Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ пичове китаристи !


RedFender

Recommended Posts

Купих си китара Epiphone Les Paul Studio Deluxe.Струните ми бяха леко високи затова ги свалих малко но на пета струна октавата на свободна и на 12 позиция просто не е октава а...нещо съвсем друго.Въпроса ми е познавате ли някой с машина която да направи китарата в оптималното й състояние за свирене ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааам, лютиерите имат такива машини май. Иначе относно проблема ти, трябва да ти се настрои интонацията на съответната струна, прави се от болтчето, което е завито в седлото на съответната струна на бриджа. Потърси информация в нета, има писано доста за подобни настройки.

Редактирано от Mairomaster
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия лютиери, интонацията е елементарна настройка. Писано е тук, и целият интернет е пълен със статии и видеа как се прави.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност няма да е само на една струна тази разлика!

Пусни си тунер и настройвай на свободна струна и на октава с винта ...

 

-----------------

Ники , изби рибата с инструмента... :hysterical:

Редактирано от rockfire
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук, струва ми се, проблемът е още по-прост - пичът сигурно твърде ниско е свалил струните, затова при някои позиции струната лежи на няколко прагчета едновременно, така че съответната струна трябва да се повдигне, тоест седлото й да се повдигне, докато този проблем изчезне

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на пета струна октавата на свободна и на 12 позиция просто не е октава а...нещо съвсем друго

 

От инотацията е.Тон при 12 прагче се коригира м/у въпросния тон и прилежащия му флажолет.

Трябва да звучат в една тоналност.Необходими са тунер (добър слух) и отверка.

Преди преместване на седлото се отхлабва леко труната за да не се скъса.

 

Успех!

 

@Velius - повече чети, по-малко пиши. ;)

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Е ти сега го изкара, че не прави разлика между тоналност и височина на тона, все пак пичът явно много е чел, така че аз му вярвам :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убау си чешете клавиатурите, ама той пича като го гледам даже не е наясно за какво говори

 

на пета струна октавата на свободна и на 12 позиция просто не е октава
... говорим за тонове, пишем октави ...

 

Нема сми'! Тая тема даже не знам дали е и за коша!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежът не е наясно с терминологията, но общо взето се разбра какъв е проблемът и с каква "машина" се отстранява. Естествено, че "октава на свободна" ми пили ухото, но това е бял кахър. Ще се научи с времето. Дали пък всеки месец да не организираме приятелски курсове за ограмотяване. Естествено с ВХОД. Да речем 5-6 бири на човек. Добре изстудени. И задължително да си носят "машини".

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/off-topic

 

@Fats

 

Току-що даде идея, която май не се е случвала в широкия й вид - а именно - сбирки на форум "Китара". А има хора, които при наличие на време, има много какво да разкажат и покажат...

Редактирано от Chieftain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.