Jump to content
Българският форум за музиканти

видео+аудио


peshoy2k

Recommended Posts

така, ще ви помоля за малко помощ. Имам заснети материали с ДВД камера, клиповете от ДВД рам-а съм експортнал (или по-скоро импортнал) в комп-а формата е мпег-2. Материалът е суров и искам да добавя дублаж и музика. От какво имам нужда като софтуер за да го направя. Досега съм се занимавал само с аудио и тази част ми е ясна, но как и с какъв инструмент да сглобя двете така, че да стане възможно най-професионално. В каква среда мога да правя и едното и другото аудио+ видео монтажи

 

Много ще съм благодарен, ще черпя :greenball:

 

пп Рабоtил съм съвсем малко със Сони вегас, даже по-скоро съм го разглеждал

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така, ще ви помоля за малко помощ. Имам заснети материали с ДВД камера, клиповете от ДВД рам-а съм експортнал (или по-скоро импортнал) в комп-а формата е мпег-2. Материалът е суров и искам да добавя дублаж и музика. От какво имам нужда като софтуер за да го направя. Досега съм се занимавал само с аудио и тази част ми е ясна, но как и с какъв инструмент да сглобя двете така, че да стане възможно най-професионално. В каква среда мога да правя и едното и другото аудио+ видео монтажи

 

Много ще съм благодарен, ще черпя :)

 

пп Рабоtил съм съвсем малко със Сони вегас, даже по-скоро съм го разглеждал

за видео обработката - adobe premierie или vegas, примиерата е доста по сложна, но и с повече възможности, но според мен и вегас ще ти свърши работа

 

ако искаш пост процесинг на видеото - adobe after effects, също не е много проста програма, но ако знаеш какво правиш може да си вдигнеш видео материала на следващото ниво

 

и след като ти е готово видеото го ръгаш в нуендо и там му правиш дублаж и цялото озвучение, от нуендо по добър софтуер за медиа продъкшън няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с Премиер на работа, но пък си имам MATROX RTX100 което ми помага доста, добре е също да имаш повече от 1 монитор за гледане, напр. 2х22' CRT-та и един preview 21 TV Monitor. Ползвай и Енкора на Адоуби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е да се знае, че алгоритъма за смятане на аудио информацията в Adobe Premiere е доста зле честно казано и е направен по-скоро с цел превю отколкото каквато и да е качествена редакция.

Мен ако питате - Вегас му е майката - простичък, интелигетен и удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EEEE, мерси, начи добре съм се насочил, начи процеса требе да е :

 

1. Видео-то като си представяме какво ще е аудиото

 

2. Експорт ( мпег ли да е формата)

 

3. в Нуендо-то записвам аудиото и после кво пак експорт в къв формат

 

4. импорт в коя програма и печене

 

тия последните ще се опитам сам да си отговоря, ама ако ми кажете ще се радвам още повече :virtuoz:

 

Още веднъж благодаря на отзовалите се :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видеото може да го запишеш с някаквъ ориентировъчен звук от микрофона на камерата, пък после да го махнеш

 

ако искаш да правиш някакви ефекти и предохи между материалите, да режеш или вмъкваш - в примиерата или вегас, там може също да сложиш готовата музика, ако ти е готова...

 

после афтър ефектс за пост процесинг

 

аудио дублаж в нуендо, там може директно да запишеш/наредиш музиката върху клипа и всякакъв звук

 

после сони двд ахритект или която програма ти доиде за двд

 

формата... по добре да ползваш формат без копресия, заема много място, но не се губи качество

 

накрая ако ще записваш на двд нямаш друг избор освен мпег2, или ако искаш може да пробваш и някой хай дифинишън кодек ако материала ти има толкова резолюция, ще се вижда много по добре, но на компютрите ще товари коже, а и губиш съвместимост с 90% от двд плеърите на пазара :) така че варианта не е особенно добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EEEE, мерси, начи добре съм се насочил...

