Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампово кубе


Kolev

Recommended Posts

Трябва ми малко помощ, имам Jackson JS22R Dinky, искам да си взема лампово кубе, въпроса ми е с какво кубе би звучала най-добре тази китара, и какво ще кажете за този процесор, http://www.tcelectronic.com/novasystem.asp ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си нещо по евтино,а пък след време като си вземеш хубава китара отиваш с нея в магазина и пробваш,а за процесора има доста писано във форума трябва да го намериш ,не знам как се казваше темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно ми стана като вляза в тема за лампово кубе, защо питанката е за процесор. Младеж, изясни какво искаш първо и после питай!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен съм с мнението на Doviciozo. И според мен това е правилното решение. Нещо евтино като за начало, тъй като няма да забелязваш тънкостите на усилвателя със сегашната си китара. Дори не зная дали има смисъл от лампа в случая.. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата би звучала добре в което и да е кубе, независимо лампово, тразисторно или к'вото до'де. Стига да има някой да се позаиграе. То всеки иска ламБа и процесор, с надеждата да стане нещо, ама като незнаеш какво искаш и как да стане, и Гибсън с Маршал и ако щеш процесор по средата да имаш, все ти е у гъзо!

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е офтопик тука, но продавам евтино лампова правения.(даже две), но малки, за вкъщи.

Лампова, доколкото поне да си начешеш крастата, че звука минава през лампи (наистина).

Иначе, за сериозен лампов амп, с негов си добър драйв и корекции, трябва да се бръкнеш..

А и цялостната идея, с лампа, е да ползваш аналогови ефекти като буустер/драйв преди ампа, не процесор.

Иначе, ако става въпрос за процесори, те и мн. евтини процесорчета се води че имат симулации на 12ax7 преамп/гейн, и пак стават за свирене, даже в пулт.

И евентуално някой дигитален(реверб, делей, т.н.) в сенд/ретърн луупа и така да запазиш една чиста аналогова динамика поне в преампа и изкривяването.

Но за хай/гейн вероятно ще ти трябва и отделен нойс гейт. Иначе за блусарско свирене, и по-нормален рок - това е.

Само ампа (хубав) и евентуално някое педалче.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е направо ми смазахте китарата, не знам защо толкова много я оплюхте, не знам някои свирил ли е с този модел, и по точно с моята китара, защото може да е нисък клас и да е "Летва", както се изрази колегата от горния коментар, но мога да ви кажа, че звучи доста добре и е много удобна за свирене, та по въпроса ми относно кубето, мисля да взема това http://www.musicworld.bg/bg/c_426/i_27125/Bugera_V22.html и да сменя лампите, но може и някои от вас да ми препоръча нещо по добро за тази цена, а за процесора просто исках да чуя мнение за ТС новата, благодаря за мненията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действай - за тези пари нищо читаво друго не можеш да намериш - с туй хем ще чуеш долу горе що е ламба и има ли почва у вас, хем ще си донагласиш вкуса и очакванията каква да ти е следващата апаратура. За Бугера обаче, гаранционната карта я пази като очите си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниикой не обижда китарата ти, сравнително добра е за начало. Но помисли какъв е смисълът от лампово КОМБО (хайде, научете се най-посли как се наричат тези усилватели), след като си замислил да скапеш звука с някакъв процесор. Вземи си някое камионче и не се занимавай с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако минаваш на ламБа ти препоръчвам да се насочиш към аналогови ефекти (камиончета) и да не взимаш процесор. Имай предвид, че доста хора изгърмяха с бюджетните "Бугера" за това аз съм на мнение, че ако се взима ламБа по-добре да е изпитана марка и да се приготвиш с по-голяма сума за амп. А като начинаещ според мен, най-добре е да се насочиш към някое транзисторно практис ампче с вграден процесор. Има доста бюджетни такива и не звучат никак зле за цената си и няма да останеш разочарован!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tcelectronic.com/novasystem.asp

 

Nova System

 

The Audible Choice

Nova System is the complete, floor-based effects solution for the dedicated guitar player who knows quality when he sees it. Its unique inclusion of an all-analog programmable distortion/overdrive section under preset and expression control makes it the perfect choice whether you want to trim down your rack setup, step up from your pedal patchwork or simply just want the ultimate combination of operational simplicity and audio superiority.

 

Add to this an array of effects taken straight from the king of floor-based processors; G-System and you have top-notch compression, EQ, noise gate, modulation, pitch, delay and reverb right at your feet. All you need is a guitar and an amp and you’re good to go – first class.

 

Genuine, Analog Drive Circuit

What makes Nova System so remarkably different is the NDT™ - Nova Drive Technology - a unique, new drive and distortion circuit that gets you the best of both worlds:
World-class analog distortion and overdrive with digital control.
This is the real deal – no modeling. While the NDT™ is 100 percent analog and physically separated from the digital effects, its control potmeters are digital. This way you can tweak, store and recall as many drive settings as you want - you can even hook up an expression pedal and control the amount of distortion in real-time. Its wide gain range covers your every need from light breakup to heavy distortion.

 

 

Мисля, че това би било доста по добре от камиончета ??
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.