Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери за бас


Fallenblood

Recommended Posts

Fats

Колега, ако наистина си прав, защото аз не се вживявам като много разбиращ по конструкцията на Р адаптрите, тогава това е най-лошият хъмбъкър, който съм чувал :) А онова нещо ще го видя, да. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

сега при теб са се опитали да свържат най вероятно нещо като втората схема ама са имали адаптер с два извода като на първата схема разделили са проводниците и са ги объркали

за да се оправи кашата трябва да обърнеш поляритета на едната бубина и да видиш дали ще спре да шуми

също магнитните полета трябва да са на привличане

 

http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=std_pbass

 

 

http://www.bestbassgear.com/wiring-diagrams/Dimarzio-ModelP-Wiring-Diagram.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

temerut

Нима искаш да кажеш, че WASHBURN са объркали свързването? Такова твърдение вече е обидно, извинявай, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с temerut, че по-скоро става въпрос за объркано окабеляване, омазано от предишен собственик. Във форума има няколко човека, които могат да го оправят. Свържи се с някой от тях и занеси инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това още в началото го написах. Има няколко възможни варианта за проблема, но не сме рода на баба Ванга за да се каже с точност (е поне аз де)! Иначе окабеляването на китара или бас не е сложно начинание и не изисква кой знае какви познания, даже според мен е елементарно а има една камара теми във форума и нета, Според мен нещата опират до това на кой колко му се занимава, ако бях аз отдавна да се е приключила дилемата със шума след тези коментари до тук. Работа е за един следобед на по халба с бира, мен ако питате, даже приятна работа!

Вариантите:

1. Кофти окабеляване направено от неграмотен, или объркал се колега!

2. Прецакан потенциометър (случва се при пушпула) от времето и набитата мръсотия в него!

3. Скапал се адаптер, което според мен е най-малко вероятното, но е възможно!

От тук следва елементарна проба. Връзваш адаптера директно към усилвателя и ако спре да бучи просто правиш ново окабеляване на инструмента.

Ако не спре да бучи купуваш нов адаптер. Схемата е простичка стига да ти се занимава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предишният собственик беше моят брат. Нищо не е пипано по потенциометрите и кабелите, не мислите ли, че вече съм го погледнал? Така или иначе чифт EMG-та ще пътуват насам. Няма смисъл да коментираме повече моя проблем, ще си го реша самичък. Мерси на всички, които опитаха да ми помогнат в избора ми на адаптери ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
temerut

Нима искаш да кажеш, че WASHBURN са объркали свързването? Такова твърдение вече е обидно, извинявай, ама...

 

Айде, айде... Като са Washburn, да не са 100 кила? Ако мислиш, че не могат да объркат схемите, питай @mdfk, който има точно Washburn с фабричен дефект в окабеляването...

Редактирано от yordaniy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно EMG не, че са лоши адаптери, но при тях винаги нещата опират до това, че трябва да имаш още един инструмент с нормални адаптери. Не ме разбирайте криво но, аз притежавам 2 китари с такива адаптери и звучат брутално добре но за определен стил музика. Въпросните инструменти не са басове, но нашия басист е с EMG и общо взето е същото положение! Просто им е такава концепцията, ако стила е метъл е супер но не стават за всичко, което според мен е кофти. Но вече работата е свършила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то като не знаеш какво искаш няма и как да ти помогне човек

не ги запойвай сам адаптерите като те гледам колко разбираш

най много да ги преебеш и тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има причина никой да не ти предложи -  адаптерите тип Пресижън са "тихи" по дефиниция, освен това по твоето описание не става дума за шум от сингъл койл адаптер, а за драстично по-силен шум. Затова и всички по-горе се опитваха да предположат къде е грешката, която причинява проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.