Jump to content
Българският форум за музиканти

Идея за изработка на атенюатор и Re-amp box


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Пак ще излезне офтопик, но не ви разбирам с тази хардуеър манящина..

Бих търсил и залагал на такъв тип неща

http://www.thomann.d...ltimix_4usb.htm

Това нещо, много повече прилича на студийно оборудване, с директен манюъл контрол върху някой неща, които няма нужда да ги цъкаш от мишката и да се дзвериш в монитора - за което занимание така или иначе ще се наложи да посвещаваш премного време, ако се зачекнеш сериозно да правиш нещо.

Има инпут гейн, който не ти реже входния сигнал, ами като на всеки стандартен преамп/пулт/whatever контролира чувстителността на входа и общото усилване на преампа чрез някаква си там обратна връзка предполагам.

Това специално има и китарен вход, някакъв там импенданс мачнат за китара, който заедно с input gain трябва да оправи нещата.

Има жалките 16bit/44.1kHz параметри за DAC/ADC, които обаче параметри са ДЕфакто стандарта за качество на диск с музика.

Някъде бях попаднал на много хубав материал, където обясняваха че по-високия бит рейт, оверсамплинг, и т.н. изобщо не означават по-добро качество, освен за компресирани формати като мп3, зависи как е точно приложен алгоритъма на дигитализирането.

В смисъл по най-проста логика, семплинг рейт който отива към някакви нечуваеми честоти... обаче обяснено мн. по серионзно :)

Даже се замислям да си взема подобно някой ден и да пробвам стайни записи с микрофон, но не ми се занимава после да смесвам тракове и т.н... :P

Сори че е офтопик, но този тип неща са толкова интуитивни и приличащи на истинско оборудване, че направо не разбирам..

Цялата по нататъчна обработка със софтуеър, може да си я приложиш от любимата програма за миксиране.

п.п.

чета за форскуайър, не мога да разбера>

- може 6 канала да ти ги хвърли в DAW програмата едновременно и разделени, канал по канал а не смесено?

Нещо за адат и оптичен кабел също, имаш ли такъв дек?

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този звук, който влезе от това "нещо", нали се сещаш, че не подлежи на никаква обработка, която да резултира в близко до задоволително качество? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На какво основание заявяваш това за качеството на звука? Ако е дигитализиран както трябва, 16 бита 44.1 khz ти е качество на на аудиодиск.

Подкрепи го с факти, specs:

- защо DAC или преампа или там нещо на forsquire e по добър.

Единствено много сериозно преимущество на форскуайър виждам в това, ако може да дигитализира и да хвърли каналите НЕСМЕСЕНИ за по нататъшна обработка.

Още един вариант да ви подразня, aluminum casing

http://www.alesis.com/io2

плюс това алезис е мн. по стара и утвърдена марка, за сефта чух другата :P

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига с тези Алесиси де. Като толкова ти харесват, взимай си един и ни остави да тънем в неведение. Като стигнеш до извода, защо например Lynx или RME при същите приблизително спецификации с Alesis са по- добри аудио интерфейси, тогава пак с писането.

И е Focusrite. Къв форскуайър кви пет стинки? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да стигна до извода, като тука никакво логично обяснение не намирам.

Какво, да си ги купя всичките и на ухо да преценя, щото ушите ми са лицензирани и стандартизирани датчици от аудио лаб...

като стигнеш до извода.. как да стигна до извода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадващо друг вариант освен да послушаш и да позаписваш няма. Спецификациите са иначе хубаво нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Много бъркаш за доста неща... Направо се чудя, да не ти започва името с Я. Вземи прочети малко из интернет, има хубави статии по всякакви теми. И като ти говори някой, очевидно с повече опит и знания от теб, се замисляй че може и да е прав човека, а не само да си знаеш твоята.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е точно в на Mairomaster в темата да се зачекна, който всъщност ми е помагал със съвет как да си наглася гитар рига и usb guitar link интерфейса преди няколко месеца.

Съжалявам, но наистина се подразних. Недопустимо е продукт на такава цена да прави такъв елементарен проблем, като продукт за 20 лева (моя интерфейс).

И в рекламата пише че може да се ползва като универсален директ бокс, това онова, не знам си какво. Без коментар.

Колкото до DAC характеристиките, 24бита 96к. Намира ми се един зуум г1н. Чудех се що звучи така добре и директно в пулта, без майтап :P.

Сега не ми е под ръка да пробвам, с другата китара със сингли го ползвах основно, но доколкото си спомням, нямаше въпросния пик и гадно изкривяване. Наистина е направено за китара.

---

Пак се извинявам на автора на темата, които ми е по скоро симпатичен. Подхождам със съмнение към всичко, защото маркетингова стойност и реална стойност не винаги и всякога се припокриват. Даже има прекалено много дразнещи примери как не се припокриват, ама стига с негативизма.

Нищо лично към автора и се надявам да му намери тактиката и да си ползва машинката със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че тия драйвери понякога правят големи бози. При мен примерно всичко е нагласено на 48кхц/24б, но в момента в който пусна някаква кирлива мп3ка, или някой ми звънне по скайп, азиото веднага превключва на 44/16 :) засрана работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.