Jump to content
Българският форум за музиканти

И аз ще се правя на басист ;)


sw1tched

Recommended Posts

На този етап ще сменям струни, изобщо нямам желание да правя ъпгрейди ако наистина може да ми се размине с нови струни. Ще потърся от познати използвана 4-та или 3-та да видя дали има разлика в нивата и ако да ще инвестирам в едни прилични струни. Всичките ми ресурси потъват в звукозаписна техника и софтуер, никакъв шанс да събирам пари за свестен бас.

 

BTW, освен Елексир продават ли се други струни на бройка и къде?

 

Благодаря за инфото досега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен Еликсир, други не съм виждал. В каталога на Ротосаунд във Форте Мюзик фигурират единични струни, но дали въобще някога са внасяли, не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да е най-добре да си купиш един комплект струни,отколкото различни,защото най-малко ще има разлика в тонът и плътноста?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, въпросът ми беше по принцип дали има, но наистина в контекста на дискусията седи малко подвеждащо. Насочил съм се към prosteels, бях слушал семпли с такива и много добре седяха за агресивна, тежка музика. Виждам само 6-струнен комплект в music-world, предполагам че не е проблем да взема такъв и да не ползвам най-тънката струна от комплекта.

http://www.musicworl...EPS170_6SL.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем, взимаш струните от 45 до 130 и слагаш. Ако ще се дропваш В до А, 130 е задължително, а ако ще дропваш и другите с тон надолу 100-D и 80-G ще са ти тънки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се прецаках по същия начин,но като продадох баса загубих 60 лв.Както казват колегите всяка инвестиция в електроника и адаптри е загубена кауза,освен ако не оставаш на тази конфигурация и да си ги местиш по новите басове.За 34 мензура и дроп 130 са малко тънки,усещането е коренно различно на 135

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.