Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов бас


bassguitarmaniac

Recommended Posts

Искам да си взимам нова бас китара,ма искам да се посъветвам с вас. Ако може да ми препоръчате някъв бас за не повече от 600 лв. с пасивни говорители ако може,ма става и с активни , а за струните и 4 и 5 ми върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал FENDER SQ MIKE DIRNT PRECI BASS BK

 

My link

 

Можеш да го поръчаш в магазина на Динакорд на каталожната цена - 268 € (522 лева). Доставката е доста бърза.Преди време имах възможността да посвиря на такъв инструмент и съм учуден от доброто качество на изработката и звука.

 

Още един вариант, пак произведен в Индонезия (прави ми впечатление, че произведените там инструменти са доста добри)

FENDER SQ FRANK BELLO JAZZ BASS BK - 289 € (564 лева). Ако това може да е препоръка, Фънки има и такъв бас в колекцията си, пипал съм и него. Мога да кажа само добри неща.

 

My link

Редактирано от Fats
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип предложенията на двамата колеги преди мен са много добри,но аз бих предпочел Cort-a,еквивалента му на Ibanez е sr 500 само че струва не 620лв.,ами към 1100,а е от същите материали и електроника,,все пак зависи и стилово какво свириш,но въпрос на вкус..успех,и ще видим в фукня какво си избрал.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива въпроси от типа "какъв бас/китара да си купя?" са разисквани много. Най-доброто, според мен, е да си загубиш един ден в обикаляне на музикалните магазини и сам да си избереш китара. Все пак хора разни, мнения много. Разчитай повече на себе си ;)

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники е много прав, а Cort B4(активен бас, който има и пасивен режим на работа) е на светлинни години назад от Ibanez SR серията и ама тотално няма база за сравнение, защото говорим за коренно различни като клас инструменти. Също така не съм привърженик на ниския клас на Bartolini електрониката поради една камара причини. Обиколи, посвири, пипни, огледай и харесай нещо за тези пари. Избор имаш огромен и ние не сме тези, които ще изберем вместо теб. Също е добре да направиш разлика межу пасивна електроника и говорител. Едното няма нищо общо с другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в music center ikonomov -новия дето е до bad_link и там си харесах тази бас китара http://www.ibanez.co.jp/products/eb_page11.php?area_id=3&data_id=108&color=CL01&year=2011&cat_id=2&series_id=469 . За нея к'во ще кажете. Доста е евтина-387 ,което ми е много изгодно :greenball:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си чуден човек. Важното е на теб да ти харесва и да ти е удобна. Другото е без значение. Свири ли - свири. Евтина ли е - евтина. Освен това е черна, какво повече. Няма да векуваш с нея. Купувай и копай здраво. Другото са празни приказки.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това в момента е "hot deal" в Томан. Освен това финишът Blackberry е сто пъти по-ефектен от черното, което ти е препоръчал Fats :)

 

http://www.thomann.de/de/ibanez_sra505bb.htm

 

 

Вярно, че е повече от бюджета ти, но според мен е по-добре да си изчакаш 2-3 месеца, да посъбереш още някой лев "от закуски" :) и да си вземеш нещо наистина качествено. Скоро минах по същия път и също бях пуснал тема, че търся нещо до 500-600 лева, а в крайна сметка взех бас за два пъти и половина повече пари, но нито за миг не съм съжалил досега. Все пак го взимаш за себе си, т.е. за човека, който най-много обичаш на света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си взимам нова бас китара,ма искам да се посъветвам с вас. Ако може да ми препоръчате някъв бас за не повече от 600 лв. с пасивни говорители ако може,ма става и с активни , а за струните и 4 и 5 ми върши работа.

 

Съжалявам ако ще прозвучи остро, но няма да е лошо да се позамислиш, по какъв безобразен начин си задал въпроса.

 

Първо, на този въпрос (при това зададен по далеч по-грамотен начин)е отговаряно поне десет пъти за последната година. Ако си беше направил труда да погледнеш назад, щеше да намериш купища мнения. Съвсем не е трудно, особено като се има предвид, че този раздел на форума съвсем не е натоварен.

 

Второ, ако не изпитваш никакво уважение към матерния си език (ако ти е матерен въобще), не виждам защо пък аз или някой друг трябва да отделят време да се занимават с твоя, частен проблем.

 

Ако бях на мястото на модераторите, да съм ти врътнал ключа на темата отдавна.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.