Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с интонацията?


george_speed75

Recommended Posts

Според тунера китарата ми е настроена ,но според мен леко фалшивее.А пък и на 12 прагче 2 струна не ми излиза буквичката на 1 струна.Според мен проблема идва от тук

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img847/5238/dsc04747t.jpg&via=mupload&newlp=1

Преди време бях пипал тези неща през ,които минават струните(не им знам имената) и от тогава е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://imageshack.us/photo/my-images/847/dsc04747t.jpg/

 

Това е правилният линк. А иначе, разтърси се за настройка на интонацията, има много писано из форума и навсякъде из нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много напред ти е седлото на 2-ра,като гледам снимката не е добре бриджа,занеси инструмента на някой ,който свири от повече време и ще го оправите,интонация с флажолети става най-добре,тунера не винаги отчита точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Aма нъл се сещаш, че не всеки може да настройва с флажолети, особено като е свикнал само с тунер. Ходи ся му обяснявай какво трябва да "слуша" :)

 

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги вярната настройка на свободни струни и вярното настройване на октавите н 12-то прагче водят до вярно свирещ инструмент.

Понякога има други проблеми. Ако имаш желание, мога да погледна, за което можеш да ми пишеш на ЛС.

Понякога проблеми във височината или положението на горното магарце карат китарата да звучи фалшиво дори когато е привидно добре настроена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.