Jump to content
Българският форум за музиканти

Една идея как да си направим педалборд


Recommended Posts

Бях измислил няколко варианта за самоделна направа на педалборд,но тъй като от няколко дни се мотая във фирмата на брата ми за дограма,ми попадна пред погледа подпрозоречна плоскост от WEIS Profil и пъзела се нареди сам...

Ето малко снимки на профила:

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/722/614128324.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1225/322049799.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1380/316082314.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/916/604211675.JPG

 

Ако наклона на борда за някой е малък-може да се коригира с подръчни (разбира се :rockon: ) материали.Има капачки за страните му,но мисля да намеря фирма,която да ми изреже лазерно по-"джиджани" къстъм страници.

 

И разбира се изглед на борда как изглежда с няколко ефекта:

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/818/801392742.JPG

 

Профила е сравнително лек,а ето от тук тръгна решаването на задачката:

http://www.pedaltrain.com/

 

Ще трябва да намеря и подходяща чанта за борда.Нещо от сорта на чантите за документи и лап топ,но да стигна дотам ;) .

Снимките бяха направени със съдействието на:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/753/1544222803.JPG - домашния любимец :punk_guitar:

 

Очаквайте продължение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Страхотна идея !!!

Това е да мислиш практично и идейно. Поздравления!

 

Профилите са евтини, леки, здрави и гъвкави от към големина.

Само да спомена, че фирмите за дограма продават декоративни "тапи", за да се запушат 2та края - там където е изрязан профила.

 

Иначе имаш готино куче - обичам много кучетата 1971_dancing_dog.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста хитра идея е, но ми се вижда тесен тоя "лист" - 25 см само... Като сложа Уа-то не знам дали няма да стърчи. :)

Имам и няколко въпроса: къде може да се купи; к'ви кинти е; тази лента шарената отгоре да не би да крие под себе си нещо лепнещо? :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя тази вечер къде се продава и каква е цената. :yes:

А за лентата не се притеснявай-тя е само за транспортиране,т.е. като вземеш няколко профила и ги качиш в камиона да не се надерат,също и при монтирането и под прозореца-да няма деруги,а след монтажа се маха и няма проблем с лепилото.Освен това там ще има велкро за захващането на педалчетата-така че не страшно.А отделно има и чистители за профилите... За уа педал си мисля,че ще има място,поне на сайта на Морли размера на уа-тата в инчове е 9,13 или 22,825 см по мои сметки.Нещо не видях обаче размерите на Дънлоп уа-тата,но ще помоля едно приятелче да ме светне тези дни :greenball:

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дънлопа е 25см.

 

Тия работи спокойно трябва да ги има в бриколажа и подобните на него магазини.

Мисля, че се продават на ленти по метър и нещо - два метра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно, всъщност - като за педал борд наистина е добре, аз обаче планирам в най-скоро време да се захвана да си направя директно куфарче от шпертплат, но и както и аз имам Уа, което хич не е малко, ще има пак стъкмистика...

 

Иначе ще следя темата с интерес, най-вече за начини за закрепяне на педалчетата докато се пренасят, да не се лангъркат из куфара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всички сайтове с педалбордове най-често чета ,че се използва велкро за залепяне на педалчетата към борда.Там обаче използват много широко велкро-с дължината на камионче или дори малко повече.Малко се съмнявам да намеря такова в Бг,а не мисля да поръчвам специално от чужбинско,та идеята ми е за сега да използвам най-широкото,което може да се намери и да наслагам едната му страна на ленти по дължината на борда,а другите на парчета по дължина на педалчетата(на С-ампа Наудио ще е на широчина :cheers: ),така че да са перпендикулярно на първите,за да може лесно да се местят без да има нужда да се мъча да уцеля лентите велкро на борда.

Цената на профила,според брат ми,е 50-60 лв за 6 метра,а може да е и по-евтин.Все пак този е цветен,белите ще са с по-ниска цена. Продава се по складовете за дограми,но сигурно го има и в Мосю Бриколаж или Практикер,откъдето можете да си вземете подходящия размер.Друг вариант е да попитате в някоя фирма за дограма-винаги остават парчета,които те изхвърлят,а на нас биха ни свършили чудесна работа-както в моя случай :greenball: .

