Jump to content
Българският форум за музиканти

reaper midi файлове


emosms

Recommended Posts

Здр.

Току що се опитах да импортна миди файл в reaper, и да го просвиря там. Не тръгна, не ги свири, въпреки че миди файла си върви с уиндоус медиа плеър.Това едно на ръка, вкарах някаква мп3 и свири (insert/Media file...), но мидито - не.

---

Не ми е ясно изобщо възможно ли е да вкарам миди файл в рийпър и чрез там vst, vsti плъгините да му задам реалистичен саунд?

Или не става и да не се занимавам изобщо?

---

Мидито е експортнато от guitar pro. Там може да му се мапне доста приличен саунд от банките на guitar pro и дори да се миксира.

Но ако в repaer може да се вкарат траковете от guitar pro като миди, и да има по-богат избор от звукови банки за съответните инструменти, ще е супер.

Също, предполагам, може да се направи по-добър микс.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не е възможно. Не съм работил с Reaper, но предполагам е като с повечето DAW софтуери - трябва да избереш vst инструмент, който да възпроизвежда midi файла. А вече с вградените инструменти на Reaper колко добри резултати ще постигнеш си е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

излиза ми някакъв миди едитор с едни чертички, но откъде да му задам vsт не го намирам засега

пълна тишина, никакъв звук от миди файловете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки канал трябва да натиснеш върху този бутон и да избереш съответния звук от виртуален инструмент /ако имаш инсталирани такива/.

Иначе е нормално нищо да не се чува ;)

 

027659492.jpg

 

Ето тук обясняват подробно - към 2:30 мин. е същественото за Reaper:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar Pro 6 с новото RSE2 доста напредна откъм звук. Не е супер пърфект, но спестява страшно много кликане/гласене. :)

За мен няма смисъл цялата играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Guitar Pro 6 с новото RSE2 доста напредна откъм звук. Не е супер пърфект, но спестява страшно много кликане/гласене. :)

За мен няма смисъл цялата играчка.

Супер е наистина, и аз мисля че няма много смисъл.

Но все пак, има само един дръмсет. Прегледах и платените библиотеки за 7 евро - в общи линии ми звучи като едно и също.

Mоже би само vintage сета дава някакъв по ретро акустичен звук. Но някакви джазменски барабани тип "казани", като за ретро суинг бибоп или суров drum'n'bass не чух :P а такъв тип саунд си е зарибен.

---

Също, клавишните. Има в сетовете акустични и електрически пиана, има и в платените библиотеки. Но няма особено много синтове, падове, т.н.

Предполагам точно за разни синтове/падове, би трябвало да има добри варианти със сурово миди и vst плъгин за по разнообразни саундове от външна програма като reaper (не както си е в гитар про). Така ли е?

---

Също за външен микс със записван аналогов аудио трак (.wav) които да се смеси с траковете писани в guitar pro.

---

В общи линии ако имате на предвид по-добър миди едитор и аудио едитор за мастер микс - моля споделете.

Целта е:

-писане на парче в guitar pro.

-експорт на траковете, било като миди за допълнителен миди едит/мапване на звук,

или просто мастер микс на .wav експортнати тракове от guitar pro + записвани тракове с аудио интерфейс

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нещо не става с наличните плъгини в reaper, не знам с някакви допълнителни дали става да не звучи смешно или направо "неправилно" извън ритъм ми звучи бас линията, дръм сета не разпознава отделните звуци на различните неща от сета, или аз не ги мапвам към различен звук, не знам.

А гитар про наистина е топ ниво!

Супер реалистично, сигурно това е най-качествената технология за момента, не съм мн. на ясно.

И допълнителните библиотеки си струват, не знам дали ще тръгнат с ..пробно инсталиран софтуеър.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позна, черпиш! ;)

 

Много пъти съм експортвал МИДИ-та от Гитар Про, главно бас и барабани, за да си пиша китари отгоре. Работи ОК, но си иска бая ръчкане после в плъгините. Примерно дръм мапинга ако е различен (Toontrack Superior нямат фабрично GM, по което бачка Гитар Про) - можеш да си направиш собствен мапинг или да местиш събитията нагоре/надолу. Или пък баса нещо като не пасва с дефолт настройките на Trilogy/Trilian - там имаше нещо -2 октави и по дефолт звучи анти. На EWQL Hardcore Bass пък му беше къс рейнджа...

 

Това се сещам наизуст като стари проблеми, има и други такива сходни бози.

 

Кой каквото плъгин да пусне винаги най-добре става като се запише всичко old school way! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

тоест, работата е да познаваш и работиш със самите плъгини?

дали от reaper или друга daw програма - това ли е за миди едит/саунд мапване?

и разликата между rse1 и 2 е значителна, направо кърти мивки 2 за почти никакви настройки

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.