Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Просто има различни означения , според различните източници.

 

Ето тук горе долу са показани (въпреки че не са всички които съм срещал)

 

m11995.id133352.png

 

 

m11995.id134095.png

Редактирано от ultramega
Отговорено

Не ти ли прави впечатление, че даваш едно и също записване за два различни акорда - С -. Така означаваш Сm и Cdim. А всъщност С - означава С 5- (до, ми, фа#), както С + означава С 5+ (до, ми, сол#). Това означение се появи последните години и е малоумно и некоректно. Характерно е за нискокачествени музикални издания, дело на субекти със съмнителна музикална култура.

Също даваш еднакво обозначение за мажорен акорд и мажорна седмица (с това трогателно триъгълниче). Как според теб се прави разлика при това записване, а? Или да я караме на принципа "Ръгай, Дочо", па квото ще да става, кой ще ти чуе нещо в треснята...

Отговорено

Фатси ... по спокойно. Нищо не давам аз , картинката е от един сайт, където са се опитали да покажат различните означения , които се срещат.А това кое е умно или малоумно не подлежи на коментар.

 

Срещал съм издания , "дело на субекти с гарантирана музикална култура" , в които "-" не се отнася за 5.

Отговорено

Не се карайте :) Важното е в крайна сметка да се стигне до фактическото разположение на пръстите по грифа - затова и най-акуратния запис е с таблатура :) Оттам нататък - дали се казва мажор диез бекар септа турбо-гига акорд - все тая :)

Отговорено (Редактирано)

Ле-ле, колко съм изостанал - никога не съм очаквал, че С7+ или F7+, или D7+, което значи обикновено мажорно тризвучие с голяма септима, ще предизвика такива полемични недоразумения!

Редактирано от Лими
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Отговорено

:) Въпросът е интересен и има повече от един отговор! Първо - един акорд винаги е в съотношение с други акорди, т.е. свирене в тоналност. Абсолютно всички парчета, които слушаме са в някаква тоналност ( изключвам атоналната музика). Също така различните акорди могат да се изсвирят на много места по грифа на китарата. Но има и един такъв момент, който е в сферата на релативния слух - възможно е да имаш усет към само само един тон, интервал или акорд...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.