Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос от ентусиазиран "начинаещ"


pantera55

Recommended Posts

Кръстих се пантера щ'ото обичам котета
И моето куче ги обича,трудно го държа кат ги види :hysterical:

В Пловдив има доста избор на инструменти :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, че и ти ще отидеш с баща ти, все пак няма той да свири на китарата, би трябвало ти да си я избереш.

 

П.П.

търся акустична китара, поради факта, че рок не ме влече :thumbdown: .

Според теб само рок и метъл ли може да се свири на електрическа китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//off topic:

 

Какви 11 години, какви момичета.....! :hysterical: И все пак поздрави за находчивостта.

 

Не ми е в характера да пускам такива коментари, ама не можах да се сдържа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 120-200лв можеш да намериш прилична, макар и в никакъв случай много добра акустична китарка.

При акустичните китари, всеки екземпляр звучи различно, кото налага да избираш доста, за да си намериш китара, която ти звучи добре.

СЕщам се зьа Yamaha, Walden, Washburn, Stagg, Richwood, Nashville, Fender и други..

Като основен недостатък на повечето евтини китари съм забелязал, че често свирят по-тихо и имат някак си прекалено дрънливо и малко тъничко звучене, което не позволява да се чуват твърде добре отделните тонове. Иначе на първо чуване човек може да си каже "И-и-и.. колко хубаво звъни китарата".

 

Ето някои добре звучащи(според мен) примери на китари с метални струни(имай предвид, че тези китари струват доста хиляди), които просто давам като пример за това, какво харесвам аз :).

Най-важното е да си избереш китара, която ти звучи красиво и ти е удобна. Все пак, ти ще свириш на нея. Може би си струва да научиш да свириш 1-2 неща, които ти звучат приятно, с които да пробваш китарките. Виж и как са нагоре по грифа, да не изфалшивяват и т.н.

 

http://www.andromedan.com/movies/sheppard2.wmv

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че и двете китари звучат много добре, но малък компромис в звукът за сметка на няколко хиляди ми звучи по-добре... :yes:

 

 

 

...

Според теб само рок и метъл ли може да се свири на електрическа китара?

Аз с такива впечатления съм останала, но явно греша. Въпреки това електрическата музика не ме вълнува особено.

 

 

 

//off topic:

Какви 11 години, какви момичета.....! :hysterical: И все пак поздрави за находчивостта.

 

Не ми е в характера да пускам такива коментари, ама не можах да се сдържа....

Любопитно ми е какво точно намираш за находчиво в мен? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две бележки:

1. Не цитирай предходния коментар - това е забранено, а използвай бутон Нов отговор

2. Разликата от няколко хиляди не резултира в "малка" разлика в звука. Не е необходимо да се заблуждаваме по този начин.

 

 

В крайна сметка е най-добре да се отиде с родителите в музикален магазин и на място да се избере инструмент, който да бъде най-вече удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и ще направим. В някоя идна събота ще посетим магазин Камертон, защото останах с добро впечатление от отзивите.

Относно забележката за цитата: много се извинявам за нарушението на правилото, изобщо не загрях като го писах. :oops::slap::rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.