Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение от Ibanez феновете (знам, че са много)


Slide

Recommended Posts

Здравейте! От доста време не съм се мярка тука.

 

Имам въпрос за два модела на Ibanez. Никога не съм правел големи разлики между мноооогото модели на марката, освен явната - по-скъпото обикновенно е по-добро. Знам, обаче, че тука има много "die hard" фенове на марката, за това да питам директно.

 

GRG250DX - 526лв.

-GRG2 maple neck

-basswood body

-medium frets

-edge III bridge

- PSND1 (h) (neck)

-PSND2 - (S) (middle)

-PSND2 (h) (bridge)

 

И

 

RG350mz - 870лв.

-3pc wizard III maple neck

-Basswood body

-Jumbo frets

-Edge Zero II bridge w/ZPS3Fe

-INF3 (H) (N)

-INFS3 (S) (M)

-INF4 (H) (B)

 

Знам, че RG серията е една от най-разпространените (още повече 350 и 370 моделите), явно има защо.

Та GRG серията каква е? Някаква от среден, към нисък клас, а RG среден, към по-висок клас?

 

Явно има разлика в адаптерите, знам че infity ги хвалят, а тия PSND даже не съм ги чувал. Някакви по-специфични разлики в адаптерите? Например едните да са парафинирани (би следвало), другие не, екранири, по-ясни, по-мътни и пр. Знам също така, че Wizard грифовете са тънки, бързи, а-у. И също така, че Edge Zero II май са далеч по-добри от Edge III, ама какви са наистина разликите?

 

С две думи - искам китарка, която ще се ползва за подрънкване основно из нас. Основно със симулации и софт и по-рядко с усилвател.

 

Ориентирал съм се към няква 80-тарска китара от hair metal ерата. (Skid Row, Dokken, Giant и пр. Не свиря металургии, като цяло, но все пак).

Мислех за комбинация H-S-S, защото имах такава (Aria) и ми беше перфектна. Floyd-a е опция, която реших, че искам

 

Първоначално мислех да дам тия пари за някоя стара дъска (Aria са ми слабост, a и ще излезе по-евтино), или някой Шарвел, обаче много търсене ще падне, а не ми се занимава с пратки от чужбина, пък тук пазара е кът.

Така че ако има предложения от към марки и модели - споделете.

 

Колкото до двата модела - на кратко - защо да дам 870лв. за RG-то (освен, че е RG), а не 530 за GRG-то, при условие, че ще свиря основно у нас?

 

Много дълъг пост стана...

 

Поздрави!

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, с две думи, ако бюджетът ти се върти около 600 лева, виж в "Купувам-продавам" се продаваше S серия, правена в япония и сглобявана с САЩ, ако не се лъжа. Получаваш ЕДЖ тремоло, което се смята за едно от най-добрите поради почти идентичната си конструкция с оригинален флойд роуз. За сметка на това "новите" китари на Ибанез от този ценови клас разполагат с ЕДЖ 3 тремоло, което също не е лошо, но е от по-меки и некачествени материали. Адаптерите също са по-добри от посочените от теб модели, оригинален Уизърд гриф, доста е тънък, добре е да пробваш, може дори да не ти допадне (в което се съмнявам), и разбира се получаваш дърво съхнало 20 години, което също малко или много си оказва влияние. Ските освен това са и махагонови, макар и доста тънки. За тези пари от нова китара няма да получиш нищо и на милимунда толкова качествено. Та така. Това е моят съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^добър съвет.

Иначе няма дилема, без съмнение RG350mz .

 

То е ясно попринцип. (И за двете неща). Съгласен съм, че на старо бих попаднал на нещо по-качествено, като цяло. (Пак зависи, разбира се, от състояние и експлоатация и пр. Обикновенно тия неща са поправими).

 

Ясно е и че RG-то е по-добро, като цяло. Но за човек, който няма да свири пред публика, нито ще ползва профи техника и апарута - заслужава ли си инвестицията?

 

А политиката на Муз.център икономов каква е? Т.е. мога ли да ида да посвиря, да пробвам или трябва в писмен и заверен вид да им докажа, че имам парите и ще купя нещо и тогава ще ми позволят да пробвам?

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня! Забравих да спомена основното преимущество, а именно усещането да свириш на такъв инструмент. Имал съм и РГ370 правено в Индонезия. Имам и 2 РГта правени в Япония. Разликата в, ще употребя английски лаф, "playability-то" е огромна, свирил съм и на гореописаните С-ки. Та абсолютно си струва инвестицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А политиката на Муз.център икономов каква е? Т.е. мога ли да ида да посвиря, да пробвам или трябва в писмен и заверен вид да им докажа, че имам парите и ще купя нещо и тогава ще ми позволят да пробвам?

