Jump to content
Българският форум за музиканти

Имате ли любим акорд?


7thString

Recommended Posts

Просто има различни означения , според различните източници.

 

Ето тук горе долу са показани (въпреки че не са всички които съм срещал)

 

m11995.id133352.png

 

 

m11995.id134095.png

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли прави впечатление, че даваш едно и също записване за два различни акорда - С -. Така означаваш Сm и Cdim. А всъщност С - означава С 5- (до, ми, фа#), както С + означава С 5+ (до, ми, сол#). Това означение се появи последните години и е малоумно и некоректно. Характерно е за нискокачествени музикални издания, дело на субекти със съмнителна музикална култура.

Също даваш еднакво обозначение за мажорен акорд и мажорна седмица (с това трогателно триъгълниче). Как според теб се прави разлика при това записване, а? Или да я караме на принципа "Ръгай, Дочо", па квото ще да става, кой ще ти чуе нещо в треснята...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фатси ... по спокойно. Нищо не давам аз , картинката е от един сайт, където са се опитали да покажат различните означения , които се срещат.А това кое е умно или малоумно не подлежи на коментар.

 

Срещал съм издания , "дело на субекти с гарантирана музикална култура" , в които "-" не се отнася за 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте :) Важното е в крайна сметка да се стигне до фактическото разположение на пръстите по грифа - затова и най-акуратния запис е с таблатура :) Оттам нататък - дали се казва мажор диез бекар септа турбо-гига акорд - все тая :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ле-ле, колко съм изостанал - никога не съм очаквал, че С7+ или F7+, или D7+, което значи обикновено мажорно тризвучие с голяма септима, ще предизвика такива полемични недоразумения!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не е един акорд, но 022100, 044300 и 055400 звучат готино в каквато и да е последователност (евентуално може и 077600).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

:) Въпросът е интересен и има повече от един отговор! Първо - един акорд винаги е в съотношение с други акорди, т.е. свирене в тоналност. Абсолютно всички парчета, които слушаме са в някаква тоналност ( изключвам атоналната музика). Също така различните акорди могат да се изсвирят на много места по грифа на китарата. Но има и един такъв момент, който е в сферата на релативния слух - възможно е да имаш усет към само само един тон, интервал или акорд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.