкашля, след нея и аз кашлям. Шантава работа, ма е истина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа се състои в това, че понякога честотата, с която вибрират гласните струни на пеещият, съвпада или много се доближава до тази на слущащия и се получава резонанс, при което се натоварват гласните струни на слущащия и се създава усещане за "прегракналост".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа се състои в това, че понякога честотата, с която вибрират гласните струни на пеещият, съвпада или много се доближава до тази на слущащия и се получава резонанс, при което се натоварват гласните струни на слущащия и се създава усещане за "прегракналост".

 

Не си точен.

Гласните струни не се колебаят от въздушния поток. Вибрацията на гласните връзки е независима от дишането и въздушния поток, а се разлюляват от самата глътка, която реагира на импулсите на възвратния нерв.

Излиза че ако си "настроиш" централната нервна система на честотата на петел - ще резонираш като петел.

Ако на честотата на вълка - също резонираш като вълк, тоест гласните ти връзки ще почнат да се колебаят, въпреки че само слушаш а не виеш ;):wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, напълно точен съм! Просто не съм отбелязал какво поражда трептенето на гласните струни (които трептят с дадена честота дори без организма да им е въздействал по някакъв начин).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, напълно точен съм! Просто не съм отбелязал какво поражда трептенето на гласните струни (които трептят с дадена честота дори без организма да им е въздействал по някакъв начин).

 

 

Хаааааааааааааа. Ако знаеш как ме забавлява отговорът ти ;)

Винатяването при мъжете е като седмото чудо на света :wacko:

 

 

 

П.С. И с какво последно е свързана формулата на функцията на честотата на трептене на гласните струни?

Особено ако както твърдиш не било от организЪма .....................................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пф-ф-ф, ебати глупостите.

 

А по принцип метъла е музиката на дявола, защото метъл китарите резонират на 666 херца, и честотата съвпада с честотата на радио Техеран, което е на 666 килохерца АМ, и понеже 666000/666=1000, то при всеки такт от метъл песен, 1000 камъни падат от небето, за радост на всички, които се будят в 6 без 10 в Техеран.

Освен това организма и онанизма са в съотношение 4:7.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, абсолютно всяка материя трепти с някаква собствена честота, дори видимо да се намира в покой. В това число и гласните струни.

Последните ти постове са напълно излишни. Ако знаеше нещо по същината на темата (а именно прегракването при слушане), щеше да го напишеш в по-предното си мнение. Виждам, че имаш желание да се изтъкнеш, но е хубаво и да помислиш малко преди да пишеш.

 

П.П. Може би това е част от несполучливия ти опит за сарказъм, но думата "организма" се пише без "Ъ". Грешката ми в случая е, че трябваше да бъде с пълен член.

П.П.П. Не знам за "винатяването" при мъжете, но незадоволеността при жените определено личи отдалеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш, опиши в детайли трептенията на телата. Как трептят гласните струни, особено при затворена уста, под действието на външно звуково налягане, и то как успяват да се разтрептят с толкова голяма амплитуда, че чак да прекракне човек. То значи като слушаме някой как пее, и само трябва да изпускаме въздух, и гласните струни ще се разтрептят сами, и ще пеем всъщност.

 

А има ли някакъв трик, как, като слушаме как някой се дере, да изпадаме в такъв резонанс, че да прегракваме на терца отгоре. Или има ли опастност тогава, като се ебат съседите, нашето тяло да изпадне в резонанс, и да не може да спим цяла нощ.

 

Сега сериозно - недей да пишеш неща, в които не си изобщо сигурен.

Нищо лично:wacko:.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че последния ми пост беше да те подразня. Само че това което се опитваш да ми припишеш се отнася за теб.

 

 

П.С. @ Eвтиме, нещо не схванах връзката вокал-китара-метъл и дявол?! :wacko:

Навярно причина да провокирам такъв твой постинг е бил вещерското ми въображение...?

Е, да се надяваме че все пак има нещо успокоително в цялата история - че асоциативната връзка между китара и глава би трябвало да е куха...

 

Хайде стига сте се сърдили момчета, желая ви лека нощ. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.