Jump to content
Българският форум за музиканти

Хикс Фактор - много добри бее


milkypilky

Recommended Posts

Здравейте,

Днес случайно попаднах на едно клипче от предаването, после изгледах още няколко. Струва ми се, че някои участници пеят прекалено добре, за да са "на живо". Не съм певец и не разбирам особено... според вас тези неща "live" ли са? Ясно е, че предаването се излъчва на запис, въпросът е дали певците излизат на сцената и пеят така, или са записани предварително в студио.

 

X Factor Bulgaria - Михаела Филева16.09.11

 

X Factor Bulgaria - Стела Петрова - Price Tag - 16.09.11

 

X Factor Bulgaria Оперно изпълнение - Светозар Христов 16.09.11

 

FULL Х Factor Bulgaria - Богимил Бонев (Justin Bieber )16.09.2011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Познавам се лично и с Михаела и със Стела...и с двете съм голям приятел и съм работил в Търново... и мога да ви уверя, че са наистина прекрасни хора и таланти! Супер различни и уникални!

Стискам им палци и на двете!

 

Няма плейбек тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е на живо изпълнение,бях на шоуто във Варна! :thumbs_up:

Пеят си децата , браво! :ok:

Обаче има и дебили , млади и стари :tomato: дето си губят времето :whistle: , не само тяхното но и на скъпо платени журита , организатори и най-вече на публиката!Винаги ми е било странно ,защо се допуска такова разхищение на време , средства и ресурси!?! :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкия Богомил е много добре трениран, при това с педагог от поне 2 години време.

На Стела си личи, че е дарба - и тембър и присъствие си има по много, но може би само такива песни си пее. Ще видим, ако я одобрят за по-нататъшни певчески задачи (не знам какъв е регламента на конкурса).

Михаела ми звучи като обикновена певица (за бек-вокали също може), учила или учеща за певица. Такива като нея има много.

Редактирано от hologram
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че си пеят, но суров материал не е излъчван, има много монтаж, за да се пусне в ефир, все пак това са записи, част от публиката се набира срещу заплащане, на определени моменти има надписи "аплаузи", "освиркване" и т.н.

Няма 6 от 49, тези формАти пари вадят и то доста.

Преди месеци пуснах тази връзка за регистрация за въпросното шоу, към днешна дата рег.форма е неактивна, затова ще повторя стъпките: качи снимка, качи аудио, качи видео, качи биография, качи лични данни и т.н., с две думи: всички детайли. От месец май насам много вода изтече и логически следва кандидат от № 1 до № 123456... да са прецизно подбрани, включително и кретените, щом пасват на сценария - вътре са, а това е далеч преди да бъде обявено жури, селекцията се прави от други хора с одобрението на продуцентите, така че няма случайности. Само като погледна анонса от уж въжетата пред залата, ми става ясно кой минава и кой ще го подиграват.. но това е шoу-бизнесът днес.

 

Иначе съм на мнение, че децата (и не само децата, ами и по-големите) пеят, имат качества, заслужават да станат известни, да издават албуми, но имам основание да съм скептично настроена. Живи и здрави да са, късмет и здрави нерви пожелавам на всички заинтересовани, пък ще видиме какво ще стане накрая. Според мен Баташова ще изкласи до финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х фактора е добре, но на мен ми се струва, че може и по-добре... В Music Idol нямаше ли по-талантливи хора преди... :? А може и на мен тогава повече да са ми харесвали,защото по-малко съм разбирала, знам ли... :)

А защо се стига до разхищение на време и средства? Защото тези излагащите се хорица, носят още повече средства:) Казали са "Дай на народа хляб и зрелище! " :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкия Богомил е много добре трениран, при това с педагог от поне 2 години време.

На Стела си личи, че е дарба - и тембър и присъствие си има по много, но може би само такива песни си пее. Ще видим, ако я одобрят за по-нататъшни певчески задачи (не знам какъв е регламента на конкурса).

Михаела ми звучи като обикновена певица (за бек-вокали също може), учила или учеща за певица. Такива като нея има много.

 

За Стела си прав - но пък ще е интересно да видим как ще се справи с нещо, което не е пяла никога...може и тя самата да се преоткрие!? Например така и не успях да я накарам да изпее нещо на български език. Иначе наистина никога не е учила вокална техника. Става въпрос за самороден талант.

