Jump to content
Българският форум за музиканти

Блиц проект педалборд :)


Recommended Posts

Тази сутрин ми писнА на нервите като вървя из стаята да завличам кабели, ефекти и други черва, затова без план и посока отидох в Бриколаж да видя какво мога да скалъпя.

 

Сдобих се с:

1 брой дъска 40 на 100 на 3

1 брой летва 2 на 3 на метър

няколко самопробивни видии(дрелката ми е на сьелу в Руси)

Някакъв перваз или нещо от сорта

Няколко стопера за врата, които всъщност са идеални крачета

4 метра 50 сантиметров фурнир(ша му бера лайката на тоя фурнир, изпили ми нервите!!!)

Задължително някакви ваденки за брандиране :)

 

IMG_4555.JPG

Ето това е бъдещият педалборд за който разните кожодери искат 100 кинта. Бюджет - 50.

 

IMG_4556.JPG

Хубаво е да се изтъркат дъските с мокра кърпа, щото иначе фурнира не залепва като хората

 

IMG_4558.JPG

IMG_4562.JPG

IMG_4563.JPG

Истинският майстор първо реже, после мери на око и оправя грешките, които винаги са в излишъка, така, че просто се оправят с още рязане :) Накрая всичко си излиза.

 

IMG_4565.JPG

Все пак имах стимул да си купя евтина дрелка, за да не е твърде хамалска сглобката и да не се виждат видиите.

 

IMG_4567.JPG

От фурнира първо олепяме ръбчетата, които предварително с чук сме позаоблили.

 

IMG_4569.JPG

Толкова се псувахме с този фурнир, че почти се бях отказал - не е за всеки тая работа - то не бе балончета, сгънки, майни... тук вече сме в изходно положение около час по-късно.

 

IMG_4573.JPG

Това вече друго казва - спретнато и подредено :)

 

IMG_4574.JPG

IMG_4575.JPG

IMG_4581.JPG

 

Оставащо в To-Do списъка:

- Да намеря някаква LED лампичка да ми се виждат хартиите.

- Да се намери некожодерски магазин за велкро - тия в Бриколаж не знам с къв акъл ми искат 10 лева за една скромна лентичка - да се прескачат!

- Да се измисли някакъв своеобразен похлупак с дръжки, който да го превръща в куфар.

 

Успех :) Занимавката е идеална за скучна съботна сутрин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре! В книжарници "Хеликон" има няколко вида LED лампички закрепваеми по различен начин към или около книга. Лентички велкро си намирам в собственият гардероб от някои стари дрехи или се огледай около кофите за такива!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велкро 2см. широчина можеш да намериш в шивашките магазини (говорим за лепенка)

Пример - Тръгваш от Евлоги Георгиев по графа и от лявата страна, преди пощата, има шивашки магазин, който продава такова. Ако не бъркам, цената е 10лв. за един метър :) Аз по-широко от 2см. лепенка(в БГ) не съм виждал, ако намериш пиши.

Браво за ентусиазма :cheers2: На мен ми се вижда доста неподреден, но предполягам, че на теб ти е удобно, което е важното. Снимай го като го завършиш :)

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за педалборда и от мен. Доста рога си наредил :)

 

За велкро виж тук: http://www.partners.bg

Търси 3m dual lock. Това е велкрото за ефекти!

Недостатък е цената му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, велкро с широчина 5 см се продава в повечето кинкалерии (това е магазин за шивашки аксесоари - копчета, ципове и т.н., а не за платове). Цената му е нещо от рода на 2-3 лева метъра и върши перфектна работа. Пример - кинкалерията на пазара Иван Вазов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Но залепващо се или просто лента? Лента 5см. и аз съм намирал, но незалепящо се.

 

Едит: Така като гледам броя на ефектите, мисля, че 1 метър лента с широчина 2см. трябва да стигне, 1.5м. за по-сигурно.

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тези залепващите въобще не вярвам :) Някакво лепило, което знам, че хваща и толкова, или пък ще го ошаря с такера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма :cheers2: На мен ми се вижда доста неподреден, но предполягам, че на теб ти е удобно, което е важното. Снимай го като го завършиш :)

 

Като си намеря пач кабели с малко по-нормална дължина ще го подредя по-добре, или като си навия на пръста да си направя такива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Но залепващо се или просто лента? Лента 5см. и аз съм намирал, но незалепящо се.

 

Едит: Така като гледам броя на ефектите, мисля, че 1 метър лента с широчина 2см. трябва да стигне, 1.5м. за по-сигурно.

 

Не е самозалепващо, но и най-простото лепило ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мхм, така си е, аз лично предпочитам лепенките :)

Като си намеря пач кабели с малко по-нормална дължина ще го подредя по-добре, или като си навия на пръста да си направя такива :)

 

А така те искам :P:metalist:

В тези залепващите въобще не вярвам

Не знам защо, при мен са работили и работят още перфектно. Лепилото им държи, самото велкро също е доста читаво. Но за всеки влак си има гара ;)

Важното е DIY да има :) И аз като теб не искам да дам *баси сумата за парче метал или друго, така си го правиш сам, има баш Custom елемент и знаеш, че само себе си можеш да псуваш ако нещо не е наред.

 

PS Chain-ът ти е много благ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях пускал и аз преди няколко години тема за направа на педалборд,та там бях написал от къде бях взел 5 см велкро и дебело двойно залепващо тиксо с такава ширина.Комбинацията от двете е чук - нищо не беше мръднало до преди да бъде разпродадено. Един колега пък беше намерил някъде в Сф направо самозалепващо велкро.

Темата:

 

http://forum.muzikant.org/topic/43962-aaaeia-eaeaay-eae-aea-ne-iaidhaaei-iaaaeaeaidhae/page__hl__%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B4__fromsearch__1

 

Е-магазина със самозалепващо велкро:

 

http://www.lastici.com/index.php?m=320&category=184&pc=184&lang=1

 

Иначе си оставил доста място - явно ще има още ефектчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод на лафа "Майсторите режат, а после мерят" да ви кажа и друг лаф:

- Три пъти го режеш и все късо?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.