Мисля кабелите за захранването да минават между двата пласта на профила,за по-прегледно и да излизат отстрани.За да не се прерязват захранващите кабелчета при употреба на мястото на влизане на горния пласт,мисля да използвам гумени (или може би са силиконови) втулки като на старите печки "Елва",там където влизат захранващите им кабели в ламарината.

Но ще забавя малко темпото заради гадния летен грип :godbless:

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах с един шперплат, който намерих на тавана. Стана екстра педал борд.

 

Ето една снимка като пробвах размера и колко педала побира (не са закрепени, само са наредени за проба):

 

9956897.JPG

 

Закрепянето на ефектите за шперплата е осъществено чрез връзки за кабели (т.н. "миши опашки") - има ги навсякъде по магазините и комплектът струва около лев, дори има в различни цветове за гъзария.

 

139353115.JPG

 

Стана много здраво, не може да мръдне наникъде. Недостатъкът в сравнение със закрепяне с велкро лепенки е, че по-трудно се местят ефектите после, но на мен не ми трябва да ги местя. Ако все пак се наложи местенето става много лесно, но трябва да се отрежат мишите опашки и да се сложат нови, евентуално може да се наложи да се правят и нови дупки. Каквото и да потрябва обаче не отнема повече от 5-10 минути да се направи.

 

Относно горната снимка: намерих решение на един проблем, който ме мъчеше доста отдавна. Сега с това разположение на SD-1 и футсуича до него мога едновременно да сменям канала на усилвателя и да включвам/изключвам SD-1 с едно натискане с крак.

 

Проблемът със стърченето на уа-педала се реши сам. Уа-педалите на Дънлоп отдолу имат 4бр гумени крачета за опора. Оказа се, че те са високи точно колкото е дебелината на моя шперплат, така че от горната страна оставих крачетата да опират в земята, а от долната са качени на шперплата. Така горната страна, където се намира копчето на уа-педала и трябва да може заради това да поема повече натиск, е хубаво подпряна на земята и още повече стабилизира педалборда.

 

Само като нещо любопитно, ето как (и върху какво) са наредени педалите на Ерик Джонсън (от www.ericjohnson.com):

 

MainBoard.JPG

 

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станал е перфектен! :greenball:

А и "опашчиците" са много добра и здрава идея!

Можеш ли да премериш само дължината на уа-то,за да знам дали може да се събере на моята "дъска"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Все още много му се радвам. :greenball:

 

А уа-уа-то на Дънлоп е 25см, както беше написал Nikifena.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитрец си ти Андрейчо!!!

Евала на такива фенове като вас.

 

Аз навремето си направих от шперплат педал борд и вече 2 години се каня да го облека с черна кожа, ама не ! :thumbs_up:

 

Хубаво е да си наслагате педалчетата (уамита ,уата ,разни по големи) и тогава да си отрежете доволно парче от матРяла, та да не стърчи нищо.Оставяйте и по някой сантим аванс за захранването(пред и зад по-дългите педали)!!!

 

Е това беше мойта с'тйнка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велкро лепенките май са най-удачното, по DIY сайтовете това е най-честия метод. Цената обаче (поне на тия в САЩ) е достатъчно скъпа и не знам...

 

Другия вариант е използване на две плоскости на 1-2 см. една над друга, като в горната се изрязват отвори колкото са ефектчетата. Отново не мърдат никак, но ако се обърне може да се "разлеят". Предимство спрямо горния метод е това, че захранващите и сигналните кабели се слагат между двете плоскости и става по-изчистено. Недостатък е, че не могат да се махат/добавят/сменят ефектчета. Аз си направих такъв и малко след това смених дилея, та сега за нищо не става плоскостта. :greenangel:

Е, може да се направи проектче на Корел да речем и да го носиш всеки път в някоя рекламна фирма да ти го режат на лазар от плексиглас, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велкро лепенките са ужасно евтини в България. Стандартното 2 см велкро е някакви стотинки на метър и се продава по магазини за платове, копчета, ципове и т.н. Знам, понеже до скоро имах доста близък досег с тоя бранш. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше постнал преди време, че такива лепенки имало в Бриколаж.

А иначе се продават и в Томан, но при условие, че ги има и тук е безмислено

да се внасят от чужбина,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.