Jump to content
Българският форум за музиканти

БГ видео уроци


Recommended Posts

1. Се извинявам , че пускам подобна тема за втори път , но искам да ви попитм пак нещоB)Някой знае ли видео файлове като уроци обаче вътре да говорят на български за да разбирам?Щото английски намирам много ама оня говори важни неща , а аз не разбирам всичко подробно.А ако е на БГ ще разбера всичко.мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С удоволствие бих ти помогнал, но 1.темата не е за този раздел и второ - научи английски.

Редактирано от NitroBGA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То преди доста време имаше таква тема и няколко човека записаха и пуснаха видео, но нещата бяха малки. Ако някой си мисли, че ще намери час и половина видео урок на БГ с всичко както си му реда...надали! B)

Аз записах и качих ей тази простотия:

Baby Thomas - Fat Blues

 

Иначе пазя видео материали на още 3-4 човека от форума, като на Килър имам 8 файла (БГ песни). Има ги и в g-mail акаунта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tази тема за видео уроци на български е много интересна.Би било много хубаво ако някой си поиграе да преведе няколко но проблема е че това би било чисто пиратство,а в този форум това/за щастие не се насърчава.

 

Но аз си мисля,че тук в форума има много добри музиканти с много опит и за тях не би било проблем да създадат с общи усилия една прилична малка учебна библиотека,която с времето да расте.Може би можем да осъществим следната идея:

 

да се създадат теми:

УРОЦИ ОТ УЧАСТНИЦИ НА ФОРУМА или нещо подобно

 

ВИДЕО напреднали стилове рок,блус,метъл и т.н. техн.упр

 

ликове

 

рифове и т.н.

 

 

 

начнаещи стилове същото

 

 

 

 

 

 

АУДИО същото

 

 

 

ТАБОВЕ

 

ТЕОРИЯ

 

 

Идеята ми е всеки,който мисли че може да допринесе и има желание да може даго направи.може би няма да е зле да се сзстави и нещо като група от съфорумници която да следи за качеството на уроците, за това да няма твърде много на една и съща тема и т.н.

 

 

Не знам дали нещо такова въобще може да се направи,за това е нужно много време и усилия от много хора,но мисля че и ползата за много хора ще е голяма.Скоро четох една подобна тема,която засягаше написването на учебник с общи усилия.Според мен това е доста трудно и свързано с много организационни проблеми,докато това с уроците според мен е по лесно постижимо.

 

Вие какво мислите

 

 

п.п. АЗ съм от скоро в форума и не съм сигурен дали тази тема не е обсъждана вече.Ако да,моля модераторите да я изтрият

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен бих бил особено полезен на тема: "Блус импровизация - блус лад/пентатоники" и евентуално прогресийки, но с обясненията съм адски скаран пък и "камерата" ми записва само минута и нещо... Винаги съм казвал обаче, че ако някой има нужда от помощ с радост ще помогна както и на мен са ми помагали много от хората тук... Мисълта ми е че все пак форума е за да си помагаме нали? :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брей много се радвам , че темата ви харесва!Ако се организирате някак понеже аз не чаткам много английски наистина можете да постигнете голям успех.Ще помогнете много на начинаещите например като мен.И наистина ако може дайте линкове за старата тема че не я намираме.бейби томас ако може да помогне с откриването на линковете! мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че линковете вече няма да са валидни, но аз говорех за ТАЗИ тема...

 

П.П.

ТУК също има видео материали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На раздела с уроци постнах един линк с видео уроци класическа китара за начинаещи.. Китариста е перуанец и английския му е доста разбираем

не мисля че има нужда от субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...понеже аз не чаткам много английски...

Еми учи, бе човек! Няма да ти е излишно. Аз като започвах да уча китари и да се занимавам с РС-та единственото, което знаеш бяха няколко кратки думи от филмите и цифрите до 24. С малко четене, два речника и много желание и търпение всичко се постига. То най-лесно да кажеш "Ма аз не мога". Не така! Айде по-смело!!! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който иска да прави уроци и да гу публикува - да ми пише да му съдействам с място.

 

Дайте тези уроци, които сте направили да ги слагам на сайта направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.