Jump to content
Българският форум за музиканти

Малък лампов усилвател?


gog

Recommended Posts

Аз явно не съм никак претенциозен по въпроса, защото винаги съм успявал да свиря в къщи с лампови усилватели и даже да си правя записи с тях (без претенции за кой знае какво качество и но и без да ме чуват съседите). Според мен, най важно е просто да се избере подходящ лампов амп с мастър волюм и гостоприемен чист канал, както и няколко добри педали. Разбира се, звукът няма да е оптимален, защото няма да можем да натоварим нито крайните лампи , нито говорителя, но все пак става въпрос за свирене в къщи и каквато и система да изберем, винаги ще направим компромиси

 

Ето пример на саунд, който съм правил с чистия канал на Меса Буги амп и външен драйв педал

http://www.youtube.com/watch?v=JF6xhT-L4Qg

 

А ето и такъв с лампов амп и собствените му драйвове

 

http://www.youtube.com/watch?v=ItIjk5BwymU

 

Ив двата случая, амповете са пуснати супер тихо (тип телевизор).

Пак повтарям, това далеч не е оптималния звук, който може да се изкара от тези ампове, но лично мен ме задоволява за свирене в къщи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Отдавна не свиря с реални ампове. Живял съм в различни апартаменти...а свиря денонощно! Имах 100В Карвин Легаси, който продадох набързо...

Ето семпъл със софтуер

http://www.nalbantov...kBird_2550Z.mp3

http://www.youtube.com/watch?v=owpWIFyE0_8&feature=related

Свиря със слушалки АКГ240. Имам и монитори, но пускам само в определено време.

Успех!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^За домашни условия това е супер според мен :thumbup:

Въпреки мненията ч,е по някакъв начин, този вариант прецаква уменията, след това да се свири през реален амп, мисля че е дори напротив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всичко зависи от ампа.Свиря си без проблем на 5 ватовия all tube амп, който съм го направил така, че и при ниски нива да си изкарва ламповия звук, като е включен в 4x12 с В30 и приятелката ми заспива на леглото в същото помещение.А тя не понася силно свирене и силни звуци.Просто е въпрос на настройка и на амп.

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/80117-zlo-5/

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами свиренето със софтуерни ампове, вместо с реални такива, прилича на правенето на виртуален секс в скайп, вместо реален такъв, така че ми е наистина трудно да си представя как човек може да изпитва истинска наслада от правене на такива виртуални неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оф топик!:

Тенологиите са доста напреднали и мислете и тествайте повече, преди да подвеждате прохождащите в тази посока!

 

Музиката не я свързвам с издаване на звуци от лампов амп, а композиране на песни и мелодия. Звука е само средство. :)

Амповете и скъпите китари с нищо няма да ви помогнат за да станете по-добри композитори.

Ако дрънкането ви е хоби и имате излишни пари, то тогава един амп за няколко хиляди ще ви доставя удоволствие като секс!?. Сигурно е така :)

 

Мислете повече за самата музика като абстракция. Саунда не е причина за липса на вдъхновение! :thumbs_up:

 

 

Успех на автора на темата!:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето с виртуални ампове е за предпочитане пред виртуален секс! :greenball:

За студийни записи бих предпочел библиотеката в компа пред реални такива,но темата е друга.

До скоро имах едно кубе Пиви:

 

http://www.peavey.com/products/instamplifiers/guitaramps/transtube/index.cfm/item/116534/Envoy%26reg%3B%26nbsp%3B110.html

 

което при намалени нива даваше приличен звук при 3 вида драйв.

 

-----------

:offtopic-001:

Маринчо ,де ги намираш тез приятелки дет заспиват на бичкий бре :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много ЗА свиренето през виртуални ампове в домашни условия. Това, че хората не знаят как да постигнат добър звук с тях, не значи, че такова нещо не може да стане. Чуйте парчетата на Black Bird и кажете после, че не става зука...

 

Че е по-добре с истински - да; определено. Но и на компа може да се постигнат завидно добри резултати, особено с малко хитринки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е, ама ако имаш 10 часа за губене да си играеш да търсиш ноти. Ако имаш час и ти се свири - сядаш, пускаш и свириш. И като не звучи яко - де го кефа? Връткаш 40 мин. виртуални потове и нищо.

 

Едно е да слушаш запис, друго е да свириш през него! Няма го усещането. Все едно друг свири. Или си с ръкавиците за коприва... :hysterical:

И докато солистични бленди е много по-лесно да се постигнат, то хеви дист стъргалки с РМ... Пръцка безпомощно и т'ва е! :thumbdown:

 

П.П. Някой ден ще си взема Zvex Nano Head и ще я видим тъя работа... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Май френд, времето прекарано в свирене, ако за теб е губене, то за мен е работа и удоволствие! Търсенето на звук също!

 

Незнам какво толкова въртите на тези софтове. Аз просто зареждам плъгина въртя като при истински амп и след 30сек просто свиря. Половината презети в повечето комерсиални амп симулации за комп са правени от мен.

 

Преди 2 дена свирих на усилен до 6, лампов 100в Маршал модел JVM400 и нещо си, с 4х12 Винтидж 30. Да, отнесе ми главата, да резонанса с китарата е невероятен. Състейна предизвикан от силата е супер....и т.н. Но, когато е пуснат на 1-2 сила, си звучи като п*ъ*ня = процесор за 200лв.

Тва е!

 

В крайна сметка човека има проблем със силата в апартамент! Аз се опитвам да го насоча с решение, което да не го изкара извън нерви и на "улицата".

Успех на всички! :godbless:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркате понятията свирене и звукозапис.Двете неща си вървят със съответните приоритети.

 

И все пак използването на музикален софтуер неминуемо се свързва с понятията имитация, симулация, виртуалност, подражание т.н. лоши думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка всички ще се съгласим, че всеки си има собствена дефиниция за приемлив звук, пълна пр..ня, пълно густо и тн. Някои хора харесват софт ( а той много напредна сравнение с преди няколко години и в интерес на истината и аз не разбирам какво толкова му настройвате), други не и няма смисъл да се убеждаваме едни други и да пълним темата с офтопик. Софтуера, без съмнение е чудесно решение за свирене в къщи, както и почти всеки амп с добър мастър волум

 

п.п. И аз не си падам по симулации, а съм съм пробвал доста от тях, но от друга страна, слушам саунда, който Black Bird вади от софт и го намирам за много готин, почти всичко опира до ръце, ухо и ноухау (както и до стил на свирене отчасти, досега не съм виждал софт, който убедително да се справя с чиста китара, за това което търся). В края на краищата и с амповете е така, не веднъж съм чувал чудесни ампове да звучат отвратително в ръце на недодялани свирачи.

 

п.п.2 Маршъл, определено не е амп, с който да се свири тихо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.