Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymour Duncan SH-6 или SH-8 на Epiphone LP Custom


Recommended Posts

Колеги, имам една чуденка, която принципно съм си разрешил, но винаги бих искал да чуя още мнения за да съм съвсем сигурен. Та, имам две Епи-та - Korina Flying V и LP Custom. На Flying-а съм сложил Seymour Duncan SH-8 т.е. Invader, който ми харесва много като звук. На LP-то, обаче, съм със стоковите адаптери, които си звучат мътничко. Тъй като втората китара е махагон и е доста тежка, а втората от по-леко дърво и с по-различни качества се чудя дали да сменя сток адаптерите с SH-6 за да ги уеднаквя, колкото е възможно, разбира се, като звук или няма да има много голямо значение и да си сложа и на нея Invader? Благодаря, предварително за мненията, четох такива теми по другите форуми вкл. този на Seymour Duncan, но все пак ми се струва, че доста от вас биха имали какво да кажат по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат, пръй-струай, Invader НЕ слагай. По-добре сложи SH-4. Май това им е единственият, най-сполучлив, як, пасивен адаптер за бридж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз се радвам на звука на Invader-ите. Ако се базирам на казаното от Rammkopf и го доразвия ще се получи нещо такова - Защо не направиш една по-различна китара като звук и не опиташ друга комбинация? Всичко зависи и от стила, който свириш, все пак. :) Аз лично се радвам на следната комбинация - Seymour Duncan Custom Custom SH-11/'59 SH-1N, но това е комбинация, която възприемам върху китара с махагонено тяло. Идея си нямам как ще звучи върху различно дърво като основа. Според мен тук само ще те объркаме и то много жестоко... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за мненията, извлякох полза и от двете, всъщност, така че се радвам, че пуснах темичката. Има още малко време, докато реша какво точно да сложа, но всяко мнение ми е ориентир. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че го боднах в китара, която ползвам за тежки изпълнения и звукът, който излезе от този Invader беше пълен кошмар - някакви изявени носовки в средите, мазен бас и дразнещи оттенъци във високите. Не е от крайното озвучаване - пробвах различни варианти и резултатът беше почти идентичен. В момента, на мястото на този адаптер, имам DiMarzio D-Activator X и друг адаптер не си и помислям да сложа! :) Особено пък SSH-8. На колкото хора им дадох да се "порадват" на тона на Invader-a, толкова намръщенки получих. :D

 

На най-новата си китара имам Seymour Дъвкан Jeff Beck и '59, та оттам черпя благия си опит с SH-4-ката. Но SSH-8 - никогаш вече. Язък му за яката визия, с тез големи болтове по сърцевините. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бе чували сме, ама ... кой ти ги ползва? :P И Гипсови, и ГолиКокалчета сме чували, и за Калник сме слушали, Randall и т.н. :D

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Гибсън адаптери сме чували, ама не сме чували някой да ги купува за ъпгрейд /освен ако не е ъпгрейд от Wilkinson/ :D

Е не е ли най-логичния ъпгрейд на Епи да сложиш оригинала,който е мислен за махагонки?

Предполагам че сток адаптерите не са по различни от Уилкинсън щом мътнеят -сигурно един китаец ги прави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инвейдъра е много як адаптер!Имах такъв на едно ЛП копие от ясен с кленов гриф,първо беше супер балансиран,изкуствени флажолети се извличаха без никакво усилие,и с повече гейн нямаше мазня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е ли най-логичния ъпгрейд на Епи да сложиш оригинала,който е мислен за махагонки?

Предполагам че сток адаптерите не са по различни от Уилкинсън щом мътнеят -сигурно един китаец ги прави :)

 

Не е /поне за мен/, щото тия адаптери са доста скъпи, ако не се лъжа дори по-скъпи от съответните среден клас аналози /SD, Dimarzio и т.н./. По преумпция след като ъпгрейдваш нещо по една китара, то значи, че й липсва качество, съответно не е много скъпа. В никакъв случай не казвам, че са лоши, но не ми изглеждат логичен избор освен ако отчаяно не искаш да направиш китарата си от неГибсън на Гибсън...и тя все пак няма да бъде такава :)

 

P.S. Ако мислиш, че адаптерите на Гибсън ги навиват чистокръвни арийци или приказни елфи много се лъжеш :) Най-вероятно е някой безвизов мексикански емигрант /това в случай, че въобще се правят в Щатите/, което не е много по-различно от китаец.:D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibson имат и добри(скъпи) и лоши адаптери,доколкото знам и са фаворити на доста музиканти от метълски,рок,и далеч от метълски стил,но това не е целта на темата май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да си изпея моята по случая, че ми стана много иинтересно какво се пише

 

Първо бих искал да перефразирам Селянина :D

"бе вие у тоя форум освен за СД, димарцио и гибсън за други адаптери чували ли сте" :D

 

лично аз на това епи след като е махагоново бих сложил сето от един от тези

https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=painkiller

https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=nailbomb

https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=miracle_man

https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=warpig

 

като последните в олнико вариянт - на махагонова китарка олникото стоят по-добре от керамиката (личен опит)

 

С други думи огледайте се, ослушайте се и усвет :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.