Jump to content
Българският форум за музиканти

как и с какво чистите китарите си


Recommended Posts

Здравейте

Реших да се обърна към всички Вас.И да попитам по какъв начин си почиствата китарата с какво.Защото не еприятно инструмента да е мръсен.

Поздрави :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз лично чистя с кърпа от микрофибър като от време на време слагам и някъв препарат за дърво, че да придаде малко блясъчец :headbang: Ем ефтино и бързо ем ефекта не е никак лош :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купувам си от xxxx - рубрикат за тяло и друг за струни

единят беше дадарио ,другия май дандреа

отиваш в магазина и има двама любезни и в час продавач - консултанти и им се доверяваш

за кърпа ползам плат от скъсан чершаф или скъсани джинси( мек плат - не дънки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами отдавна съм ги купувал - за сруните е по ефтин - 5-6-7 лв

за тяло да кажем на 10 до 15 - нямам спомен

Дилeтант - предполагам ще е по наясно с цените

 

Форума има една функция - EDIT - която означава "редактирай". :bravo: За това следващото ти мнение поради изчерпателността на поправката на грешките, си ходи яко дим!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да се иде на място в РФ, защото има различни видове и марки препарати, за тяло, струни или фингърборд. Там пичовете са компетентни и ще кажат кое за какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично ползвам мек плат.. от тея дето цайси се чистят. Рядко някакъв разтвор ползвам. Обикновено е на пръсти и това е достатъчно.. а праха по адаптерите ме вбесява.. а се чисти най-трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Праха по адаптерите и отстрани на тях се чисти лесно с туфи за уши...може и да се напоят с някакъв препарат и става съвсем лесно.

 

Иначе и аз не ползвам много ''козметика'' за китари,само с няква кърпа я чистя от време на време или с мокри кърпички.А най-подробно я почиствам като сменям струни,защото от свирене китарата ми няма време да прашаса :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз я бърша с мек плат, като я търкам доста, и ако е необходимо я навлажнявам(китарата), и изчаквам 2-3 минути, после я изтърквам хубаво. Така и политурата винаги е добре :bravo:. Иначе фингърборда веднъж на 2-3 месеца го мажа с бадемово масло(в аптеките 1.75 лв). Така дървото не изсъхва, и не изсветлява, а винаги седи тъмно, и като ламиниран паркет. Освен това маслото подхранва дървото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз също ползвам само сух мек (май се води кадифен) плат. С малко по-упорито търкане падат пръстовите отпечатъци. Ако не става цвъквам и съвсем малко веро от това, дето майка ми мие чиниите :greenball: То действа отбезмазняващо и доста добре чисти. За прахта по адапторите - мушкам плата между струните и адапторите и започвам с възвратно-постъпателните движения :D А на ръбчетата се обслужвам с подръчни материали - имам си една химикалка, дето вече не пише и с върха натискам така че да може кадифето да стигне до ъгълчетата, където принципно най-трудно се чисти :(

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кърпичка за очила смъквам отпечатъци, прах ако има, ала-бала, повечето лайна. Забърсвам преди и след свирене (почти) винаги. Като сменям струни минавам тялото с Пронто за дървена мебелировка (отидох си аз в динакорд да питам за мазила за китари и такива работи и пича ми вика с тва.. и си върши работа. С пчелен мед :green: ). Хем чисти, хем блясък си има, хем евтино :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На мен ми подариха едни препарати : Fender - Instrument Care Kit - те са три препарата (има си инструкция как се ползват) и една много яка гъбичка за чистене. Много лесно се махат мръсотиите без много търкане. Абе с тея чудесии китарата става трепач, а и след това не остават толкова следи от пръсти по нея.

 

Освен това препаратите са много (като количество) - има да ги ползвш ...

 

П.П. Забравих да добавя, че са от "xxxx" :greenball:

Редактирано от fire_garden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама вие си чистите инструмента???! :D:P :think: ба.. таз дейност, пък, ква беше... позабравил съм, явно отдавна не съм я извършвал!

:greenball: Абе, тряя да е олд-скуул - само хипария, метълщина и никво чистене (било то на инструмента)! Питайте Jak The Track - той ги разбира тия работи. :P:(:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.