Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде в София има китарни говорители?


Yves

Recommended Posts

Дайте акъл къде могат да се намерят китарни говорители на чувани марки /изключвам Fane и тем подобни :D /

 

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но мисля, че тези говорители /поне голяма част от тях/ не са китарни :blush: Някой да ме поправи ако бъркам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесваш си нещо в Томан, отиваш в Динакорд на петте кюшета и си го поръчваш. Оставяш малка част от сумата (20-30%) и след двайсетина дни си го получаваш. Плащаш само каталожната цена и нищо повече. Има богат избор на говорители. Пък и в магазина може да получиш компетентен съвет.

Виж какво се предлага.

 

http://www.thomann.de/gb/search_dir.html?xsid=f6566a0a464a76c123f57685466dba8b&sw=guitar+speakers&x=8&y=5&gk=&bn=

Редактирано от Fats
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те поправям. Какво ТОЧНО ти трябва: размер, мощност, импеданс, марка, модел, цена...

 

Въпросът ти е зададен малко юрбулешката. Динакорд са дистрибутори на марките от линка. Ако ти трябва нещо конкретно, звъниш питаш...

 

Още тук:

http://bad_link.eu/category/34/speakers.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В RF продаваха Celestion, a иначе Томан.

 

Така или иначе си пишем безмислици, след като авторът не се е напънал да напише какво точно търси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тези бяха единствените, които намерих...някак не ме удолветворяват...

 

Да, моя е грешката, не съм ги видял тези от мюзикуърлд. :)

 

Зададох така общо темата понеже онемях от липсата на предлагане и буквално търсех какъвто и да е магазин, който може да има говорители.

 

Конкретно търся 12 инча, 8 ома, марка Celestion или Eminence...не ми се експериментира с други непознати за мен.

 

От Musicworld веднага ми се наби на око един, който си бях харесал от сайта на Еминенс...общо взето единствения, който пишеше, че е подходящ за метъл...даже се казва Manowar :D

 

Някой би ли дал акъл дали такъв говорител /с мощност 120W/ ще има проблем да се използва с глава 5W?

 

 

P.S. Врътката с Томан ми е ясна и е добра опция ако не се случваха нещата толкова на пожар. В общи линии не ми се чака "ами до 1 месец"...

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"В RF продаваха Celestion" :thumbs_up: и още има :) само мисля, че трябва да се поръчат предварително.

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм си определил бюджет реших, че 200 кинта за нов Селешчън са ми много и минах на варианта Еминенс, които според много хора по нищо не отстъпват. Отделно има цяла серия, която копира известни говорители. В Динакорд имат налични /измежду тези, които представляваха интерес за мен/ само модела ManOwaR, който е еквивалент на G12T-75. На живо не съм слушал такъв говорител, но от семпли и кабинет симулации определено съм с впечатлението, че е прекалено резлив във високите и се отказах. Спрях се на Eminence Texas Heat, който по предписание е блуз-рок говорител /не метъл какъвто търсех и какъвто е Manowar/. Има почти същата честотна характеристика, но с по-мек респонс във високите, което ми харесва и звучи доста благо.

 

В крайна сметка го поръчах от musicworld и чакам да пристигне с куриер във вторник :)

 

Благодаря за помощта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yves не изчака отговор от компетентните по темата съфорумци относно мощността на усилвателя и ватовете на говорителя!Не знам дали ще успее да натовари главата такъв говорител.Може би не случайно кабинетите са с 10 " говорители ...

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи да "натовари главата"? По спецификация, чувствителността му е 99 dB @ 1W @1 m, което е сравнително високо. Оттам нататък, нещата опират до конструкция и изработка на правилно оразмерен кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.