Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно голямо Евала за Диката


Crossfire

Recommended Posts

:offtopic-001: Мани,бях тръгнал да я продавам,ама жената каза "Това е твоята китара,нищо че свириш С Гибсън напоследък,няма да я продаваш",как да е -на кандидат купувачите като кажа 2000 лв цена се отказват :)
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък!Как ти хрумна да правиш старата китара на нова:hysterical:.Хората на други места ги състаряват изкуственно...

Но си прав...да им благодарим за всичко които правят,а за фаловете-по-добре лично очи-в-очи.В оня край имаше един много голям майстор-Пламен от Асеновград...ама ,много мързелив и много бараше чашата...та Диката и Иван отдавна го надминаха.

 

Трябваше обаче да последваш собствения си съвет, що се отнася до критиките очи в очи и да си малко по точен във фактологията. Защото пишеш, че се е продавала реплика на СРВ, правена от Диката, а аз съм 99,9999% сигурен, че той никога не е правил такава китара (а го познавам твърде добре, както и китарите му). А когато пишеш, че Диката ти казал при разговор с него на тема въпросното СРВ (несъществуващо), че е кофти, но за тези пари толкова, бих казал , че си измисляш откровено. Не знам кой не е доволен от работата на Диката в Пловдив (това определено си е негова работа, а и не ме интересува), но познавам страшно много доволни от нея и аз в това число (вече е правил 4 китари и няколко грифа, за мен и мои колеги от Берн), както и голямата част от сериозните китаристи (и басисти) в България, които са му клиенти.

 

Наистина има недоволни от цените му (на много хора къстъм инструментите им идват скъпо и това си е съвсем разбираемо), но според мен ( и не само), качеството си идва с цена.

 

п.п. Не пиша в такива теми, но Диката е страшно кадърен и при това ми е приятел и не обичам когато го редят без причина. Между другото, не обичам когато редят когото и да било, много е грозно. Всички сме способни да наплюем всеки, независимо колко кадърен и свестен. Това ни е доминантна черта като народ.

  • Like 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си начеса езика.На мен Иван НЕ ми е приятел за разлика от Диката на теб.И ако не си разбрал-аз нямам нищо против Диката и също зная много доволни от него (както и от Иван).Китари сетвани от Иван са се разхождали и по-далече от Берн (твоя единствен критерий явно защото все го навираш в очите ни).Не мериме патките на Иван и Диката,а поздравяваме и двамата за стотиците доволни клиенти.А SRV китара правена от Диката се продаваше тук преди 2-3 години и аз лично съм си писал с Диката по Скайп-а за този инструмент.Така че внимавай наричайки ме лъжец да не загубим добрия тон от Берн.Съществува и китарист недоволен от Диката (който ти познаваш) но това не е съд за да разпитваме свидетели.Споменах го САМО за да подчертая че винаги и от всекиго има недоволни.Извинете за викането но:СИГУРЕН СЪМ ЧЕ ДИКАТА.ИВАН И ГРАДИНАРСКИ СА СУПЕР МАЙСТОРИ!!!Някой да не е чул?Допускам,че Диката е по-отворен.Айде само при него да си правим китарите,а?

Пак моля,да не пишем вече според желанието и на момчето с китарата!А Кольо,с теб сме се виждали и може пак да се видим при пръча и тогава можем да поспорим-сега тук става малко хейтърско.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си начеса езика.На мен Иван НЕ ми е приятел за разлика от Диката на теб.И ако не си разбрал-аз нямам нищо против Диката и също зная много доволни от него (както и от Иван).Китари сетвани от Иван са се разхождали и по-далече от Берн (твоя единствен критерий явно защото все го навираш в очите ни).Не мериме патките на Иван и Диката,а поздравяваме и двамата за стотиците доволни клиенти.А SRV китара правена от Диката се продаваше тук преди 2-3 години и аз лично съм си писал с Диката по Скайп-а за този инструмент.Така че внимавай наричайки ме лъжец да не загубим добрия тон от Берн.Съществува и китарист недоволен от Диката (който ти познаваш) но това не е съд за да разпитваме свидетели.Споменах го САМО за да подчертая че винаги и от всекиго има недоволни.Извинете за викането но:СИГУРЕН СЪМ ЧЕ ДИКАТА.ИВАН И ГРАДИНАРСКИ СА СУПЕР МАЙСТОРИ!!!Някой да не е чул?Допускам,че Диката е по-отворен.Айде само при него да си правим китарите,а?

