Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за свързването на Бас Китара


E.R.P.

Recommended Posts

Здравейте,

Искам да ви питам нещо, което може и да ви се стори глупаво:

Може ли Бас Китарата да се включи в усилвателя като микрофон за пеене? Имам предвид може ли да се включи към буксата предназначена за микрофон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нито по ниво, нито по импеданс, нито по корекции... ама по нищо не се връзва микрофонния вход , нито за бас, нито за китара.

Ако е само да го мушнеш в дупка... мушкай, ама да знаеш, тая дупка не е еластична ;) .

 

E.R.P., ако нямаш къде да го завреш баса, може да се използва микрофонния вход, но не директно, а през съответно устройство, чрез което да се съгласува китарата с входа. Няма да е идеално, но поне горе долу ще върши работа.

И не е само входа, който е важен. Важен е усилвателя, важни са високоговорителите и опаковката им.

Сигурен съм, че и сам го знаеш, нали?

Редактирано от IgniteAll
Позволявам си да едитна коментара ти, за да се навърже с питането на потребителия и да пропусне предходния коментар, който изтрих.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Parni_Valjak сигурно ще ме линчува ако споделя, че едно време си включвах баса в кабелите от четящата глава на касетофона без да ги разпоявам и си свирех паралелно с касетката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, благодаря за информацията. Питах от чисто любопитство, никога не съм се опитвал да включа баса като микрофон. Просто си бях харесал един усилвател, който имаше както линеен вход, така и такъв за микрофон. Та от чисто любопитство реших да питам, но сега като се замисля честотата на един микрофон е доста по - различна от тази на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса в честотата. Нито микрофона, нито китарата имат една единствена честота на изхода си! Замисли се за следното - ако аз свиря на бас с моя усилвател и ти доближиш един микрофон до него - каква ще е "честотата" на микрофона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.