Jump to content
Българският форум за музиканти

Humbucker Vs Single Coil?


Paldi

Recommended Posts

Опа опа , тука пиша една тема понеже съм пред голям избор дали да сложа хъмби или сингли на китарката , вашето мнение е много важно , ако може някой да прати семпли от китара с хъмбъкери (чисто и с драйв евентуално)

става въпрос за мъничак звучец за ориентировка ,понеже не съм имал честа да слушам хъмбита , е от песните на разните групи е едно да слушаш ,друго е някой семп , та ако може някой да помогне за сложното решение , би било добре ако има възможност и със сингъл и с хъмбъкер да се направят малки семпли ,но се пак кой каквото даде :beer: ,благодаря много ,наздраве на всички :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Единичния адаптер има по-естерствен звук, но шуми доста повече. Хъмбъкера звучи малко по-грозно(особено във високите честоти), но шуми много малко. Хъмбъкера е почти задължителен за тежки неща с дисторшън, защото със единичен адаптер много бръмчи. Ритъм китарите, които слушаш в метал-групите са 95% записвани с двойни адаптери.

 

Ако говориш за полуакустичната ти китара - не знам дали въобще с нея ще можеш да свириш тежка жица, така че за чисто единични те оправят добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарката е орфейка не е полуакустичната ,тази е електричката :greenball: , та за какво ще свиря ,айде да речем рок ,според мен най-добре ще дойде едно семпълче от някой с хъмбъкери ,ако може някой да помогне и да прати ,eitysix@yahoo.com на този адрес , благодаря много се пак за помоща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между другото ето я въпросната , а някой има ли сведения коя година се води производството ?

http://img83.imageshack.us/my.php?image=16rf2.jpg

съжалявам за малката скапана недорасла снимка ама нямам друга валидна засега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Единичния адаптер има по-естерствен звук, но шуми доста повече. Хъмбъкера звучи малко по-грозно(особено във високите честоти), ........

Пак забравяш едно "според мен"... :/

 

На теб така ти звучи, на други може да не им звучи така, например.

 

И въобще това разпределение го говорите малко наизуст. Джаз например на мен ми звучи значитлено по-добре с хъмбъкери, а в джаза китарата е чиста. И има още сума ти примери в същата посока.

 

Затова най-добрата преценка става - взимаш себе си, отиваш до магазин с инструменти и усилватели и пробваш...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Пак започвате да се ядете с мен за глупости. Това, което казвам е просто принципно правило. Можете да се зачетете и в чужди сайтове. И там преобладава мнението, че единичните адаптери звучат по-естествено.

 

Плюс това, човек винаги сам решава, ако сметне за необходимо, ще се съгласи с мен, ако не го кефи мнението ми, няма да се съгласи. Потребителите едва ли са малоумни.

 

Ако толкова държите, може и аз да ви правя подобни забележки след всяко ваше мнение, където сте пропуснали да кажете "според мен".

Ами затова аз рядко го пропускам и обикновено когато става въпрос за фактология :)

Това с "чуждите сайтове" ми го спести, моля (прекалено отдавна съм член на гитар.цом и сайтове, които бяха ббс-и преди това) :) Достатъчно инвентар (под формата на китари, усилватели & ефекти) съм прекарал, че да ми действа.

"Принципно правилно" е едно - да казваш, че звука на хъмбъкера е малко по-грозен друго.

Никой не се заяжда, целта е да не се заблуждава младежта...

А когато свириш от година, две и нямаш кой знае какъв опит - мнения лесно се приемат ....

Плюс това полуакустичните в повечето случаи са с хъмбъкери - Гибсън ЕС серията, Ибанез Артист, етц... и доста рок е изсвирен на тях...макар че в съвремието се използват преди всичко като джаз китари.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, така е. Но ако сложим един стандартен сингъл койл на китара(8К съпротивление, около 8000навивки), и после сложим един стандартен хъмбъкер(около 4500 навивки на бобина, 4.5К на бобина), то реакцията не голяма част от хората ще е - "ами да, хъмбъкера е по-силен, ама звучи малко по-грубо".

 

Колкото до младежите :) - с течение на времето и те ще се научат, ще пипнат техника, ще пробват различни адаптери. Струва ми се, че въпросното "принципно правило" по-скоро би им помогнало.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дюд, стига си бутал тези цифри наляво и надясно.

От основно значение е индуктивността на "бобината" за "силата" на звука, да го кажем популярно, стига фърляли тези съпротивления наляво надясно :)

 

Ще се научат, ама айде да не е по начина - това звучи естествено, онова звучи по-грозно. Просто, защото това не е така.

Айде със здраве - казах каквото имах да казвам. :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е така според теб, според мен е така. Тук и двамата опираме до лични мнения. Нека спрем да спорим, и оставим потребителите да прочетат спора, и да си направят преценка.

 

А за джаз и хъмбъкери си напълно прав - просто не свиря още джаз, и не съм много навътре в тая музика.

 

Забравих нещо да спомена: има тъй наречените "Hum cancelling" адаптери. Звучат като единични, но са двойни, и шумят малко. За съжаление това са топ моделите на повечето производители, и са скъпички.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На мене повече ми харесва как звучат единичните адаптери. Вадят един много приятен, звънлив звук.

 

П.П. Какво трябва да се разбира под "естествен" звук?

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Именно това, за което говориш. При хъмбъкерите обикновено се получава гасене на някои честоти.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е доста трудно да се сравнят сингъл и хъмб просто защото са изключително различни.По същата причина е трудно и да се спори кой е по-добър.

 

Но съдейки от не бедния си опит не мисля че един добър хъмбъкър звучи по-грозно от сингъл.Съгласен съм изцяло с мнението изказано по-горе,а именно че повечето джаз китари са с хъмбъкъри.Аз съм имал 3 такива /Ибанец,Епифон иЯмаха/и съм свирил често с Гибсън.Всички те/с изключние на епифона от части /имат много приятен и топъл саунд.

 

Аз наистина не свиря много твърда музика и не съм много наясно с нея,но предполагам че там Хъмб-а звучи по-добре.

 

както и да е при мен нещата стоят така

 

За блус рок фънк фюжън и т.н. предпочитам сингъл

 

За джаз хъмб. със семиакустик китара

 

за метъл/в редките случаи,вкоито опитват да го свиря/пауърстрат С С Х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.