Jump to content
Българският форум за музиканти

Пайдушко Хоро на Ангел Димитров


Tozi

Recommended Posts

По коледа се свирят и пеят пайдушки хора. Реших да се пробвам да изсвиря едно красиво произведение на тамбуриста Ангел Димитров.

 

Направих каквото можах. Извинявам се за кофти звука. Весели празници!

 

 

http://www.4shared.com/mp3/hBUJolsK/Paidushko_Horo_AD.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно, много ме зарадва; звука не е важен когато всичко друго си е на мястото, само тоя клик е гнусничък ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно "гнусния" метроном издава, че не всичко си е на мястото. Трудно се минава от "лейд-бак" суинг ритъм и легато фразиране към артикулирания прецизен ритъм и звукоизвличане на тамбуристите. Но живот и здраве - 150% труд и 1 % талант и до там ще стигнем рано или късно. А до тогава метронома ще ни държи където трябва.

Радвам се че ти е харесало. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за изпълнението!Народната музика наистина е много различна за свирене от останалата,а ти праскаш трилери и пресечени все едно цял живот това си свирил.На мен много ми хареса изпълнението и очаквам нови предложения скоро време.

Успех и поздрави още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лек, за човека, който поне веднъж се е докоснал до нашия фолклор...... :greenball:

Много майсторски изсвирено! Точно на това наблягат тамбуристите - на майсторлъка!!! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^@Tozi, ще си призная, че в изпълнение на Ангел Димитров наистина повече ми харесва, но твоето също е чудесно. Tazi музика е доста различен филм (да не говорим пък за възможностите на тамбурата като динамика спрямо китарата), няма как да очакваш да свириш подобни неща все едно през последните 30 години само това си правил.

 

Винаги искрено ме радва скромността с която малкото наистина яки музиканти тук се оправдавате за неща, които надали повече от 30 човека в тоя форум ще забележат ;-)

 

Поздрави, дидо

Редактирано от daniel.hristov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък се заслушвам по фолклора, иска ми се да има повече такива като Ангел, които да го свирят профи.

Не, че няма чар и в т.н. любителски изпълнители, в крайна сметка, фолкора се е развивал именно оттам.

 

Този, сам си казваш, че има какво да изгладиш, мисля че няма да ти е проблем.

Ако мога да дам някакви насоки - като изчистиш изпълнението, може би ще е добре да вдигнеш темпото.

Някаква по-остра бленда ( примерно страт) мисля, че също би било добре да се опита.

А клика лесно може да се махне ( записваш на отделен трак и после го махаш)(това мисля, че излишно го казвам).

ПС - в същност, трябва да се стигне до момента, в който се записва без клик и се получи по-добре отколкото с клик.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Люси! Винаги се възхищавам на таланта и усета ти към народната музика, лекотата, с която свириш тези ритми и мотиви, наистина си силен в майсторски поднесени интерпретации на бг фолклор, отдава ти се! :godbless:

п.с.: (казвала съм ти и друг път че) не понасям органически такива музики и влезнах тука само заради теб да чуя какво си изсвирил ("Изуй гащи" също е готина, макар че като я пипна тук-там мога да я избацам на кавър в глем баладка :greenangel:)!

п.п.с.: шегите настрана, ама този клик не е метроном - това си е живо почукване по някаква бъклица или стъклено шише с ракийка..

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@daniel.hristov

 

И на мен по ми харесва Ачо като го свири на тамбура. Тамбура още нямам но скоро съм планирал да се сдобия с една. Затруднението при свирене на такива неща на моята китара идва и от това че свиря със сравнително дебели струни. Това затруднява значително свиренето на орнаменти в по -бързи темпа. Няма обаче нищо невъзможно - въпрос на работа и постоянство.

 

@TONY

 

Да го вдигна (темпото), ама зор голям. Не съм готов още да свиря чисто орнаменти в безумни темпа. Надявам се обаче скоро да се науча и да свикна. Без орнаменти нямам проблем със скоростите, но с орнаментация е съвсем друг филм и за едната и за другата ръка. Живот и здраве скоро да стигнем бай Ибрям. Колкото до блендата - това е мой личен избор. Понеже последно време свиря предимно джаз искам със същия звук да мога да свиря и народните неща. Не е задължително да звуча като тамбура, даже напротив.

Клика е наистина метроном. Записах се докато свиря мелодията с метроном с микрофона на компютъра. Затова качеството на записа е ниско и "руми", но целта беше само да чуя какво се получава. После пуснах компютъра да свири записаното и записах нов трак с акомпанимента. Не съм си играл този път специално да пускам Кюбейс. Записах с Уейвлаб. А с метроном свиря именно за да чувам малките неточности които винаги се появяват и се старая да ги избягвам. Отделно в случая метронома отчита всяко първо време, парчето е в 5/8 така че допълнителна концентрация ми отне да вкарам точно 5 ноти между всеки клик. Абе какво се обяснявам, с други думи метронома е голяма работа. :drummer::hooray:

 

@valitchy

 

Ааааа Изуй Гащи на глем балада - сакън! Току виж са взели тогава да я въртят по радиата с истинското и име. :icon_shithappens:

А пък клика-метроном (ах този клик) - ако беше бъклица с ракийца, надали щеше да е толкова равномерно :oops:

 

 

С други думи: благодаря на всички за слушането и коментирането. Обещавам като си взема тамбура да и сложа адаптер и да избича нещо ала джъ джъ с яко ренде, така де трябва да има солидарност и приемственост :rocker:

 

Весела Коледа и Честита Нова Година на Всички! :cheers2:

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.