Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос: Китара с или без тремоло?


GoshBG

Recommended Posts

Това което може да се извади като звук само от ръцете,е много по добро от което и да е тремоло.Това е мое мнение и всеки можещ китарист ще го потвърди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва пък що за глупост?! И как ще направиш dive без тремоло? Явно Вай, Сатриани и който още се сетиш им пречат пръстите и затова напъват ръчката до откат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросчета относно автора на темата!

Офроуд джип или спортна кола?

Електрическа китара или класическа?

Обувки или маратонки?

Когато си отговориш на тези въпроси съм сигурен, че ще направиш правилния избор за теб с тремоло или без!

Това е най-безмисления въпрос, който съм срещал тук, макар и да има конкуренция. Всеки човек трябва да си направи някаква равносметка какво иска и какво неиска. Ако ти напишат колегите да се хвърлиш от някой мост ще го направиш ли?

 

Пояснение:

Та от това цялото би следвало да си извадиш равносметка какво искаш да свириш и сам да достигнеш до великия отговор със или без :greenball:"аз предпочитам без ма това не е свързано с тремолото" :greenball:

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека не пита дали да използва или - не, китара с тремоло, а пита:

Каква е разликата между електрическите китари с тремоло и тези без такова? Разбрах какво представлява самото тремоло, но има ли разлика без неговото използване?

Нали това все пак е "музикантски" въпрос в музикален форум? Съгласен съм, че въпроса му е неясен и дилетантски формулиран, но пък е чудесен повод да се разисква и на мен ми е интересно да чуя компетентни мнения! Интересно ми е дали няма някакви особености в конструкцията на грифа, например ако трябва да се направи китара с тремоло. Дали тръсрода трябва да е по-различен от такъв на китара без тремоло? И други такива технически особености! Да, знам, че в интернет я има цялата тази информация, но разпиляна и в огромни мащаби, та за някой(ако и език не знае) е трудно да я систематизира и извлече полезното. Не всички сме високо образовани и интелигентни за да си отговаряме лесно на "фасулски" въпроси. :ok:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се присетих за един негатив на тремолото, който малко ме дразни - като си с тремоло, бендовете ти стават по-малки и трудни т.к. като напъваш струната, тремолото също се сгъва и компенсира. Също като бендваш една струна, другите "падат" поради същата причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че някои модели тремоло могат да се "заключват", когато не е нужно за някое парче? А, има ли конструктивно необходима разлика в начина на закрепване на грифа на китара със, или без тремоло? Има ли конструктивна разлика и в ключовете? Ами струните трябва ли да са специално произведени за използване с тремоло?

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lyu обезсмисли съществуването на форума...

 

За Седмата струна-тона с бендовете мисля го има при тремоло системи, които лежат само на два болта. Ибанез имат разработка при която този проблем го няма(уж). Като цяло, обаче мисля, че тремолото компенсира (осезаемо) при унисонни бендове.

 

А в тона на по-горните примери - да избираш м/у седан и комби. :D Имат плюсове и минуси.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Лими - най-елементарно обяснено - струните се заключват при тремолото и нъта, чрез захапване и притискане. Един вид ключовете се елиминират и служат само за първоначално настройване. За това и в последствие, ако е нужна донастройка, се прави от тунерите на тремолото.

Не са нужни по-особени ключове.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам един въпрос и се надявам на малко теоритично разяснение.

 

Имам Ibanez edge III. Изчел съм всичко, което съм намерил в нета, за сетъп. При смъкване на тона няма проблеми, обаче при качване(опъване) разстройва. После ако натисна отново на долу се настройва... Това не ми се струва много нормално. На какво съм пропуснал да обърна внимание? ( с три пружини е ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.