Jump to content
Българският форум за музиканти

Преходник


пепел

Recommended Posts

Тука съвсем изтрещеха децата,навремето по соца сме връзвали 2 китари към един вход на мощен ламов усилвател и си ядяха нивата,сега толкова ли е по-мизерно та да не си вземете по едно дисторшънче за 50 лв и комбо за толкова..

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То дето ще се мъчите, направо свирете двама на една китара.Хем по-евтинко ще ви идва да сменяте струни, хем по-малка амортизация, хем ще спестите от преходник.Просто 4 ръце на една китара и така :) хем може да ви хареса някой чуждоземен продуцент, като нещо новаторско...

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...навремето по соца сме връзвали 2 китари към един вход на мощен ламов усилвател...

 

Eee, ти поне си имал мощен, лампов усилвател. Аз какво да кажа като трябваше да надвиквам хард барабанист с MV3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ще го обясня със схема:

G1=Guitar1

G2=Guitar2

G1---------->[Procesor/Effect]---.....----[AMP]----Джангър

G2--------->[Procesor/Effect(2)]---...---[AMP]----Джангър

Така се постига най-добър резултат.

Редактирано от venom942
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме, че се намесвам такова нещо ли търсите ??? http://www.google.bg...9QEwBg&dur=2045 или http://www.google.bg...9QEwAw&dur=2766 само, че да не е 3,5mm

Това са двата варианта, но както ти казаха звукът ще е по слаб, и е безсмислено ако свирите с двете китари на живо... Кво праим ако имате някоя песен с дист а другата китара е Clean ??? Малко нелогично, а и не мога да си представя ако сте 3 човека, как ще се бутате на горкият процесор... :crying:

 

П.П.: Не е ли по добре да си вземете два процесора, и да ги ръгнете у един амп???

Редактирано от FoolofRemorse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ :bravo::pray::surprise::no:

 

Ти чете ли въобще темата?

 

П.П. Валяка ме изпревари!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам 1 процесор и искам да го свържа с 2 или 3 китари

 

хитро си го измислил, но ще останеш разочарован от резултата във всичките му варианти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време и ние така правихме, включвахме две китари в едно кубе :)

Обаче тогава нямаше и кой да питаме ...

Та сега на въпроса на колегата - не е разумно да включващ няколко китари в един процесор - няма да стане нищо.

Ще трябва да се оборудвате с кубета ( може и малки ) и (или) ефекти. Освен това можете да си намерите и процесорчета на тънкина. От по-старите модели има за под 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.