Jump to content
Българският форум за музиканти

А# на 6 струни с флойд?


stef_lp

Recommended Posts

Здравейте, искам да си смъкна китарата в стандартна A#. От тук http://hikkyz.net/misc/stringassembler/ извадих малко цифри за 7 струнен сет 0.010-0.059 като не ползвам най-тънката:

 

Untitle2d.png

 

С Ibanez Prestige RG 1570 съм. Та чудя се дали това е най-добрия вариант, сякаш най-малко разлики се получават.. и мога ли да си прецакам китарата по някакъв начин? И това че цифрите са близо значи ли, че ще стане със съвсем леко нагласяне на пружините? Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам че са нужни доста по-дебели струни. Също ще е добре да се блокира тремоло системата защото при такъв нисък строй поддържането на инструмента in tune е доста по-трудна задача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се блокира нищо. Слагат се струни с по-голямо напражение (такива които опъват повече) DR HI Beam например. Но вероятно ще се наложи да сложи и по-голям размер, както е посъветвал 7thString.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти ориентир, ползвайки калкулатора от http://www.bangzero.org/stringtension/

 

Напрежения при стандартен строй, с девятки


len 25.5"

E   .009" PL == 5.96kg
B,  .011" PL == 4.99kg
G,  .016" PL == 6.66kg
D,  .024" NW == 7.15kg
A,, .032" NW == 7.15kg
E,, .042" NW == 6.7kg
total == 38.61kg

 

Приблизителни напрежения, които подбрах.

len 25.5"

^A,   .012" PL == 5.3kg
F,  .016" PL == 5.28kg
^C,  .022" PL == 6.29kg
^G,,  .034" NW == 7.11kg
^D,, .046" NW == 7.07kg
^A,,, .062" NW == 7.34kg
total == 38.39kg

 

Сега просто трябва да намериш комплект, който е с горе-долу тези размери, или да си сглобиш такъв със струни на бройка или комбинирайки комплекти.

Аз лично пазарувам на бройка от www.stringmail.co.uk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази информация е подвеждаща, понеже няма две марки струни с абсолютно еднакви напражения.

Тоест девятки на Ernie Ball и девятки на DR или D'Addario са доста различни като напражение.

А този калкулатор е съобразен само с D'Addario...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак "доста различни" е пресилено понятие, колега... идеята е да си направиш сметка, когато искаш да свириш в някакъв шантав строй, да вземеш долу горе подобни като натоварване струни. Няма как на една марка да е 50кг опъна, на друга - 150, нали се сещаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази информация е подвеждаща, понеже няма две марки струни с абсолютно еднакви напражения.

Тоест девятки на Ernie Ball и девятки на DR или D'Addario са доста различни като напражение.

А този калкулатор е съобразен само с D'Addario...

 

Ключовите думи са "ориентир" и "горе-долу"

Разбира се, че с първия комплект няма да удари пирона по главата, но като се ориентира как се усещат подбраните дебелини струни в A#, вече ще може да си избере по-подходящи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да си смъкна китарата в стандартна A#. От тук http://hikkyz.net/mi...tringassembler/ извадих малко цифри за 7 струнен сет 0.010-0.059 като не ползвам най-тънката:

 

Untitle2d.png

 

С Ibanez Prestige RG 1570 съм. Та чудя се дали това е най-добрия вариант, сякаш най-малко разлики се получават.. и мога ли да си прецакам китарата по някакъв начин? И това че цифрите са близо значи ли, че ще стане със съвсем леко нагласяне на пружините? Мерси.

 

 

 

Аз свиря с 13 по 56 на Дадарио струни в А# на Стратокастер, Екплорър и копие на Айбанец.Проблем с интонацията няма да имаш.Пружините на флойда ще трябва да се поопънат или да сложиш още една, ако са три ,или да го блокираш в случай ,че не го ползваш, както съм направил аз.

 

Поздрави от Пешо ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак "доста различни" е пресилено понятие, колега... идеята е да си направиш сметка, когато искаш да свириш в някакъв шантав строй, да вземеш долу горе подобни като натоварване струни. Няма как на една марка да е 50кг опъна, на друга - 150, нали се сещаш ;)

 

"Доста различни" e относително, а не пресилено понятие. ;)

Разбира се, че разликата не е фрапираща, но това е относително за всеки.

За мен разликата в напражението между DR и Rotosound например е голяма.

Освен това зависи и от инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда мерси на всички, като гледам някои препоръчват по-дебели, други по-тънки.. така че предполагам средното е най-добре :D Май ще пробвам първо с 59.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е това, което ти легне добре в ръката - ако са твърде меки, ще изфалшивяваш като натискаш позициите, ако са прекалено твърди, ще са ти терсене бендовете... проба-грешка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.macdaddymusicstore.com/servlet/the-231/Elixir-Nanoweb-Electric-Baritone/Detail ...(примерен магазин-дори не съм сравнявал цена в други сайтове тва е първия линк от гуглене ;) ). Такива съм слагал на 24,75 с флойд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.