Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на синтезатор


Nizo

Recommended Posts

^^ - има си различни начини за борба с латенцията. Може би компютърът ти не е бил достатъчно мощен (т.е. проблемът не е в покупката ти) или е имало нещо с кабела. Или пък нещо друго. Аз от близо три години съм с доста евтин MIDI кабел (36 лева на Bespeco) и проблеми не съм имал, включително и на лаптоп с 1 gb RAM. При всички случаи можеш да си сигурен, че "смешните жици" се ползват доста често в професионални условия ;)

Редактирано от НиколайGK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Възможно е да,пробвах един път на домашен компютър-не стана(двуядрен интел 2Х 3.16 гхц и 2 гига рам).После инсталирах софта на  лаптоп Dell Latitude E6400 (2х 3.5 гхц и 4 гига рам).При двата проблема беше един и същ а именно закъснение от порядъка на секунда.Като натиснеш клавиятурата на клавира звукът на просвирения тон се чува след известно закъснение. :crying: Сега се чудя каде да търся проблема,възможно е компютрите да не покриват изискванията на програмата но  е възможно и усб интерфеиса да е скапан и проблема да е от него.Като човек без особен опит в тази област ме и интересно компютара  трябва ли да разполага със специален миди интерфейс за да работя със желаните семпли от програмата примерно инсталирана на лаптопа понеже желанието ми е да бъда мобилен и да ползвам програмата където стане случка.Лаптопчето не разполага с специялни за тази цел миди изходи и входове но има иначе 4 броя усб-та и други  букси и пинове.Даите акъл и едно рамо какво да направя за да оправя нещата с миди връзката.Може би трябва да се купи друг миди-усб интерфейс но да бъде изпитан и да се знае че работи успешно без никакви закъснения.Ето една снимка на джаджите      --цък--

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът със забавянето винаги го има на Уиндоус, когато се използва стандартният драйвер за аудио. Затова трябва да се използва ASIO драйвер, като хубавите звукови карти си идват с такива драйвери. Важното е после в съответната програма за аудио от списъка с драйвери да се избере ASIO. Както писах и по-горе, в случаите когато се използва вградена звукова карта (или такава, която няма ASIO драйвери), може да се използва универсален драйвер, който е безплатен - Asio4All. ASIO драйверите имат в настройките си плъзгач с големината на буфера, от която се определя колко ще е забавянето. На съвсем обикновени и не толкова мощни компютри може да се стигне до забавяне от 5-6 милисекунди, което е практически неуловимо от човешко ухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този миди интерфейс струва наистина 20 лв. но според мен китайците не могат да ги направят както трябва, аз имам два такива и не са особено стабилни.

Според мен това ти е най слабата брънка от веригата, пробвай да заемеш от някой колега по реномиран интерфейс, или ако имаш такъв на саундкартата, ползвай него.

Може също да опиташ с друг VST инструмент, не толкова тежък като Контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за вниманието и наистина мисля имам напредък вече със връзката между клавиатурата и лаптопа.Особенно ми помогна драйвера Asio4All.CyberGene благодаря за насоката.Колкото до софтуера не знам понеже този "контакт 5"съм го избрал поради няколко причини.Основно мога да правя на него инструменти от семпли от било и небило ,където ми е кеф(основно ползвам семпли от па 800-на които имам)или направо режа от песента или дето намеря чиста проба звукът.После мога да вържа програмата към аранжор със миди интерфейса по този начин да сложа какъвто искам инструмент на който искам миди канал също мога да ползвам виртуален стил аранжор със една клавиатурка.По този начин мога да имам един приличен аранжор бонус към моя лаптоп който понякога върши и диджеиска работа.Не знам дали софта е тежък понеже се занимавам с тези инструменти от много скоро ако има по-добри решения мола споделете.То опита и знанието си е 50-60 процента от работата.Аз имам повече опит със клавирите но разбирам,че човек трябва да гледа в повече посоки за да има перспективи.Колега dontwarrior  моля споделете вашите фпечатления от тези миди софтуери и вошия опит.Скакви сте имал работа и кое ви хареса и нехареса от тях!

 

    Поздрави! :yes:   :thumbup:  :Piano:  :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 350 лева ако намериш нещо с 88 клавиша, тежка клавиатура и хубави собствени звуци - пиши тук да го видим всички. 

:) 

Благодаря за отговорите. Засега предложените остават в полезрението.

 

 Също едно Casio-CTK3000 и Roland E-09W (и двете втора ръка). Или пък клавиатурата на M-Audio - просто ми се щеше да не е само клавиатура, че да не е поредното нещо, което те връзва пред компа, иначе приемам, че е с по-добър звук.

 

Ще можете ли да кажете кое ви се струва най-добро  :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално аз не съм музикант в смисъл изпълнител на инструмент, при мен всички партии се свирят от МИДИ сикуенсъри след като съм "изсвирил" и "куантайзнал" нотите, т.е. не бих могъл да се изкажа относно неприятна латенция при свирене. Опита ми със софтуерни инструменти също не е особено голям, аз ползвам хост програми (кюбейс и лайв) като мултитракър и лууп плеъри, понякога записвам партия в компютъра, но почти всички миди команди и ноти идват от MPCто ми и се свирят от външни синтезатори. Така че опита ми с VSTта е главно с тези от типа сигнал/ефект процесори. Харесват ми вградените инструменти в Лайв, както и Massive на NI, но тъй като лайв-сета ми е без компютър, каквото запиша с VST го пресемплирам за да избегна ползването на компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За 350 лева ако намериш нещо с 88 клавиша, тежка клавиатура и хубави собствени звуци - пиши тук да го видим всички. 

:)

Благодаря за отговорите. Засега предложените остават в полезрението.

 

 Също едно Casio-CTK3000 и Roland E-09W (и двете втора ръка). Или пък клавиатурата на M-Audio - просто ми се щеше да не е само клавиатура, че да не е поредното нещо, което те връзва пред компа, иначе приемам, че е с по-добър звук.

 

Ще можете ли да кажете кое ви се струва най-добро  :whistle:

 

Ако мога да  предложа един клавир и аз но цената му е малко по-височка 400 лв.  Цък

 

Притежава много добра,динамична ,здрава и доказана 6 октови клавиатура.Дори да има проблем със клавира или клавиатурата може да се ремонтира напрактика навсякъде.Ако има износени контактни гуми може да се заменят с такива от корг.Който познава клавира знае :thumbs_up:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако мога да  предложа един клавир и аз но цената му е малко по-височка 400 лв.  Цък

 

Притежава много добра,динамична ,здрава и доказана 6 октови клавиатура.Дори да има проблем със клавира или клавиатурата може да се ремонтира напрактика навсякъде.Ако има износени контактни гуми може да се заменят с такива от корг.Който познава клавира знае :thumbs_up:

 

Изчерпан, но благодаря :)

Реших да увелича бюджета, за да е нещо по-добро. Фаворитите засега са Yamaha E443 i Yamaha DGX 200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.