Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Classroom


Sieger

Recommended Posts

Абе то хуу като идея, но не мислите ли, че мнението е доста субективно нещо и така ще казвате собственото мнение на наченаещите?? И дали някои други от форума няма да имат друго мнение, което ще е добре начинаещите да го знаят??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Никой не им пречи да питат повече от един човек. То мнението на всички хора е различно. Човек пита, пита, пък накрая решава, не може вечно да се чуди кое от 100-те различни мнения е правилно.

 

Но за основните неща, които повечето хора питат, не мисля, че ще има твърде големи разлики в мненията.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам, например постоянно се зараждат въпроси като: Фендер или Джаксън, Хъмбъкър или Сингъл, Ламба или Транзистор??? Мисля, че всеки ще каже различно нещо по тези теми??? Може би е по-добре да се направят някои важни теми, които да висят отгоре и там да си пише кое за какво служи и така??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами дори някой да изрази крайно мнение, това не е пагубно. Всеки си има някакъв вкус, всеки бие на някъде. Това е неизбежно, такъв е животът. Идеални неща няма. Но така поне ще се поспести спам. Умният потребител ще попита повече хора, и ще си изгради представа, като вземе предвид и собствения си вкус.

 

Ето аз например много добре знам, че повечето групи свирят с лампова техника, също знам, че тя звучи много добре, но въпреки това, с цел удобство,компактност и МНОГО по-голяма надеждност, предпочитем транзисторната и цифрова техника, и смятам, че в нея е бъдещето.

 

Ако го кажа на потребител, как мислиш дали ще придобие моето мнение - може би да, може би не.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така смятам, че не трябва да прекаляваме със тази симулация на загриженост към потребителите. Тя обикновено се използва само като предтекст за някакъв спор. Аз съм сигурен, че повечето активни потребители ни най-малко не ги е еня дали потребителят XYZ ще си купи китара Джаксън, или Скуайър, или пък дали ще се кефи на метъл, или на поп. Просто идеята е да поспорят в темата, след което забравят напълно името на потребителя и въпроса му. Аз лично съм писал доста теми, които изобщо не са в синхрон с разбиранията на повечето хора, влизащи в този форум, и винаги тези теми са били безобразно оспамвани от иначе уж-уважавани хора във форума, просто ей-така, защото не ги кефят. Уви, от да кажем 200-те мнения в тези теми, 197 са заяждания и несериозни изказвания, а само 3 са по темата. Изобщо форума в повечето случаи представлява един метъл-чат, и не върши работата си, а именно да събира хора, които да обменят опит. Затова си мисля, че идеята на колегата за тази класна стая не е лоша. Все пак личният контакт е един добър вариант, и предполага по-голяма загриженост, и близост със питащия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като всичко ново и нестандартно очаквах и това предложение да бъде оплювано, но не виждам никой /от критикуващите/ който реално е разбрал за какво иде реч.

 

Лектор НЕ ЗНАЧИ задължително разбирач! Идеята беше да се ФИЛТРИРА дискутираната информация и да се ОТКРОИ полезната като се СИНТЕЗИРА било то във форума, сайта или където и да е... А раздел китара вече се е превърнал в IRC канал, jFog ;) Всъщност както решите... Ако някой иска да пита ако не да си пише теми...

 

:beer:

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те ако лекторите не разбират то тогава кой ? :beer:

 

Аз доколкото помня тая полезна информация я има обобщавана на 2-3 места във форума. Идеята ми се струва леко странна и продиктувана от нямане на кво да се прави. Спор няма че ще помогне на някой хора, но на тях чесно казано и усвояването на работа с търсачката на сайта ще им е добре дошло... щото колкото повече човек получава нещата на готово, толкова по малко зор си дава и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее.... вие цяла академия направихте :beer:

Вижте сега... не забравяйте каква е идеята на форума. А именно всеки да прочете проблеми подобни или същи като неговите и да ги доразвие ако е необходимо.

Вие може и телефоните си да оставите за да ви търсят - лошо няма обаче така ще сте полезни на точно 1 човек - този който в момента ви пита.

Освен това тези титли дето си ги слагате мисля, че ще е добре да се заслужават а не всеки, който реши да си ги лепне. Защото някои хора мисля, че се надценяват и по този начин само ще объркат начинаещите.

наистина най-добрия вариант ще бъде хората да се научат да полват търсачката.

 

Всеки, който иска да е в помощ на начинаещите да си хване по един въпрос и да напише урок. Да сложи снимки, видео или каквото там реши и аз обещавам да го публикувам на сайта. Пускам един линк към форума да се обсъжта това с който не му е ясно и готово. След това вече човека ще може да се нарече лектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност наистина, може би е достатъчно всеки да остави ICQ и телефон. Така ако някой иска да поговори за нещо, може да се обади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее.... вие цяла академия направихте :beer:

Вижте сега... не забравяйте каква е идеята на форума. А именно всеки да прочете проблеми подобни или същи като неговите и да ги доразвие ако е необходимо.

Вие може и телефоните си да оставите за да ви търсят - лошо няма обаче така ще сте полезни на точно 1 човек - този който в момента ви пита.

Освен това тези титли дето си ги слагате мисля, че ще е добре да се заслужават а не всеки, който реши да си ги лепне. Защото някои хора мисля, че се надценяват и по този начин само ще объркат начинаещите.

наистина най-добрия вариант ще бъде хората да се научат да полват търсачката.

 

Всеки, който иска да е в помощ на начинаещите да си хване по един въпрос и да напише урок. Да сложи снимки, видео или каквото там реши и аз обещавам да го публикувам на сайта. Пускам един линк към форума да се обсъжта това с който не му е ясно и готово. След това вече човека ще може да се нарече лектор.

Да това вече звучи разумно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложете тогава темите за уроци , статии и други :beer:

Който каквато си хареса - по нея да пише .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъ... Ъ... (тежко дишане) . хвани грифа ... да... още .... натисни по-силно трето прагче и дай квинта . Или по-добре пауъркорд . Даа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво, махнете си тези глупости от подписите, че е смешно ;)

Ако искате да помагате - помогнете първо и после слагайте титли ;)

:violin: :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това тези титли дето си ги слагате мисля, че ще е добре да се заслужават а не всеки, който реши да си ги лепне. Защото някои хора мисля, че се надценяват и по този начин само ще объркат начинаещите

абсолютно подкрепям, че куцо и сакато се втурва да лекторства :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно подобно онлайн community

лекциите се провеждаха в IRC по насрочена тема

от определен човек, другите задават въпросите и след това

с малки редакции ако има нужда целият лог се публикува като статия

Идеята ми е че не е нужно този тип дейност да се ограничи от

възможностите на форума, след като IRC примерно е измислена тоно за такива неща..(Не за спам, чат и запознанства)

Ако ги има желаещите да регламентират нещата,

в една тема да се обявяват лекциите и после да се пубикуват на сайта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.