Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за метални/найлонови струни?


vasko321

Recommended Posts

я кажете ако на китара правена за найлонови струни се сложат метални така не се ли получава и по-голямо опъване и възможност да се изметне грифа?и също обратното, защото имам една китара, но не мога да разбера по принцип за какви струни е. Кремона Хемус е модела и bridge-a e такъв - цък обаче е с метални струни. (струните са с топченца, цилиндърчета накрая и са прекарани през дупките, така че да не излизат) Да ги оставям ли или да гисменя с найлонови?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не рискувай, ще се счупи.

В повечето случаи (а най-вече при Кремоните :lol: А и доколкото си спомням досега не съм виждал класическа китара с truss rod) класическите китари няма укрепваща метална пръчка (truss rod) в грифа, а опъна на металните струни е доста висок така че е почти абсолютно сигурно, че ше се изметне, ако не и счупи. Същото е валидно и за магарето :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://img317.imageshack.us/img317/1884/xemyc4rp.jpg

ето я цялата

edit: ето и още една http://img348.imageshack.us/img348/4119/phto00395ar.jpg тук си личи как е изпъкнало дървото зад струнника, а пред него е вдлъбнато, това дали е от опъна? не ми се чудете, знам че китарата не е нищо особено но си ми е първата и си ме кефи :lol:

Редактирано от vasko321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жалко, звука от металните ми харесва повече но ще трябва да сменям :lol: а сега ако препоръчате някакви струни ще сте златни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе един френд има такава и я кара с метални. грифа не мърда - обаче се наложи да я разпробием и да закрепим магарето с още 2 болта - иначе ще се отлепи от опъна на металните

най-добре и сложи пластмасови - иначе мое да те прасне през ръцете докато свириш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
жалко, звука от металните ми харесва повече но ще трябва да сменям :) а сега ако препоръчате някакви струни ще сте златни :D

Аз бих те посъветвал да си вземеш D'Addario Pro Arte Normal Tension. Аз съм предоволен от тях. Звучат добре, а и са издръжливи.

 

Не слагай метални струни на Кремона-та. Аз съм пробвал... грифът не се счупи, ама направи доста голяма дъга. Сега струните са на около 2 см над него...

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като stratocaster имам кофти чуството че рискуваш да отлепиш бриджа ако не и да откъртиш заедно с него парче от горната плоскост :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като stratocaster имам кофти чуството че рискуваш да отлепиш бриджа ако не и да откъртиш заедно с него парче от горната плоскост :D

E, тя китарата е ориджинъл. Кви ги говорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taя китара е за метални струни ако не се лъжа. Ключовете сменяни ли са? Това са ключове за метални струни но пък от друга страна магарето не е за метални. Май ще се окаже българска работа :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По-скоро си е тамън за найлонови, но като че ли ключовете са сменяни наистина. Ето ви глава на класическа китара (т.е. такава за найлонови струни) и глава на такава за метални струни:

 

Найлоновите:

Guitar-Head.jpg

 

 

И металните:

head.jpg

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното естествено не е задължително :metalist:

Има и с двата вида глави класически и акустични китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.