 

Ако искаш и цял ден може да си седиш в магазина на "МЦИ" и да си свириш докато не харесаш нещо, или не харесаш нищо. РФ яко наплашиха народа с тяхната политика.

 

Ако си от София бегом марш в Сити Центъра или зад Булбанк на ъгъла на Лавеле и Тодор Александров!

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мерсаж!

 

В крайна сметка така ще си отговоря най-добре на въпроса и ще преценя за себе си. :)

 

ПС: Попринцип не съм много голям фен на Ибанез, но от популярните и достъпни марки (както чисто физически, така и от финансова гледна точка), като че ли ги предпочитам пред ESP и Jackson. (Да не споменавам и че съм ограничил малко или много избора по естетически причини... :D Тоест - визуални.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и аз да се обадя като човек притежавла за кратко GRG270

 

Принципно на ибанците са им много убави грифовете. Тунки са и лесно се свири, но,......

 

май най-добре е да определиш какъв ти е бюджета и като отидеш в магазина да пробваш всичко, което попада в бюджета. може да изкочи някоя бройка от по-евтините, която да се окаже твоята китарка.

 

личен опит - просто така си размених един процесор за една китарка, достатъчно евтина за подобна размяна. Сега това ми е любимата китара със страхотен и удобен гриф с много прилична изработка, с доста приличен звук със стоковите адаптери. Обаче, След смяна на бридж адаптера зазвуча мноого по-истински от скъпата китара с която разполагам.

 

Та пробване му е майката

 

помежду другото тук във форума се продаваше един ибанец ART600 ако се не лъжа ако можеш пробвай го

 

поздрави и успех в търсенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Ще ида аз, тия дни, че сега малко работа.

 

Въпросът е че работата със Ибанез е леко компромисен вариант. Нямам нищо против марката. Свирил съм на прекалено малко техни модели, че да мога да твърдя, че не ме кефят или обратното.

 

И тъй като за мен първото нещо, което ме грабва в една китара е външния вид, след това я пробвам и ако ми хареса като удобство и звук, да речем, че вземам. Бих направил компромис с удобството, но само в определени граници.

С две думи, никога не бих си купил изключително грозна китара (за мен), дори и да ми харесва как звучи.

 

Та, търся си китара H-S-S, страт форма с Floyd. Тъй като от популярните марки няма толкова голям избор с тези изсквания (не че съм обърнал нета и всички производители) съм се спрял на Ибанез, като стабилна марка, доказана бих казал, направо.

 

И разбира се остава варианта на старо.

 

PS: Знам, че издребнявам, но съм на мнение, че човек трябва да вземе това, което иска или поне това, което най-много се доближава до желанието му. Да не говорим, че свиря от толкова време и все не се сдобивам с това, което точно искам и смятам, че е крайно време. :)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HSS да беше започнал с това

 

Има чарвели с тази конфигурация от адаптери

Креймър (любимите ми)търси Креймър страйкър

Ариа

Хеймър

и кой знае още колко модели

 

Огледай се за Ариа те май са много готини за съжаление не съм пипал но поне изглеждат добре направени

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Писах аз, по-горе, че търся H-S-S и че нямам против да е Шарвел. :P

 

В Бг са сравнително по-рядко срещани. Но смятам, че чакането за такава китара си заслужава.

 

Колкото до Aria - не съм се скъсал да свиря на такива, но имах XL series точно H-S-S некво копие на Флойд, страт форма (като на Jackson Soloist) и бях много доволен от нея.

Те от тогава са ми слабост. В Бг пак не се намират под път и над път - следователно UK.Ebay. Честно казано, сега като се замисля, купих Aria-та (за 107 паунда) точно заради това, че прилича много на Charvel Model 4. Беше изкрящо жълт цвят. :D

Един колега от форума я продаваше преди време тука.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай пич,отиди в магазина на "Икономов" на улица "Лавале"№ 8,има китари "Ибанец" колокото искате,и може да ги пробвате колкото искате.Там е съкровищницата на китари "Ибанец". :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз кво съм гледал, да го ева. Тоя GRG-то за 526лв. бил без Флойд, а с обикновенно двупосочно тремоло. Той за това толкова евтин. :)

 

Харесах си едно ESP по характеристики (LTD, всъщност) - M-103FM. По белия свят струва 299$, при нас мааалко над 600. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз кво съм гледал, да го ева. Тоя GRG-то за 526лв. бил без Флойд, а с обикновенно двупосочно тремоло. Той за това толкова евтин. :)

 

Харесах си едно ESP по характеристики (LTD, всъщност) - M-103FM. По белия свят струва 299$, при нас мааалко над 600. :)

 

Еми къде дремал навремето, като се продаваха Орфейки за нема и 200 кинта? :greenball:

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.