Jump to content
Българският форум за музиканти

видео+аудио


peshoy2k

Recommended Posts

Благодаря!!!

Сега ако ми кажете и как да добаяв малко яркост - цена няма да имате :blink:

tmpg ecoder - версия след 3. има филтри вкл брайтнес и контраст. ако няма да кълцаш е Но1, също с Virtual Dub.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: първо беше само вмв, после и яркост, направо трябваше да те опътим към примиерата, там поне всичко може да се прави. Но както вече споменах е сложно, продуктите на ulead са по интуитивни, може да се пробваш с тях :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: ами според мен ми трябват някакви дреболии.. аз имам една такава програмака ама за снимки. Не е фотошоп. Та си мислех за нещо дребно за филмчета ако има :(

Щото не ми се занимава да уча Адоба :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вегас, премиера или каквото и да е друго - положението е следното:

 

1 леър -основно видео

над него 2 леър - втора картинка израязана по цвят, надпис, картинка в прозорец и мн.др.

 

Надолу нещата са същите като в нуендо, кюбейз, аудишън и т.н.

1 аудио леър - глас

2 атмосфера

3 ефвкти и т.н.

вместо инструменти :D:P

 

В момента нямам инсталиран вегас, но мисля, че и той експортва ВМВ и ВМА. Направо карай с него има си готови текстови темплейти, които се анимират много лесно. филтрите ясно.

 

Вегас и Авид имат една много основна разлика с всичкиостанали продукти от тоя род МОЖЕШ да редиш транзишъни между парчетата на всеки един трак (леър). Авида е по-про насочен (и е най-добрия принципно :P:D шегичка)

Доакато вегас е супер достъпна програмка като работа имам предвид

 

 

м/у другото не съм съгласен, че премиера има повече възможности от вегас по дефолт и без джелезо, както се ползва на 90% у нас.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

малко не разбрах само как се вкарва текст във Вегас 6 :think: :wall: HELP !

 

ахаааа, получих отговор на ЛС номера е медиа генератори, шорткъта е ALT+9

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера правих една касетка на ДВД. Използвах случая и пробвах поредната доза софт за видеообработка.

Sony Vegas - оказа се поредната летва. Инсталира 14 хиляди софта, М$ бози, .НЕТ лайна, SQL тъпотии и още една камара напълно излишни гадости. И накрая се оказа, че е куц.

Sonic DVDit Pro - няма нищо "Про" в него. Боза.

Ulead MediaStudio Pro 8.0. Уважавана от мен компания, но по някаква причина кепчъра не тръгна. Да им имам програмистите на тия ахмаци!!!

Adobe Encore DVD 1.5 - ужасно тежък, ужасно кух. Няма импорт на чаптъри, eдит по темплейтите само във Фотошоп, изкара ми 14 грешки, а се оказа и че нещо не може да смята нужния капацитет по диска и ми даже двойно по-голям, а уорнинга беше фейк.

 

Фаворита ми си остава Ulead VideoStudio 9 :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премиерче + Енкорче, ако знаиш какви убави ДВД-та могат да се правят.Няколко аудио леъра, субтитри, а пък за титле менююютатааа ухааа. Ама си требе време, за два три чса не се учат. Не че са хваля ама за 3 години само с премиер работя, макар че на моменти 600 гига хардове не ми стигат, ма по цял ден почти сам с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премиерче + Енкорче, ако знаиш какви убави ДВД-та могат да се правят.Няколко аудио леъра, субтитри, а пък за титле менююютатааа ухааа. Ама си требе време, за два три чса не се учат. Не че са хваля ама за 3 години само с премиер работя, макар че на моменти 600 гига хардове не ми стигат, ма по цял ден почти сам с него.

Пускай по някоя сватбица и на нас чакалите :)

 

 

 

 

Се тая на к'во бачкаш - компресиите са едни и същи. Ако имаш джелезо, пестиш време. Само тоя юлийд к'во му харесват хората не знам. С Муви мейкъра на Виндоуса се праят същите работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само тоя юлийд к'во му харесват хората не знам. С Муви мейкъра на Виндоуса се праят същите работи.

Верно? Кепчър директно 2 MPEG-2 и експорт в ДВД формат с менюта? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има малко инфо за много желаещи. Харесвам Virtual Dub за непретенциозни неща.

 

за Musicman препоръчвам WinAVI Video Converter . Много е лесен за употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.