Jump to content
Българският форум за музиканти

Отново за процесорите....


jabs

Recommended Posts

Axe-Fx II да, но благодарение на появата му Standard и Ultra

могат да се намерят за под 1.000 USD :) Доколкото разбирам

новия фърмуеър ъпдейт на Ultra го прави доста близък до II.

 

За обмислените и правилно поставени въпроси: така е, прав си.

Подкрепям. Мир :) И благодарност на всеки отделил от времето си

да прочете и помогне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка пак стигаме до въпроса, ще можем ли да си върнем паричните средства ? 5000лв, 1000 долара(плюс китари за още толкова и т.н.), извинете ,но това са суми които много трудно се възвръщат в България. Иначе ако не те бъркат парите ,и процесор и камионче,вършат работа, а двете заедно дават възможност да си избираш според случая. А колкото до питащият,5000лв. ? коя банда записана в твоето студио ще ти донесе възвръщаемост поне на тия 5000лв.Не го казвам с лоши чувства,напротив пожелавам ти го ,да ти донесе милион....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е разработено студиото, при средна цена 10-15Е на час, няма да е чак толкова бавна възвръщаемостта... щото ще спестиш от сума ефекти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Не става дума изобщо за това. Човека иска да си го купи - кеф цена няма. Ако наистина има за под 1000$ и аз бих си купил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Приятели, с цялото ми уважение, ама май не четете постовете докрай.

Ясно написах: домашно студио.... хоби.

Хобито не връща, а гълта средства. Така е, да.

 

Апропо: вчера водих подобен спор с мой приятел. Той отдавна

ме е обявил за луд, заради музикалните ми харчове.

Само че той е пушач, и нормата му е две кутии на ден.

Да вземем средна цена от 5 лв./кутия = 10лв./ден = 3.650лв./година.

Това е неговия фиксиран годишен харч. Безсмислен, отива в небето

във вид на пушек и почти със сигурност ще му докара рак.

 

Ако чесаният тук AXE-FX Ultra/Standard е достъпен за 1000 USD,

излиза че цитираният по-горе приятел успява да издими в небето два за една

година, с една МИДИ педалиера барабар... Това доказва доколко е

условен въпроса "а мога ли да си го позволя"?

 

Уви, когато наистина обичаш нещо и то ти доставя удоволствие, инвестираш в

него. Инвестираш време, отношение, пари, колкото ти е по джоба и

възможностите. Това е. Не очакваш "нещото" да ти ги върне.

 

Е отплеснах се, ще ме прощавате. Стана като за "Говорилня" :)

Нейсе. Извинения и поздрав.

Я.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих гласувал за все пак малък, голям и/или :) среден (добър) лампов усилвател (+ атенуатор).

Тъй като съм минал през процесорния етап, сега вече гледам колкото се може по-малко копчета, програмиране и повече усилие и внимание в пръстите.

Разбира се всеки решава за себе си - просто препоръка.

Axe FX-a наистина е декларирано може би като най-доброто в хардуерните китарни процесори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хем декларирано, хем може би.

Кое от двете?

 

Аз бих заложил на едно друго за може би най-добро, но понеже си много напред, се надявам да се сетиш.

Хинт/подсказка - моделира усилватели.

2-ри хинт - това, което масите възприемат, за най-добро, почти винаги не е то.

3-ти хинт, ако не се сетиш, значи не си толкова печен, колкото те мисля.

 

Ако го уцелиш, ще натисна like this , ако не съм пас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профилира усилватели, ако говориш за Кемпер http://kemper-amps.com .

Axe-Fx въобще не беше масово, когато за пръв път се запознах с идеята.

Беше си само оригиналния пич с още един и се чакаше по 9-10 месеца за първия модел доколкото си спомням.

Добре, че излязох от процесорния период.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За домашни записи и мания към процесорите съм започнал от Zoom505, някъде към средата на 90-те. За 15 години успях да мина през всички популярни марки и силите(финансите) ми стигнаха до Rocktron ProphesyII. От една година не съм в течение с новите процесори.

Така, че изводите ми(дори поостарели)са:

Първо, кеф цена няма, затова няма да коментирам парите.

Второ, доста се учудих, че има разлика в дефиницията на звука от флор и рак процесор (примерно Boss gt8 - Boss GT Pro , Rocktron Utopia G300 - Rocktron Prophesy).

Трето, процесорите от висок клас, особено рак системите, дават доста добри резултати за домашно студио и за лайф в комбинация от лампов усилвател и кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, Тони, за парите, които ще изринеш за нещо, което почти перфектно, ама не съвсем имитира, евентуално, на пръв поглед, долу горе душата на един истински амп, можеш да си купиш поне един амп точно с изискванията за Твоя тон :) Какъв е смисъла? Този продукт не е от един и два дни и все още не съм видял никой от идолите ми да се откаже от, примерно, богнера си и да си го "вкара" в това :)

 

Пък и да си призная, дори и само червеникавото сияние на бурканите в ампа ми е достатъчен кеф да не го замествам с... lcd дисплей :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове при това бурно развитие на чиповете и техниката в глобален мащаб ми се струва , че границите между между процесори и лампови усилватели започва да избледнява и ако се направят тестове пак ще се докаже колко трудно е да се познае какво свири!

Едно време кривочи трудно се намираха и МВ то беше на тотална почит ,докато се появиха разни камиончета по масово !

Сега има огромен избор от дадена или друга техника по ж елание на клиента!Но както звезда като Вини Мур ни изкърти с 2-3 камиончета в усилвател Гарланд ,така и нашия съфорумник Дими ни отнесе главите с китара за 200-300лв !

Това последното го казвам ,че не трябва да се превръщаме в преследвачи на всяко ново ,шарено и скъпо нещо с идеята да свири като еди кой си и еди как си!Понякога задкитарното устройство е най-важно звено във веригата ...

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Второ, доста се учудих, че има разлика в дефиницията на звука от флор и рак процесор (примерно Boss gt8 - Boss GT Pro , Rocktron Utopia G300 - Rocktron Prophesy).

Може ли да го прокоментираш малко по-надълго. Аз съм в дилема като начинаеш - флор, комп, камион или само кубе. Ти казваш че има разлика и тя е полза на рак процесорите? Така ли?

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям ти аз ,щом си в дилема-поне досега рак процесорите имаха по добри постижения и относително по-високи цени!

Но пак казвам ,тези неща се променят с доста висока скорост и няма да е далече деня в който ще се отива към изравняване на възможностите!Освен това на избори ти оказва влияние за каква цел ще купуваш нещата -свирене и записи в къщи,концертна дейност или студийна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.