Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson, Fender, Ibanez или Esp?


Според Вас коя марка произвежда най-добри ел. китари?  

46 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Абстрахирайки се от предните критични мнения бих споменал че имам кофти чуството че пича се чуди на коя марка да робува - най-тъпото възможно нещо... Вместо да умуваш как да се правиш на разбирач ходи четеш и свириш да разбереш що китарата А е по-добра от китарата Б и в кои показатели я заковава на дъното, вместо да сондираш общественото мнение и да повтаряш машинално заучени от други фразички! ;)

 

 

Nо offence!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Наслушах се на критика!!! За свирене - свиря поне 4-5 часа на ден. Знам, че не е много, но има хора които и по толкова не свирят. Тази тема я направих за да разбера като цяло кои китари имат по-добри характеристики. Що се отнася до постовете за темата, че е "тъпа", "безмислена", "малоумна" и прочие, моля потребителите на който не им харесва анкета да не пишат, а да излязат без да гласуват и постват мнения с който само се провокират спорове.

 

Благодаря за разбирането,

Васил. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не забравяме фразата "Няма глупави въпроси, има глупави отговори." Не се нахвърляйте върху момчето защото ВСЕКИ ЕДИН ОТ ВАС е минал през етапа "коя е най-добрата" и след години е стигнал до извода "че няма най-добра". Факта, че някой сега е в този етап не дава право на другите надскочили го да се нахвърлят върху него. Хубаво би било преди да пишем да си спомним какви сме били.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе хора стига сте се карали, всеки се учи.

Абе аз и 4-5 часа неуспявам да свиря на ден, така че не е малко.

Затваряйте я тая тема докато не са се избили хората:bravo:

Айде наздраве! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наслушах се на критика!!! За свирене - свиря поне 4-5 часа на ден. Знам, че не е много, но има хора които и по толкова не свирят. Тази тема я направих за да разбера като цяло кои китари имат по-добри характеристики. Що се отнася до постовете за темата, че е "тъпа", "безмислена", "малоумна" и прочие, моля потребителите на който не им харесва анкета да не пишат, а да излязат без да гласуват и постват мнения с който само се провокират спорове.

 

Благодаря за разбирането,

Васил. :greenangel:

Aбе пич, качествата на китарите не зависят от марката. Има супер скапани китари от извесни марки, има и супер добри китари от не дотам популярни. Все пак това са китари, дърво и железария, няма алхимия... получаваш толкова за колкото си платил. Китарите от 600 лв надолу са боклуци, от 1000 нагоре много рядко се среща китара която да не е добра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тогава да обобщим марките :

Ibanez : Има лоши модели , които могат да се изброят с пръстите на едната ръка ...

Fender : Като изключим дъщерната фирма "Squier" няма тяхна китара , която да е лоша , но е доста стилово ограничена марка (а пък от това какъв спор ще се породи ...)

Jackson : Ако не гледаме JS серията , която също е добра , но не чак толкова , можем да кажем , тази марка печели , но само при метълите :green:

ESP : Не са разпространени в такава голяма степен като другите три , но пък за сметка на това имат само 3-4 модела в ниския клас.

 

Това е :hello:

Редактирано от RockMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм фен само и единствено на Fender Stratocaster Vintage с голяма глава, кремов цвят, Di MArzio и Scalloped FretB. ... и ... и ...

Абе гласувам за Fender!!! <_< :violin:

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента тенденция е, че най-професионалният инструмент сред електрическите китари е ErnieBall Musicman. Дали заради pieso bridge-a или заради заключващата система на самите ключове, или просто поради факта, че Petrucci засвири на такива китари от 96-97 година насам...кой да ти каже<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно е че китарите за по 500 Ойро 'бът майки.И можеш да си свиркаш на тях квото си искаш .Друго което трябва да знаеш е че ако китарата струва 1000 не е 50% по добра от тази за 500.

успех с избора на фенклуб <_<

няъ съ плашункаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от тия 4-те марки единствено за фендер не бих гласувал - дори и най-"яките" им китари са ми толкова грозни че няма на къде повече... ибанеца пък е най-универсален, с него съвсем спокойно може да излезеш и да забиеш една мазна чалга, както и супер ъндърграунд дет метъл. ЕСП и джаксън са си за метални хора, особенно джаксън - аз за това и такава си взех ;) Пък като стана известен ЕСП ще ми направят копие на джаксъна с който свиря и ще ми дадат една чанта с пари да го ползвам <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е най-сетне се спряхте с критиките. :blink: За което много Ви благодаря. :blink: Просто най-сетне темата почна да се превръща в разискване на марките - Jackson, Fender, Ibanez, Esp. :blink: Дори да кажете какво харесвате в дадена марка и какво не Ви харесва в същата марка ще е супер. :blink: Просто нека стане една тема за коя марка какви - и + има, а не една тема за градивна критика към мен. Благодаря още въднъж. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Oк пич така ся ще се изразя. За да ти е мирна главата и да получиш някво инфо което можеш и сам в хармони-сентрал да си намериш просто трябваше да пуснеш темата с отделни модели. Извинявай ама е супер тъпо да определяш една китара по едната лепенка на главата. Казваш кой модел те интересува, хората които имат впечатление отговарят! Аз пък примерно може да съм фен на Gibson и Keiper, а Fender, ESP, Jackson, Ibanez да не ми се нравят и то не да не ми харесва фасона на фабриките им, а просто някои определени модели. Има действително някои закостеняли фенчета, които твърдо си спят на марката-божество, но ако искаш да имаш обективно мнение чети по-обширно. Всяка марка има прекрасни модели и всяка има скапани дъски за глдене (вероятно и първоначалното им предназначение е било такова :blink: ).

 

 

В обобщение: Всички ти се нахвърлихме, защото си си задал тъпо въпроса! Питай не за марки, а за модели! Питай не за фасона а за звуковите им характеристики! Просто тук са изписани няколко кофи виртуално мастило и на 90% от юзърите ни е писнало да четем и отговаряме на въпроси от "тоя калибър" :blink: ... КАкто не веднъж се спомена ползвай търсачката и спи спокойно :blink:

 

 

Ае со здраве и внимавай занапред за темите :blink:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.