Jump to content
Българският форум за музиканти

Хаби ли батерията включения кабел?


spiritus

Recommended Posts

Привет на всички,

 

Прочетох тук таме във форума дискусии за включения кабел и изхабяването на батерията за активната електроника, но не можах да намеря еднозначен отговор. Има отделен превключвател за On/Off на активната електроника, който изключвам, когато не свиря

 

Питането ми е за конкретния модел бас - CORT C4H - ако някой има същия (или поне същата марка) моля да сподели опит или наблюдения.

 

Не успявам да хвана края, защото или сменям типа батерия, или свиря с различна честота - не успявам да преценя.

 

Благодаря предварително :):)

Редактирано от spiritus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам GB34a И не съм забелязъл такова нещо.Щом китарата ти е пусната на пасивен режим не виждам начин да хаби от батерията,защото когато няма батерия не се включва активния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точо казано

да хаби от батерията,защото On/Off на активната електроника не изключва батерията

електрониката продължава да работи но се байпасва от пасивната ел

 

http://delano.de/uploads/tx_smtdelano/Sonar_wiring_2pages.pdf

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или преправяне на схемата - едно ключе, което да прекъсва веригата на батерията. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При една коректно направена електроника не би трябвало електрониката да черпи повече от 2-3мА ток.

Аз сменям една батерия на повече от 1 година. Дюрасел струва 8 лева. Ако свириш много и изкараш 6 месеца, това са по лев и трийсе месечно. Не ми се виждат много пари за батерии... не знам ;) Струните са в пъти по-скъпи например

 

ЕДИТ: yordaniy, и какво ще стане като пуснеш ток към електрониката и в същото време копчето сменя от пасив в актив?

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид ако буквално едновременно цъкнеш двете ключета?

 

Вероятно загатваш нещо, така че направо си признавам - не знам. :blush:

 

Моята презумпция е, че прекъсването на веригата на батерията посредством ключе е същото като да си махнеш батерията ръчно (или тя да е изтощена) и да се опитваш да сменяш актив>пасив или обратно.

 

Ако бъркам, моля поправете ме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изключваш и включваш батерията ще има пукотевица,да знаете,може и някое говорителче да замине току тъй!!!Особено на набримчен амп.А ако изключиш батерията на активен без да превкл. сигнала ще се получи само "бяла тишина"

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.