Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис на Китара


Notko

Recommended Posts

Здравейте, имам един проблем призапис на китара.

 

Използвам малък миксер берингер към който съм свързал микрофон, а микрофонът съответно съм поставил пред кубето. Миксерът е свъзан с компютъра към звуковата му карта, която си му е фабричната и не е някаква професионална.

Записите стават хубаво, но проблема е, че каквото и да се направи, винаги се получават пукания. Намалявам входящия сигнал към звуковата карта, намалявам настройките на миксера - ефект няма, повече или по - малко, пуканията си ги има.

Може ли без да се сменя картата да се измисли нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Звуковите карти" на дъното са по-зле и от детски играчки. Може ли да очакваш тон генератор, АЦП, ЦАП и още куп работи да се вместят в устройство за $2.99? Уважавай себе си, пази поне ушите си. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако слушаш със слушалки през headphones изхода на миксера, чуват ли се същите пукания или само при запис са налични? Ако не - провери си кабелите свързващи миксера с картата. Можеш да пуснеш и семпъл, да чуем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуканията се получават само при запис, а иначе сега сложих друг кабел свъзващ картата и миксера и пак няма промяна. Струва ми се

че найстина имам нужда от нова карта.

 

Един последен въпрос, разгледах тук - там. Това ще ми сърши ли работа -

 

http://www.pazaruvaj.com/zvukovi-karti-c3140/creative/sb-x-fi-titanium-p35855246/

 

Като се има предвид, че не ми трябва звукова карта за многоканален запис и подобни неща, а да свъжржа миксер към компютър с идеята да записвам китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време разтовари компютъра от ненужни процеси и шаренийки. След това сложи бързи драйвери - ASIO или подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия карти са ширпотребски за МР3 и гейминг.

За същите пари можеш да вземеш нещо доста по-подходящо за музициране, която пак ще върши работа за филми/игри и т.н.

 

ИМХО. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време разтовари компютъра от ненужни процеси и шаренийки. След това сложи бързи драйвери - ASIO или подобни.

 

Говориш за външна звукова карта или за нещо такова

 

http://www.derringers.com.au/product_images/g/333/audiophile192__06491_zoom.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говори ти човека, да си разчистиш уиндоуса от излишни програми и неща, така че да си сигурен, че работи добре. И след това да сложиш Asio4All драйвъри, примерно. Също не си споменал с какъв софтуер записваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доц. Д-р Адриан Георгиев преподава тези неща в Софийския университет и е написал много учебни помагала. От книгата му "Музика с компютър - музикална компютърна грамотност", в която има огромно количество информация аз приложих указанията за оптимизиране на Уиндоуса. Стр. 84 - 88.

Премахнах около 40 ненужни системни услуги (services).

След това се наслаждавах на вече тунингованата версия. :Dhttp://vst-online.hit.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са само 4 страници, можеш най-любезно да предоставиш информация кои системни услуги да премахнем за най-добър аудио-перформънс, освен ако това по някакъв начин не нарушава авторски права.Тази програма, предоставена ми от Presly (Господ здраве да му дава!) ми свърши изключително добра работа-препоръчвам я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че искам да помогна, доколкото мога.

Но мисля, че най-коректно е да се обърнете към автора. Затова съм дал линк.

Книгите му са в наличност, на разумни цени, а от съдържанията, поместени в сайта се вижда за каква голяма информация става дума.

За далечни, стари автори има куп торенти, но Доц. Д-р Адриан Георгиев е модерен млад български учен, направил си е труда да ни помогне и авторските права са негови. Това трябва да се уважава. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прейнсталирах уиндолса, от старият(нов) Уиндолс 7 се отказах. Имам книгата, която ми препоръчвате, купих си я от самия човек, но така и не я прочетох, много сложна ми се видя в началото. Тези дни мисля да пробвам да модифицирам компа, според указанията, ако успея. Може би технически още не съм за по - сериозна техника и затова не ми давате конкретен отговор за саунд карта, но аз все пак се порових из форума и мисля, че открих нещо по - несериозно, като за мен. Става въпрос за това:

http://www.tonecontrol.nl/images/products/370x320/behringerUCA202.png, намерих също и следната схема http://www.woodbrass.com/es/images/woodbrass/BEHRINGER+UCA202+U+CONTROL+USB+AUDIO+INTERFACE-4.JPG , та ми се струва, че ще ми свърши работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази ще свири и записва по-добре. http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQk1VZGSK45pTvqX40YocSYwPT1Az6VQ51LzTrTwJpqQ4J5CBuR

Има я в Динакорд. Микрофонни и китарни входове, фантомно захранване, корекции, MIDI, АЦП и ЦАП от по-висок клас. Не е измислен по-добър начин за запис на китара от у-л, мик, пулт, записващо у-во.

Редактирано от travelcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измислени ( и приложени ) са доста по-приемливи решения от горепосоченото. А и Таскам са печално известни с калпавите си драйвери и поддръжка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.