Jump to content
Българският форум за музиканти

Acoustic Madness


Recommended Posts

http://soundcloud.com/visiondann/acoustic-madness

 

Между другото пропуснах да напиша, че всичко е писано с китара :) Включително "перкусиите" (чрез блъскане по китарата) :) и "баса" (естествено - чрез транспониране :) :)

 

По-нататък ще го доразвия в неизвестна посока, но засега е това :)

 

 

 

Edit:

 

Ето линк към бекинга (че някои ме питаха) - Линк

 

Ето и варианта с живи барабани - Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите и че отделихте време да го чуете! notworthy.gif Радвам се, че ви е допаднало!

 

Малко по-късно смятам да го доразвия, но засега времето е кът :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, acousticdann! Коя от всичките китари го отнесе?:)

 

Хахаха :) Митак, едно Lárivee D-09E свърши работата този път :) Пиши на РМ и кажи как си и къде си! Поздрави от Варна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ме питаха на ЛС - отговарям и тук (за когото е интересна тази информация):

 

Противно на правилата - записвам китарите с лампов кондензаторен микрофон с голяма диафрагма (моя случай това е CAD VSM Tube - насочен към 12 позиция). Харесва ми цвета на този микрофон и съм му свикнал. Чудесен е и за вокали, особено мъжки.

Китарата е Larivee D-09E с много балансиран звук, което страшно ми помага при записа. Освен това, ритъм китарите нямат никаква компресия (компресирани са единствено солата).

 

Поздрави!

 

Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря много за отзивите! Парчето не е завършено - ще има още партии с инструменти - пиано, хармоника. Ще има и изненади ;)

 

Поздрави и благодаря за отделеното време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да, вече работя по конкретни и мисля много оригинални идеи за продължението. А тук е вариант с живи барабани. Кажете ми, моля, кой ви харесва повече!

 

http://soundcloud.com/visiondann/acoustic-madness-live-drums

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва повече първия вариант определено и дефинитивно.

Има един момент, където ми прилича малко на Тото 2 темата ;).

 

Соло "жицата" на мен би ми харесало малко по-плътно да влезе като звук (среди - знаеш разбира се :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един момент, където ми прилича малко на Тото 2 темата ;).

 

Хаха! Да! Той рифа е направо същия - никога не съм го вадил, но се е получил така докато съм се заигравал със солата :)

 

 

Реших, че и на мен сякаш първият вариант по- ми харесва. Вторият е напърчен, но първият е по-органичен сякаш, а и за продължението ще ми е по-удобен първият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.