Jump to content
Българският форум за музиканти

Съботен Блус Джем


shtur4o

Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

Днес, в нетърпение да пробвам новия си микрофон, попаднах на простичък, но хубав блус-джем трак.

Споделям го тук, за да почерпя идеи, а и да се позабавляваме.

Свирейки, стигнах до 2 (две) заключения - липсва ми мнооого въображението в блус-а, но за сметка на това всеки 5-ти тон ми е фалшив :hysterical: Е, давайте, като за събота късен следобед ;)

 

Джем трака: dom-blues-b-120bpm.mp3

 

Моят опит: Shtur4o Blues Bm.mp3

 

Енджой !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте и за много години на всички! Живи и здрави!

 

След обстоятелствено (!) заслушване на бекинг трака,стигнах до заключението, че тоналността е мажорна.

Разбира се, аз горе си свирукам в минор. Типично за мен ! Както казва баба - глухото си е глухо. :hysterical: :hysterical:

Та, онзи ден направих още едно записче, този път във вярната ( надявам се )тоналност.

 

Ето го: Shtur4o Blues Bmaj.mp3

 

Този път с три пъти повече грешки, но от сърце. :rocker:

 

Тъй като и в заглавието съм написал "минор", да не е някой да се е подвел ( и не му се свири минорен блус) и затова да няма включвания?

 

Давайте, Нова Година - нов късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Нова!Принципно можеш да свириш мажорни и минорни пентатоники смесено,добре е ,че раздвижваш джема,не се самокритикувай - важно е желанието за свирене,не да си мерим *** кой е по- велик,че джазмените ни вкарват в 3-та глуха.

И аз ще се включа,ама точка 1-да отхапе телефона жената,че 2 часа говори с родата,точка 2-да поизтрезнееме,че и Васил комшията ще черпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами, вече се чудя какви трикове да измислям, че да раздвижвам темите и накарам хората да джемят.

Мажорно, минорно, ..... накрая и едно смесено ще запиша. :)

Но си прав, спирам самокритиките - важното е свирене да има.

Чакам твоето включване, както и на другите съфорумци. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готин трак,готино включване :drummer: ,за много години на всички :cheers2: .Махмурлийски следпразничен опит http://www.4shared.c...r4o_jam-04.html .

:slap: пак се изложих с fade out-а ...стил,кво да правиш :D .

Редактирано от stomanow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години в Джема!!! :thumbup:

Само свинско и винско на БалканЯ, а тя - новата година дошла вече и в джема..... :P Браво!!! :bravo:

 

Ето и моето планинско включване!

Пиьеньето не прощава!!! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеееее.....бравос!

И двамата джемите чудесно като сте махмурлии :)

 

Стоманов - китарката ти звучи точно по мой вкус! Комплименти!

 

Киро - едно голямо :bravo: приятелю!

 

Дай, дай, почнахме годината! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав, shtur4o!!! :cheers2:

Знам, че не съм много претенциозен към звука, но свиря с "купешки блинди" от Гитар Рига.... :blush:

При тебе се забелязва съществен напредък, което е похвално!!! :thumbup:

Както Другаря Кире често се изразява - С`ирьенье му е майката!!! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Бая "планинската" ги къдриш :bravo: .Щурчо,мерси за комплиментите за звука,на мен не ми харесва,ама като за "купешка бленда"( :hysterical:) от амплитюб 3 става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :bravo:

Така, както си лежа до печката в БалканЯ и преглеждам форума, ми дойде една идея... :rolleyes: .

Като се изпролети и всичко тук стане зелено, що не си организираме едно джемче сред природата?! :band1::band2::cheers2:

Те така - за кеф.......

Селото е в Троянския Балкан, има писта за АТВ-та и кмета е разбран човек! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ми пишете отсъствие драснах един опит,по ми е интересно какво мислите за звука,свиренето е на автопилот :)

http://www.esnips.com/displayimage.php?album=2999074&pid=33253153#top_display_media

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.