 

Но за Михаела - не мога да се съглася с класификацията ти "обикновена певица" и че като нея има много. Момичето учи пеене цял живот. Печелила е GRAN PRIX на почти всички конкурси в България и от личния си контакт с нея мога да гарантирам, че е постигнала всичко със страшно много труд и лишения. На всичкото отгоре е пчелила и състезания по танци...това е другата и силна страна. Да не говорим, че завърши средното с пълно отличие и я приеха в академията в София на първо място...Михаела е истински добра певица и страшно работлива и амбициозна и всичко това ще се види и чуе по-натам във формата. ;)

 

Така или иначе - аз продължавам да стискам палци и на двете. Радвам се, че и Стела и Миша стигнаха до концертите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още от началото шоуто започна с лъжи:

Най-успешният български композитор е Мага - който има може би 10 песни направени(поправете ме ако греша)

Най-известният българин в чужбина - Васко Василев, който май само в БГ е известен.(Между другото най-известните българи в чужбина са Митко Бербатов и Христо Стоичков)

Поли Генова била най-успешната млада изпълнителка - по кой критерий, какво е постигнала до момента.

Жалка работа.

 

Самото шоу се подиграваше пак с душевно болни хора, които трябва да се лекуват и то при положение, че е имало предварителен кастинг. Но "опосумите" Иван и Андрей са решили, че на зрителите няма да им е интересно. Същото беше и със сляпото момиче в Мюзик Айдъл. Изкарват си дивиденти на чужд гръб.

Като певци има попадения, но отново се пеят едни и същи парчета, които са налагани "отгоре" (от американско-английските продуценти). Основно се залага на Jessie J или пък Adele, Rihanna, Beyonce, които по мое мнение не блестят с никакви истински качества като изпълнители, почти липсва разнообразие на песните.

Също така се налага и определен модел на пеене - на нос, все едно някой е стиснал куче за гърлото и го души, както пеят всички посочени по-горе.

 

И отново накрая победителите ще потънат в забвение.

 

(Винаги съм се питал риторично - защо не се изпълняват парчета на REM, Sade, Des'ree, Annie Lennox .....).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(Винаги съм се питал риторично - защо не се изпълняват парчета на REM, Sade, Des'ree, Annie Lennox .....).

 

Защото въпреки, че песните им като песни са хубави, болшинството не са "vocally challenging", не изискват особена вокална техника.

Това не е единственият конкурс в България, в който за повечето кандидати за слава( и вокалните им "педагози") впечатляването с техника е по-реална възможност отколкото с интерпретация и стил;). Просто е много по-лесно да "спечелиш" с Fallin' на Алиша Кийс или Someone like you на Адел отколкото с Everybody Hurts или King of sorrow. Първите две сами се пеят, докато песните на R.E.M. и Sade изискват да си наистина артист, да интерпретираш, за да направиш впечатление с тях.

За пеенето "на нос", не е вярно, че се налага. Просто имаме българи, пеещи на английски. А "запознатите"( в "журито") на това му викат "черно пеене".

За Мага и десетте му песниslap.gif също не си прав. Мога да те свържа, да го питаш сам :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стела не беше ли това момиче от Стара Загора с китарата?

 

Да. За нея ставаше въпрос. Тя в момента учи в художествения факултет във Велико Търново.

 

Значи става ясно, че има две момичета от форума, които продължават в концертите.

 

Mihaela Fileva и Нора Дончева, която благодарение на Viara Ivanova разбрахме, че тук е QT08.

 

Нека им стискаме палци и на двете! :cheers2:

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джеси Джей, Бионсе и Адел ги караха цели групи от хора да ги пеят, а те всички пеят на нос. Чух един Аеросмит, някоя и друга българска песен и това е. Имаше в началото Майкъл Бубле, но като цяло според мен се налага това пеене, дори и да приемем, че имат проблем някои хора с произношението и звукоизвличането на английски.

 

Относно Мага, има песни за Мария Илиева, Графа и Руши и ......? На мен ми изглежда като пълен самозванец :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джеси Джей, Бионсе и Адел ги караха цели групи от хора да ги пеят, а те всички пеят на нос.

 

 

Аз ли не разбирам правилно какво си написал или твърдиш, че тези певици, Джеси Джей, Бионсе и Адел, пеят "на нос"?!

Колкото до това самозванец ли е Мага... Там наистина незнам как да коментирам без да ми се обидиш. ;)

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.