Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Modern Player


blr

Recommended Posts

Видяхте ли последните творения на Fender?

 

http://www.fender.com/news/index.php?display_article=778

 

Произведени в Китай, най-вероятно на същото място, където се правят и високият клас Squier. За хората, срамуващи се от марката "Squier" вече няма да е необходимо да си прекръщавате инструментите, идват си фабрично с лепенка Fender :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Името не е важно, измислил го е някой маркетолог. По-важното е, че за първи път виждаме китайски Fender.

 

Загледах се в това:

http://www.fender.co...rtno=0303080550

 

И го сравних с това:

http://www.fender.co...?prodNo=0241502

 

Явно се правят в един завод, въпросният такъв на Fender в Китай. Освен това, струнникът ми се вижда идентичен. Бих се обзаложил, че и грифът е еднакъв (като изключим дебелината на праговете), както и ключовете. Материалът на тялото е различен. С други думи, получаваме turbo charged Squier Classic Vibe на цената на мексикански Fender или даже малко отгоре.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, Ники не сте съвсем прави. Как дефинираме модерно? Другият път като идваш към София, гледай да имаш повечко време да ти покажа. Активен бас, с преамп на 18 В, корекции за ниски, среди, високи, панорама (маса копчетии)... хъмбъкер, а пише "Precision" на главата. Ключове, олекотени Scheller, 22 прага... Май само формата му е класическа. Не знам дали звучи "модерно" но може страшно много като звук.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евгени, казах го малко реторично. Знам, че фендерите имат и по-модерни басове, но като цяло и китарите и басовете не са мръднали през последните 30-40 години.. :)

Естествено го казвам и малко като антифен на фендерската форма на бас.

 

Иначе модерно е относително. Аз го дефинирам като почти всичко различно от стандартен фендер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрият Fender в добри ръце,прави чудеса! Преди 7 години продадох Ibanez-a (с който изкарах също толкова години) и преминах на Fender Jazz bass American Deluxe 5 str.От първия ден разбрах,какво е истинска бас китара.Това ми е бойната брадва.Покривам всякакви стилове музика с него.Fender bass променя звука в музикалната индустрия изобщо.Всички фирми появили се след това,''козируват'' на Fender! Формата си е класика.Звука е разпознаваем мигновенно (стига да имаш ухо за това). Що се касае до китайското призводство-отдавна това не е минус.Не карайте по инерция:) Притежавам Fender Victor Bailey signature acoustic bass,който се произвежда в Китай. Това е едно бижу.Визия..дърво..звук.Препоръчвам го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя, темата съвсем не беше "за" или "против" Fender, въпреки че във всяка тема, в която се спомене марката, независимо по какъв повод, веднага се появяват негативни коментари.

 

Просто споделих инфомация за нови модели, които за първи път се произвеждат в Китай и ползват част от hardware-а на Squier. От доста време аз и някои други говорим за това, че качеството на инструментите, произведени в завода в Китай е много високо. Фактът, че FMIC са решили да правят инструменти с техния premium brand именно в този завод, го доказва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм басист, но изглежда само тук има някакви смислени дискусии в тоя форум :) Та за цената- под мексиканските е. Идеята е ясна, ситуират тази линия между Squier Classic Vibe и Fender Standard. За качеството предстои да се види, аз лично нямам търпение да видя телекастерите от серията, изглеждат супер. А и за 800лв цената е добра. Зависи от качеството, естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Сори, че повдигам стара тема, но неисках да правя нова за спам. Искам да попитам, какво бихте казали за този бас като преходник от нисък клас до японски джаз бас(в бъдеще), тъй като за момента снабдяването ми с такъв изглежда невъзможно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че повдигам стара тема, но неисках да правя нова за спам. Искам да попитам, какво бихте казали за този бас като преходник от нисък клас до японски джаз бас(в бъдеще), тъй като за момента снабдяването ми с такъв изглежда невъзможно ?

 

Търси Highway One.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сори, че повдигам стара тема, но неисках да правя нова за спам. Искам да попитам, какво бихте казали за този бас като преходник от нисък клас до японски джаз бас(в бъдеще), тъй като за момента снабдяването ми с такъв изглежда невъзможно ?

 

Търси Highway One.

 

Търсих(както и aerodyne и jaguar) обаче го исках MIA ама много пари доставката. По-натам като изкочи оферта продавам тоя и зимам, но проблемо.

Редактирано от Ev1L4o_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.