Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez RG2550 Z-GW Въпрос


Recommended Posts

http://www.thomann.de/gb/ibanez_rg2550zgw.htm Обмислям да си взема тази китара в скоро време, но не мога да разбера някои неща.

1.Какво ще рече "DiMarzio IBZ" ? Ibanez ли е DiMarzio ли е или нещо средно :D?

2.Къде се произвеждат в днешно време и какво е качеството им?

3.Заслужава ли си спрямо цена/качество? Доколкото видях е 2044 лв.

Имам B.C.Rich JR V NJ DELUXE и обмислям Ibanez-a за 2 китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DiMarzio IBZ са адаптри, по "дизайн" на DiMarzio, които се произвеждат под крилото на Ibanez.

 

Prestige сериите на Ibanez(част от които е RG2550Z) се произвеждат в Япония.

 

Относно качеството, имахме малка аларма наскоро - http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/106105-ibanez-prestige-guitars-%26-1042%3B%26-1072%3B%26-1078%3B%26-1085%3B%26-1086%3B/

Дано е "лимон".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати излагацията май се замислям дали да не си остана с Рича само, той ми служи вече година и половина и няма подобни глупости всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iv4ata_GuitaR, кое е точно "излагацията" и кое "глупостите"?

Всеки има право да си изказва мнението, както и да му се каже когато се изказва неподготвен. Посоченият от теб Ibanez PRESTIGE e инструмент над нивото на B.C.Rich-a, който притежаваш. И не целя да звучи като обида. Сега ако ти се размазваш от кеф да си свириш на него - добре. Ако той е твоята китара - пак добре. Но такова изказване за Ibanez PRESTIGE не говори добре за подготвеността ти по темата. Всички сме фенове на определени неща, но е инфантилно да се изказваме по подобен начин, защото след време като си прочетем постовете, леко ще се позасрамваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посоченият от теб Ibanez PRESTIGE e инструмент над нивото на B.C.Rich-a, който притежаваш.

Ей тук вече не съм съгласен с теб, не и този BC Rich, но както казваш въпрос на лично мнение :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе, много ми е интересно защо все се хващате за конкретна марка? Това, че е Ibanez Prestige не е гаранция, че не може да има нещо сгафено по дадена китара и, както вече разбрахме, е било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Лично аз не мисля, че има смисъл болт он китара да е по-скъпа от нек тру такава, ако ще и супер-мега-хипер-аксес-нек-джойнт да има. Но нямам право да натяквам това мнение на никого. Всеки да си свири на това, което му харесва.

 

Към автора: Отиди и опитай няколко китари, може накрая да се окаже така, че китара, която най-малко си подозирал, да ти хареса. Може да хвърлиш едно око и на този Рич, предполагам, че ще ти допадне. ;)

Поздрави :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И двете марки китари са супер яки,но както много пъти е писано във форума,всеки индивидуално трябва да си избере китарата,защото на него самият трябва да му пасне(хареса)защото той ще я ползва.Също много пъти е писано ,че две китари от един и същи модел и марка звучат различно, и затова изборът е личен, демек от този който ще свири на нея(ако си имал отношения с близначки,ще знаеш, че и те се различават). :godbless::punk_guitar:

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Добринчо, не мислиш ли че си малко заблуден и говорещ наизуст.

 

 

Поправи се докато е време.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема има не едно и две заблудени мнения, ще си позволя да насоча вниманието към предпоследния ред от подписа ми. Като започнем от "борбата" между марките, как така болт-он ще струва повече от нектру (тук има масивно количество примери, от китари далеч над нивото на обсъжданите), та до това, което ти цитираш :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.