Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за уроците по китара


rumi19

Recommended Posts

Сега всички в тази тема ще се надяваме да не се получи ситуацията "Ако не е врат ще е шия". Руми, успех с новия учител и ако настоява да те върне пак към досадните упражнения, да знаеш, че има защо да го прави. Музикалната култура е като езика. Не можеш просто така да проговориш на френски, а трябва да научиш азбуката, граматиката, идиомите и всичко което ще ти изгради палитрата, с която да боравиш като говориш. :)

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно защо след три изписани страници никой не каза в прав текст на девойката, че с една година класическа и три месеца електрическа китара зад гърба, Сантана не се свири. И тук качествата на учителя нямат нищо общо. Преди да почнеш да четеш, научи буквите. А някои искат даже писатели да станат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сантана си е Сантана, Ангъс си е Ангъс ... Само че май Сантана ще може да свири Ангъс, а Ангъс не съм сигурен, че ще се справи лесно със Сантана ... не го подценявам, израснал съм с АСДС, обичам ги много, но ...

А иначе може папагалски да се научи всяко парче, дори от човек, който никога не е хващал китара - с достатъчно на брой повторения, разбира се, които за всеки ще са различни.

Но когато го научи това парче ще може ли да свири на китара?

Колкото повече неща научиш, толкова по-добре ... дори да са скучни и неприятни на пръв поглед - после таланта ще си каже тежката дума.

И ще дам един пример за учителите - искаше ми се дъщеря ми да ходи на танци - за движение и елегантност, малка е още и е малко тромавичка като повечето момиченца. Тя тръгна, но не и беше приятно ... водих я, настоявах, но не ставаше. Прекъсна. После пак тръгна другаде, пак по мое настояване - и сега ходи с удоволствие, напредва бързо, чувства се почти танцьорка и ходенето на танци е много важно за нея, макар че учителката (за разлика от предишната, която беше мила, но като че ли по-безразлична и безлична) им се кара, наказва ги, сърди им се ... но видимо ги обича и обича изкуството си, което явно те усещат. Оттам те имат желание, стараят се, постигат някакви успехи, радват им се ... понякога страдат и се сърдят, но това е част от играта.

Учителят има значение, а още по-голямо значение има да си паснете с него - да усетиш, че това е твоят учител, твоят гуру - ако стане така вс. е наред и хоризонтът напред е открит - казваш му къде искаш да отидеш, а как ще те води той преценява - ти му се доверяваш, ако можеш и вървиш докато стигнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел цялата тема,но моят съвет е да свириш досадните,скучни,безинтересни упражнения,а между тях си свири кавъри за кеф(аз поне правя така.Ако не съм прав ми кажете къде греша)

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сантана си е Сантана, Ангъс си е Ангъс ... Само че май Сантана ще може да свири Ангъс, а Ангъс не съм сигурен, че ще се справи лесно със Сантана ... не го подценявам, израснал съм с АСДС, обичам ги много, но ...
Големи глупости ,колега,това не спорт - Ангъс е блус китарист,свирещ с огромен хъс и енергия,която се предава и на публиката (е в основата е брат му - това е неговата група),за чий му е да свири върху латино ритми пентатоники не че не може,ама му е през дедовия - в топ 10 на най богатите холандци и със собствен стил на свирене.

Сантана си е друг филм..Защо трябва да ги сравняваме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.