Jump to content
Българският форум за музиканти

Истински модерен джаз!


Tozi

Recommended Posts

Интересна статия.

Май някой хора (като Брайън Бейкар) ще си отдъхнат от "музейния управител" :D или точно обратното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“Motherfucker talks like someone asked him a question.” :D

 

"The sad thing is that there are hundreds of artists doing new and exciting things with jazz: the Bad Plus, Vijay Iyer, and Robert Glasper, just to name a few. They’re all innovators, and none of them are household names. They’re known in certain circles, yes, but they don’t have the visibility of Marsalis or Krall. And it’s highly unlikely they’ll ever get it: what someone like Glasper is doing is heresy to someone like Marsalis. "

:nono:

 

http://www.npr.org/b...-kennedy-center

 

http://www.npr.org/b...n-moran-curator

 

http://www.youtube.com/watch?v=sqC1pj_iRb8

 

:)

Редактирано от elasticman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. В какви интересни и динамични времена живеем - интересено в каква ли насока ще се развият нещата през следващите 10 - 15 години?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Традиционализмът - само за училищни нужди! Явно това е новата политика.

Горката Даяна Крол - сигурно ще и забранаят да пресича границата :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали. За всеки влак си има пътници. Предполагам че на младите музиканти им писва старите курифеи да им казват какво е джаз и как точно трябва да се свири, затова правят различна музика. Всеки си търси собствения път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Парчето оригинално е малко дърто, сигурно не е модерно, но "бийта" и бас линията те подлудяват и не те оставят на мира:

http://www.youtube.com/watch?v=iTaBhos47Xw

a Майк Маниери създава някаква вълна от звуци, от която изпадам кома :)

Стърн леко досаден както винаги

Бона и Стив Смит - правят разликата между умряло и ударно

---

NEVER stop the groove or we leave!

(в смисъл, не мога да повярвам, че някои хора наистина харесват супер абстрактен, безразмерен, безметрумен, или супер бавен джаз, където просто забравяш за какво се разказва и всичко е някакво разхвърляно и размазано)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NEVER stop the groove or we leave!

(в смисъл, не мога да повярвам, че някои хора наистина харесват супер абстрактен, безразмерен, безметрумен, или супер бавен джаз, където просто забравяш за какво се разказва и всичко е някакво разхвърляно и размазано)

 

Повярвай - има такива хора и то не малко.

 

П.п.: груув не значи каса на първо време и барабанче на трето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този стандартен ритъм дава поле на маниери да си изгради магийката, заради това ме грабва, и цялостно бандата седи много добре.

въпреки че мисля е модално, много ограничено като хармония.

иначе, какво, бона не успява ли и в каса на първо и барабанче на трето да грувира? :)

 

има парчета, супер прогресивски, пълни с разни рефрени и теми, смени на ритъма, не знам си какво дето... .... ... даваш заето и казваш, много са добри и толкова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш че са много добри когато не можеш да правиш това което те правят. Ако можеш тогава махваш с ръка и казваш - а да още едни от ония - нищо ново.

 

Това малко ми напомня лафа за китаристите: ако в бандата има китарист ще идем да го оплюем, ако няма китарист - какво да ходим тогава. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то има много неща които не мога да правя, но и не ми харесват.

даже са много повече от тези които ми харесват :), кофти е като не можеш да изкараш неща които ТИ харесват :(

та какво като са добри, нека са си добри

---

както и джаза, над 50% не ми допада наистина. доста е субективно - колко и какво може да възприемеш в зависимост колко си слушал такава музика, какъв ти е темперамента и светоусещане, естетическа настройка и дъра бъра още работи...

и взех да разводнявам темата

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно ама кеф

комерсиален, некомерсиален, сладникав... не знам си какво..

Ритенор е голям, активен, продуктивен, събира хора и популяризира :)

(не мога да разбера как да го постна като видеоклип, не като линк?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Третата иконка най-горе. Special BBCode цъкаш, избираш media и там пействаш адреса на видеото или URL.

И аз питах и ми обясниха.

По-ефектно е. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

репост

http://www.youtube.com/watch?v=5rA7vOjkz1w&feature=related

Oригинала е на уес монтгомъри или не съм сигурен на кой, нещо старо, едва ли може да го наречем модерен джаз

Но изпълнението и клипа са топ оф дъ топ

Ритенор батка.. как събира хора, как подбира материал, как смесва стилове(не конкретно в това парче) - за да покаже джаза и хубавите неща на хората :)

Пианистката мисля се казваше Патрис Рушен, и ги "надсвирва" наред...

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.