Jump to content
Българският форум за музиканти

Можеш ли да прегракнеш само от слушане


Recommended Posts

Например,на урок по пеене си последен,а преди това слушаш някой новопостъпил...който ужасно се мъчи да изпее някой(все още висок за него тон),няамаш ли чувството че става с твоите гласни струни?От колеги знам,че след операция на гласните струни не препоръчват да слушаш музика,защото се натоварват дори когато не пееш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

о аз някой път подсъзнателно си напрягам гласните струни докато слушам музика - без да използвам въздух и да се чува :-(

 

така като ти е генеточно заложено да пееш хяхяхя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе, тежка и нелека е съдбата на певеца :-( ,ама ми е интересно дали може да сме чак пък толкова кекави :-(!Е шегувам се:-(:-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например,на урок по пеене си последен,а преди това слушаш някой новопостъпил...който ужасно се мъчи да изпее някой(все още висок за него тон),няамаш ли чувството че става с твоите гласни струни?От колеги знам,че след операция на гласните струни не препоръчват да слушаш музика,защото се натоварват дори когато не пееш

Много интересно! :-( Не го бях чувал! :think: Но ако речем, че си представяш, че пееш, то би било редно да си представяш, че пееш с правилна постановка и да не напрягаш толкова гласните струни... :-( Чувал съм между другото, че гласните струни се напрягат и докато мълчим, но чак пък да се прегракне? Дали има нещо общо с квантовата физика това нещо? :-(:-(:-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тошевски защо си мислиш че правилната постановка не натоварва гласните струни? има цели стилове музика в основата на които е точно звука от натоварени гласни струни. да не говорим че правилната постановка и пеенето без папрежение изкарват равно безизразно пеене, а всеки нюанс и всяка нотка настроение стават с малко повече вътък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не си мисля! :-( Натоварват се, но много по- малко и почти е невъзможно да се прегакне! А когато има блендиране (което става с гърлото!!!), тогава се натоварват значително гласните струни! :-( А за безизразното пеене при нормална постановка на пеене не съм съгласен! :-( То е до вкус бе човек! :-(:-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината не съм преграквала ,в буквалния смисъл,но ми е било доста по неприятно когато ми се е налагало да се разпея след някои по-"мъчещ се".Как ли се чувстват преподавателите...:-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е на психологическа основа. При мен не се е случвало... и да си кажа право, не вярвам мълчешката да прегракнеш. Поне на мен мелчанието ми помага да възстановя гласа след по-тежки натоварвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(:Мълчанието си е злато,но тва с не слушането на музика ,не е съвсем без резон.А колкото до спора за правилната постановка и другите-мисля че зависи наи -вече от майсторлъка на певеца ,доколко ще му е изразително пеенето.(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако слушаш нещо, което не можеш да изпееш, и то ти остане в главата и след това се мъчиш а то не става - тогава разбирам

 

но от мълчене дори да си напрагаш гласните струни не може да прегракнеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мже и така да е ,но определено си в по- лоша кондиция, ако преди пеене си слушал (: КЛАНЕ с тъп и ножове (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми действа точно наопаки - след като слушам как някой се мъчи, на мен ми е по-лесно да се измъча...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е на психологическа основа.

Така си е. Психиката е голямо нещо. По дискавъри бяха давали едно момче с тумор в главата и той си е представял как го унищожава и наистина туморът изчезнал. Това си е чудо, което показва какво може да направи психиката.

И аз като слушам някой, който не може да пее, но се опитва, ми става гадно на гърлото, стяга ми се и после не пея много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.