Пак моля,да не пишем вече според желанието и на момчето с китарата!А Кольо,с теб сме се виждали и може пак да се видим при пръча и тогава можем да поспорим-сега тук става малко хейтърско.

 

Нищо не ти навирам (не виждам какво бих спечелил от това), само говоря за китари, с които лично съм си имал работа. Ти сам започна спора, пишейки неверни неща. Направих си труда да проверя. Ето темата за която пишеш http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/40855-eeoadha-srv-eiieaa/page__st__15 , мисля, че никой няма да оспори, че китара няма нищо общо с SRV, в темата специално се обяснява, че китарата е по поръчка на клиент, а Диката сам си пише, че това не е никакво копие на нищо.

 

Никой не хейтвам (не че не бих могъл, само че не е коректно, а и от това нищо няма да спечеля), напротив, винаги съм го избягвал умишлено, защото форума не е място за това (според мен).

 

И да, аз си правя китарите само при Диката, а ти си ги прави където ти е кеф :thumbs_up: . Ако не съм те разбрал и първият ти пост е бил позитивен, то и аз се присъединявам към поздравленията ти към майсторите, дай боже да има повече такива

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа.Хем има такава китара,хем аз пиша неверни неща.Ако ти изпратя на ЛС името на въпросния пловдивски китарист недоволен от Дикатасигурно по-ясно ще се извиниш-Естествено не си ми направил нищо лошо за го правиш-просто се засягам когато ме упрекват в лъжа защото съм възпитан в друг дух.Исках след първите постове да има баланс защото Иван ми е вършил много добра работа и плюнката беше огромна.Исках да кажа ,че всички правим грешки,нали?Диката ме респектира защото познавам китаристи които си "развалят" при него скъпи китари за да им направи той например нов гриф.И са супер доволни от работата му..Браво!явно човека пипа супер.Изборът е персонален за всеки.Когато за въпросната китара Д. каза че е направил тази тояга така защото човека така си поискал,това ми заприлича на това аз да се оправдая че свиря фалшиво защото някой откачалник за това си е платил.Ти и във въпросната тема си по-сигурен от самия Диката че китарата е супер :hysterical: (проследих постовете).Аз затова не си правя при майстори тук.Вярвам на къстъм шоп Гибсън,Фендер ПРС и подобни и съм си купил от там.Това не намаля респекта ми към Диката и другите подобни които явно правят нещо по-добре от мен.Поздрави,весела неделя и се надявам че позициите ни са ясни.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друже, позициите са ясни, мир и любов, само уточнявам, че не се извинявам за нищо, защото казах две неща

 

А именно

 

Диката никога не е правил СРВ копие китара, въпросната е има общо с СРВ, колкото и с Ибанец РГ. Това, че продаващият е решил да я нарича така си е негова работа. Сигурен съм, че китарата свири добре, но и на мен не ми харесва на вид. Но клиентът винаги има право и китарта е поръчана изрично такава. Тоест хем няма такава(СРВ) китара, хем ти пишеш за нея

 

Казах, че Диката никога не е казвал на клиент за свой инструмент ...."за тези пари толкова"...., направих си труда да го питам онзи ден специално. Познавам го твърде добре и знам, че си държи и на клиентите и на бизнеса достатъчно много за да му хрумне да каже подобно нещо, но все пак исках да съм сигурен

 

Нямам нищо против, че някой китарист в Пловдив не харесвал работата на Диката и никъде не съм казвал, че няма такъв, писах само че не ме интересува, а искрено се съмнявам, че в Пловдив има такива китаристи при споменаването само на името на които, чак да си сменя мнението за китарите на Диката (по скоро не), това е по скоро въпрос, който евентуално би заинтересувал Диката. Всеки си има вкус, моят е ясен в случая

 

Извинявам се единствено за тона си, ако е прозвучал неуместно :godbless:

 

Това май е всичко по темата от мен

 

Приятна седмица на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Диката никога не е казвал на клиент за свой инструмент ...."за тези пари толкова"...., направих си труда да го питам онзи ден специално ...

