Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет смяна говорител на VOX VT20+


viksps

Recommended Posts

Здравейте,

направих глупостта (може би, де ...) да си купя VOX VT20+ Е, не е толкова зле положението, но мисля, че с една смяна на говорител ще се промени към по-добро. Говорителят е 8 инча, 30 вата, 4 ома. Има едни интересни винтидж говорители Алнико в базара, но са 16 ома - питам се дали не може да се сложат някак с модификация някаква лека ... и ако се направи как ще се отрази на звука евентуално - въобще бива ли я идеята.

Говорителите са като този:

 

http://www.worthpoint.com/worthopedia/1965-p8p-style-alnico-heppner-driver-19946000

 

Моля за съвет от знаещите - може ли да стане, има ли вероятност за успех - ако да, евентуално как.

Поздр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости, на практиз усилвател да сменяш говорител.

Има си маркет за смяна на говорители, но това го правят хора със сериозни усилватели

или пък ако някой говорител даде фира и не може да се ремонтира.

 

По добре наблегни на звукоизвличането си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, предполагам, че си прав ... тоест сигурен съм. Ама като не ме свърта - интересно и забавно ми е да ги чопкам нещата и понеже не разбирам много, смея да чопкам само по неценни неща, като този усилвател - другите, хубавите, кво да им чопка човек ... :-) Тях да ги чопкат профитата ... и напредналите с материала. Поздр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не си струва тази инвестиция. Кътай жълтиците и по-натам ги вложи или в по-добър усилвател, или в нещо друго. В този случай ти гарантирам разочарование от резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една теория и съм сигурен, че е вярна в поне 90% от случаите:

Звукът на подобни АМР-чета е толкова зле главно заради говорителя и евентуалната му смяна с истински ще го отпуши много! Обаче на устройство за 250 лева как да сложат говорител от 200? :)

 

Ако смяташ да "ъпгрейдваш" със съседен говорител от 43 лева... Зарежи... :)

А и с тия 8" си за никъде.

 

Глупава покупка или не - свири сега и не пипай нищо, нема сми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Подкрепям. Ако все пак умираш от желание за ъпгрейд, най-добре си направи на първо време едно допълнително1Х12 кабинетче със сносен говорител наместо 8-инчката, та като събереш (рано или късно се случва, неминуемо е) кинти за лампова главица да има къде да я бучнеш:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз подкрепям. По-добре инвестирай в приличен кабинет. Когато подмениш усилвателя, пак ще ти върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш толкова - пробвай. Усилвателят ти е за 4 ома товар, солид стейт крайно стъпало. Няма проблем да му забиеш 16 ома говорител, но ще свири, най-вероятно, по-слабо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз лампов амп имах - ама нещо не се разбрахме с него, не знам защо - после установих, че ми харесват хибридите. Имам си един стар Фендер РокПро 700 с 12" говорит., който всъщност си харесвам, ама е доста силен - трудно, почти невъзможно е да се пусне тихо. Та оттам се подлъгах леко и купих този.

А въпросния 16 омов говорител е обявен за 50 лева и е стар Алнико - в статията към линка пише, че са го слагали преди години във Фендер Шампион и разни други средно слаби ампове - стар е доста, винтидж сиреч, което го направи интересен за мен. За 200 лева говорител няма да му сложа, естествено. Но за 50 може би става. А това, че е с 8" го държи по-малък като размер - не може хем малък, хем с 12". Може и да може да се монтира, но кутията е малка и не е изчислена, според мен, за 12" - така, че остава 8".

Кабинет няма да му купувам - това вече не си заслужава, според мен, пък и нали уж размера има значение - само че в случая наобратно, към по-малък, за разлика от стандартния случай :-).

Поздр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Продавачът на въпросните стари говорители се ползва с недобро име във форума - имай го предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.