С видеото аз работя в DV формат. Пише, че може до 4 пъти да сейв-ваш без загуба на качество (МПЕГ-2 е най-куц за обработка, ИМХО). Ако камерата пише директно на ДВД - лошо. Друго си е MiniDV касетката с 20 Гигс капацитет! :blink:

 

За аудиото няма какво да те светвам :green:

 

Софта е мнооооого трудна тема. Аз съм пробвал почти всичкия наличен и съм меко казано разочарован от 90% от него. Sony Vegas е добър, също ме кефят Ulead VideoStudio, Pinnacle Studio, но най-вече Ulead-а. Бягай далеко от CyberLink PowerDirector, Адоби шитните и други прехвалени бози. Нуендо не съм го ползвал за такива цели...

 

За Ауторинг може да ползваш и вградените възножности на гореизброените програми, няма нужда от експорти и т.н. И треите софта предлагат кепч, обработка на аудио и видео, текст, оувърлей видео, ДВД Ауторинг. Просто пускаш софта и камерата, цъкаш с плъха 2-3-4 часа и накрая ДВД-то ти е готово!

 

П.П. Ако няма да правя магии на видеото (ефекти, преливане, оувърлей, бла-бла) и ми трябва МПЕГ-4 изходен формат ползвам: DVApp 9 (52КВ) за кепч в DV формат, AviSynth + TomsMoComp за деинтерлейса, VirtualDubMod 1.5.10.1 Build 2439 за мачкането в Koepi's XviD...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре дай дисковете на мен или на Фортисимо и изиграй някаква по-режисьорска роля.

 

Иначе за човек незапознат Вегъса е най-добрият вариант. Супер достъпен интерфейс и много готови филтри, които много лесно се променчт по собствен вкус.

 

Относно Вегас и МПГ трябва да се знае, че експортът на мпг - то работи само ако си регистрирал мпг плъгина, който се регистрира автоматично при инсталираното на ДВД Архитект (идеален за оторинг) или чрез общият крак на версия 6.0.

 

Друго необходимо да се знае е че монтажът е наука не по малка от аудио смесването, затова пак ти предлагам ако смяташ да правиш нещо повече от самообучение обърни се към мен, Ломбардо или Фортисимо (с него не се знаем ама Х100 си е сила (в известен смисъл - сиреч на мен ми е малко))може да има и други пичове но да не ги знам.

Последно всеки може да лепи кадри - виж монтирането им е друго.

Успех!!!

 

П.С. - МПГ и ВОБ е едно и също ако искаш да импортнеш ВОБ някъде просто му смени разширението.

П.П.С. - Не се връзвай с пнакъл глупости за домашна употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера си поиграх и експортнах в avi, за да не е голямо едно клипче от 3 минути, обаче странното е че стана 670 мега, то аз и затва се чудИх що го чаках 1 час, ще разцъкам още, ако не друго, поне да изчистя концепцията преди да го дам на някой про, защото материала е строго професионален и предназначен за професионалисти, които няма да гледат толкова качеството, колкото съдържанието, а него трябва да поднеса интересно. Става дума за естетична козметика към хирургия. За настройките сега ще погледна и ще пратя ЛС, тенкс много на всички за пореден път, много ми помагате и по ЛС-та и изобщо :inlove:

 

Регистрирах всички възможни кодеци и бачка, софтуера е доста интуитивен ( за Вегас 6 говоря). Почти като аудио тракове се държат, ако се играе със смесване на клипчетата от камерата с автоматизация се получават интересни неща, но с малкото екранче за превю и с уникално тъпата ми карта, започва да насича видеото на моменти, все едно да правиш аудио на карта на дъното :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
В този ред на мисли с какво човек може да преобразива MPEG или AVI в wma?

windows movie maker :D

 

обаче

 

WMA - windows media AUDIO

 

ти сигурно питаш за WMV :D

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
1. обаче странното е че стана 670 мега

 

2. Регистрирах всички възможни кодеци и бачка, софтуера е доста интуитивен ( за Вегас 6 говоря)

 

3. Почти като аудио тракове се държат

1. експортнал си ънкомпрес видео (по дефолт)

2. Изключително юзер френдли

3. Ма то Вегас навремето е било само за аудио!

 

 

Мюзик мен:

 

STOIK video converter.

 

 

конвертира се от всичко във всичко. само да се следят компресиите.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.