 

Аз също не вярвам, че Диката може да каже нещо такова, като знам отношението му към материята ...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо не се впрягай,ти си наясно с моите търсения на тази тема, извода който получих, че китарата сама не свири ,а човека е този който свири,независимо колко е хубава китарата звукоизвличането е най важното.Със сина ми свирим на едни и същи инструменти и звученето е различно факт който решава спора всичко друго е "чесане на езика".Недоволни винаги ще има,причините са субективен факт няма гаранция дали е така.А Диката ще си остане голям майстор и без това.Всеки който е ползвал неговите услуги е наясно с това.Много пъти човек не знае какво иска,и от там идва най често недоволството.

Поръчах един "Гипсън" и го върнах защото не става, та питам аз майстора ли е виновен ,че е кофти китарата макар и "Гипсън",

та втората се сетъпна и звучи яко, но и тя в калпави ръце не свири сама.Много поздрави от мен и яко свирене.Явно човека не те познава и затова използва този тон.

 

п.п.Няма нужда да коментирате този пост, той е само за Кольо,не е на лични защото изказвам благодарността си към за него за съветите които ми е дал.И който иска истински съвет да го пита,няма да сбърка. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деликатна тема ...

 

Това, което мога да кажа, е, че, също бидейки клиент на Диката от миналата година, съм виждал при него и един доста по-тежък случай за спасяване на гриф (пред който кофти рефретът направо бледнее, да не говорим, че, без да се обижда авторът на темата, ставаше дума и за доста по-ценен инструмент) след работа на друг български лютиер. Имена няма да споменавам, ако ще с топ да ме стреляте, НО от такива случаи и от скромния ми личен опит за мен изводите са два:

 

- първо, за съжаление, да не казвам "на всеки", ама на повечето може да се случи (и им се Е случвало) да се изложат, някои не веднъж и дваж, но същите хора са вършили и немалко добра работа, така че генералните квалификации на база на едното или другото никога не могат да бъдат абсолютно верни и, въпреки че съм имал подобни преживявания, след които силно съм се изкушавал, са, лично аз мисля, отговорно нещо, което не трябва да се прави с лека ръка; именно по тази причина, форумите, където всичко се сипе баш с доста лека ръка, май не са мястото за такива неща и, за добро или лошо, практиката е всеки да се осланя на лични и споделени на четири очи впечаталения и да си прави изводите сам за себе си;

 

- второ, тъй като стават грешки, много е важно още при задаване на поръчката да се комуникират границите на работата, която ще се върши за решаването на даден проблем, за да се ограничи и потенциалния damage - да е ясно, например, че каквото ще да става, клиентът не желае да му се изтънява грифа, да му се изправя дъгата на фингърборда, да му се видга екшъна над определено ниво и т.н.; понякога освен до качеството на работата нещата опират и до това, че самите лютиери си имат индивидуални разбирания за нещата и могат да свършат работа или да поемат рискове, които според тях са адекватни, но противоречат на вкуса, навиците, постановката и отношението на клиента към инструмента; важно е лютиерът да работи по вашите стандарти; затова по-добре повече приказки в началото, ако ще и някой да се засегне, отколкото скубене на коси после.

Редактирано от sevenstring
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пъти човек не знае какво иска,или пък не може да обясни какво иска,а и може да не се е сетил за нещо, и от там идва най често недоволството. Съгласен ли си -sevenstring ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата от "Благодаря" стигна до "Дайте да вадим кирливите ризи" .... май трябва да се спре!

 

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.