Jump to content
Българският форум за музиканти

HI-END крепежни елементи от Челябинск


Recommended Posts

A по темата, ето какво се предлага: http://www.kaplanhtdesign.com/Audio_Tweeks.html Странното е, че има и customer feedback, т.е. някой вероятно си го е купил :surprise: . Хората съвсем се побъркаха.

 

 

То хората и Ролс-Ройс и Майбах си купуват, пък никой не се майтапи с тях... Разбирам, да сте дали тия пари, да не сте усетили подобрение - имате право и да плюете по форуми, и да си искате парите. Най-вероятно - ще ви ги върнат. Ама тая балканска злобица, като видиш нещо по-скъпо от 5 бири, и да го плюеш... те тва не го разбирам, ама си имаме поговорка - за лисицата и гроздето.

Аз лично "побърканост" усетих там, че и в двете ревюта "клиентите" слагат тия мега-скъпи абсорбери на колони за 3-4 000$ (в единия случай Dynaudio Focus 220, а в другия - "von Schweikert", с цена от подобен порядък. Та малко нагласено ми идва ревю, където шпайковете са 10 пъти над цената на колоните...

 

Но пък като има търсене - има и предлагане ! Използвайте пазарната ниша на екстремния хай-енд и направете пари, вместо да плюете по форумите. Ще правите такива шпайкове и ще ги продавате на богатите балъци ! Кабелчета също.. сребро с родиево покритие, с карбонови конектори. ... Луди пари има там, само да има кой да ги произведе !

Айде хора, работете по въпроса, нали сте все инжИнери тука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

То хората и Ролс-Ройс и Майбах си купуват, пък никой не се майтапи с тях... Разбирам, да сте дали тия пари, да не сте усетили подобрение - имате право и да плюете по форуми, и да си искате парите. Най-вероятно - ще ви ги върнат. Ама тая балканска злобица, като видиш нещо по-скъпо от 5 бири, и да го плюеш... те тва не го разбирам, ама си имаме поговорка - за лисицата и гроздето.

 

Няма как да се съглася. Никакви балкани, бири и лисици няма тук. Струва ми се наивно, да не кажа глупаво да сравняваш автомобил за 250К$ или почти всичко влизащо в графата "луксозни стоки" с изделията от горния линк. Надявам се, че ако се позамислиш, ще разбереш защо, ако пък не можеш, то комуникацията е напълно безмислена. А като човек, който си прекарва не малка част от времето извън балканите ще ти кажа, че 99,999% от хората, които в БГ са наричани европейци имат подобно отношение към въпросните изделия.

 

Що се отнася до производство/изработка на подобни ненужни неща, фактът, че не са се появили тук, може да говори само добро за професионализма на хората, занимаващи се със звукотехника.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, крачетата за по 30К и аз не ги разбирам, но не отричам всички изделия от въпросния линк, просто защото част от тях (филтрите за захранване на Furutech, примерно) съм ги виждал в действие и чувам ясна полза от тях. Друг е въпроса, че са скъпи. Колкото до анти-вибрационните крачета - тия на Soundcare са достатъчно ефективни и достатъчно позволими откъм пари - препоръчвам !

 

Съгласен съм, че има сериозна маркетингова "магия" в цената на тоя сорт глезотийки, но не ги отричам - за всеки влак си има пътници, но ми е доста тъпо да се осмиват такива неща. Някой милионер може да бъде щастлив с такава покупка, по ред причини - или ще "чуе" подобрение, или ще е доволен, че си е купил поредната скъпа дивотийка, или просто ще е доволен, че е похарчил едни пари... Все пак, и пазаруването е терапия - доста хора са доволни, когато си купят нещо. Все пак, някои хора и диаманти си купуват, пък даже не могат да си ги погледат и да им се порадват, щото стоят в някой сейф в банка, извън няколкото дни в годината, когато ги разхождат на някой прием. Така че - приемете ги за луксозни играчки за богаташи, не е нужно цялото това осмиване.

 

Всъщност, това, което продължавам да не разбирам, е защо някой ще си купи такива крачета, и ще ги сложи под бюджетни колони като горецитираните !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да даде толкова пари, просто трябва да е невменяем :) Всякакви други опити за обяснения са просто замазване на положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Demiurg,

оставам с впечатлението, че наистина не разбираш разликата. Позамисли се интензивно все пак. Защо ли хората ИНВЕСТИРАТ в благородни метали и скъпоценни камъни, луксозни имоти... (ще ти стане ясно и защо не си носят бижутата). Помисли и върху въпроса с "инвестицията" във вибрационни абсорбери за 30K$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление познавам един такъв субект - отеба си семейството, бачка като съдран само и само да изхарчи всичко за някакви все по-нови кабели които му отваряли сцени, 3Д-та... абе кво да ти кажа - жалка работа - напомня ми за онези изпадналите, дето играят на покер машинките в подлезите - болест си е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и нещо друго. За разлика от България, в развитите държави, заможните хора рядко са глупави парвенюта. Ценят парите си и не ги дават за безмислени неща. Шопингът е терапия предимно за хората от средната класа, имащи проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Човек да не пусне нещо за майтап, ей!

Веднага проличават -филиите и -фобиите. Ама не се занимавайте с аудиофилите, моля. Човек може да си губи времето много по елегантно.

Гледайте внимателно - на едно място става въпрос за парите и моженето(мисленето, способностите и т.н.) Това във връзка с манталитетта на богатите... Навсякъде богатите са калпави, характерно за човечеството изобщо. Няма у нас, няма у тях, все са л@йна.

Super car driver idiots

 

http://youtu.be/IdLHAqL8KJw

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте сега... давате примери за някакви вманиачени субекти, дето си лишават семейството, за да си угаждат на маниите. За някое борсово костюмарче с няколко милиона доход на година, едни 30-40К не са сериозна сума. При това не става и въпрос за инвестиция, а просто за кеф. На планетата има 11 МИЛИОНА милонера, а в последните години "на криза" състоянието на сериозна част от тях се е увеличило ! Едни хора нямат какво да ядат, а други се чудят каква скъпа дивотия да си купят... Какво толкова се възмущавате ? Нима всеки от вас (с ръка на сърцето да си признае), ако има такова сериозно състояние, не би си купувал аналогични неща ? Задоволили сте си всяка прищявка, осигурили сте си семейството, че и внуците, па и техните внуци... мигар няма да си купувате всевъзможни дивотии ?

 

Не искам да се заяждам, а само да проявите разбиране. Виждате такъв сайт, не разбирате що за идиоти биха си купили такова нещо - ми Ок, затваряй сайта и си гледай живота... Не е нужно клюкарене и плюене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не са ми идвали милиони на главата, но все си мисля, че има къде по-разумни и яки неща да си изхарчиш парите. Бих дал 150 хиляди евра да летя в космоса... ама за крачета за усилвател... е да ме извиняваш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.