Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-добрия пулт за около 200лв. ?


group_home

Recommended Posts

Искам да си купя малък свестен пулт за около 200лв. максимум. Миксера ми е нужен за домашното студио и към него ще включа монитори, слушалки и микрофон за запис на вокали. Засега съм се спрял на няколко варианта:

 

Behringer - Xenix 802 - http://www.thomann.d...r_xenyx_802.htm

YAMAHA MG 102 C - http://www.thomann.d...ha_mg_102_c.htm

Mackie 402-VLZ3 - http://www.thomann.d...ie_402_vlz3.htm

 

За Берингер съм чувал, че микрофонните ампове не са много добри, но съм ползвал Берингер досега и нямам лични впечатления. За Ямахата и модела на Маки също нямам впечатление, като за Ямаха бях чувал, че е предназначен предимно за лайф, за студио дали ще става? Приемам предложения и за други марки и модели пултове в същия клас, но искам да избера най-доброто. Благодаря предварително! :godbless:

Редактирано от group_home
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От трите които си посочил ,Ямахата е най за предпочитане,има четири букси тип"канон" за микрофони,винаги ще ти се наложи да включиш още нещо. Лично мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A защо ти е пулт? Според това, което си написал, като употреба не ти трябва пулт.

 

 

Ами звуковата ми карта е M-Audio - Audiophile 192 и като включа мониторите директно в нея, няма къде да включа слушалките за запис на вокали. Това е основния проблем, заради който мисля да купя пулта, а и няма да е зле да използвам микрофонен амп от пулта за кондензаторния микрофон, с който записвам вокалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moнитори и слушалки няма да ти се налага да включваш едновременно. Аз бих ти препоръчал, вместо някакво пултче, да посъбереш още някой лев и да се оглеждаш във форума за малко по-качествен, микрофонен предусилвател, втора ръка. Според мен, това ще са много по-добре похарчени пари.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли начин без пулт да включа мониторите и слушалките за запис на вокал някакси и просто да давам MUTE на мониторите като записвам вокал, и тогава да звучат само слушалките? Не искам постоянно да изключвам мониторите от кабелите, за да пусна слушалки и обратно. Дайте някакъв практичен съвет за максимално улеснение в този случай. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти по-скоро система за управление на мониторите.

Ще стане и с пулт. Аз имам Ямахата и съм доволен за сега. Като уточнявам, че не ползвам предусилвателите и както и тон корекциите. Само за усилване.

Преди имах същия проблем като теб и го разреших с това: http://www.thomann.de/de/behringer_mon_800_minimon.htm

Можеш да управляваш няколко монитора + Слушлки, като можеш да ги включваш и изключваш когато си искаш. Но все пак имай в предвид марката, както и цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един доста по-голям брат на тази ямаха- MG166c. Предполагам, че стриповете са идентични, като електроника с изключение на повечето възможности за рутиране при по-големия пулт. Че страва за запис, става зависи какво търсиш като качество. Адекватен е за непретенциозни, домашни демо-та и нищо повече. При запис на глас, разликата с микрофонен предусилвател от нисък-среден клас е ушевадна. Посъветвах те какво да направиш, но явно си вироглав.

 

MG166c е идеален за централно/мониторно в репетиционна, за каквото го и ползвам, за студио обаче...

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви момчета,

 

имам микрофонен предусилвател ART TUBE MP и реших да взема това http://www.thomann.de/de/behringer_mon_800_minimon.htm като по-евтин и компактен вариант от пулта. Дано да ми свърши работа :) като го взема и свържа нещата ще пиша да кажа как е ;) Още веднъж Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво значи , рзликата с микрофонен презусилвател нисък-среден клас е ушевадна ... по-добре , или по-зле ?

Аз искам само за вокал да го използвам , ще ми свърши ли работа , като се има пред вид ,че трябва да се наблегне на качеството на другите компоненти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ... какво значи... значи, че един микрофонен предусилвател среден клас струва от 500 лв. нагоре (примерно) а този миксер с 2 микрофонни предусилвателя + другите неща струва 200 лв. Как мислиш дали си преебал системата?

 

Ще ти свърши ли работа? Не те знам каква работа ще вършиш. Но за любителски ( без да има нищо лошо в тази дума ) цели е ОК. Той за това е и направен този миксер - за ентусиасти. В крайна сметка върши идеална работа да си запишеш някакво парче в къщи, да си поиграеш с аранжимента и т.н. и вече като си сигурен, че това е нещото, което искаш - да идеш в студио и да си запишеш с хубави микрофони и предусилватели.

 

Все пак една система е толкова качествена колкото най-некачествения и компонент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли начин без пулт да включа мониторите и слушалките за запис на вокал някакси и просто да давам MUTE на мониторите като записвам вокал, и тогава да звучат само слушалките? Не искам постоянно да изключвам мониторите от кабелите, за да пусна слушалки и обратно. Дайте някакъв практичен съвет за максимално улеснение в този случай. :huh:

Има да примерно това

31dtM-I05uL._SL500_AA300_.jpg

и това

31VTkzyrL%2BL._SL500_AA300_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.