Jump to content
Българският форум за музиканти

К'во кубе за 600 кинта?


AFTER-THE-RAIN

Recommended Posts

Сега пичове....темата се разводни и май човека го пообъркахме...значи дайте да уточним - става въпрос за най добрият вариант за усилвател до 600 лева. Но това е едно на ръка. Аз питам :

1.За каква музика става въпрос, с други думи за какво ти трябва и с каква мощност да бъде.

2.Както и периферията ти каква е т.е. "чейна" какви ефекти имаш или мислиш да ползваш и дали това за което ти трябва разчиташ само на усилвателя или да си го кажем директно - за драйва искаш да ползваш само усилвателя или си имаш свой собствен драйв или преамп...

3.както и ползваш ли ефекти през луупа ( сенд ретърните) т. е. трябват ли ти сенд ретърн?

Ако отговориш точно на тия въпроси лично аз ще кажа какво ми идва оптимално като вариант. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Тъй ся.........

 

Искам много мек и плътен чист канал.Свиря лекички нещица(металията ми мина не че не свиря по тежички работи)

 

Драйв нямам ама ш си зема.

 

Сендове ретърни е желателно да имам и въобще всякви дупки

 

Поне 100-ина вата, мо може и по малко стига да се чува задоволително силно когато е необходимо.

 

А че се обърках ДА много се обърках

 

Тва е !!!

 

10x за помоща момчета :rolleyes::unsure:;)

 

 

Накрая ще ми писне и ще ида да го взема пак онуй кубе на Берингер :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
За съжаление,със "сладки" приказки за Solid State,няма да можем да подсладим "киселото tube грозде". :rolleyes:

Не съм съгласен с теб, харесвам солид-стейт звук. Както казах, за бзусарии, лампата ми звучи по-добре, но откровенно казано при повечко гейн си предпочитам солид стейт нещица.

 

За съжаление по темята не мога да дам компетентно мнение. Вземи си някакъв Randall, мисля че имаше някакви 100-ина ватови по около 600-800 лв.

 

Другия вариант е да си поръчаш лампово от metalhammer. Пробвал съм му ги, звучат МНОГО ДОБРЕ.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последно гледах един 75 ватов рандъл в тоя ценови клас

Кой е този модел на Рандъл??? Иначе звъчи добре :headbang::band2::o

RG75 или нещо от сорта, демек от по старите серии, след него минаха г2 и в момента е г3

 

ампа е със селешчън говорител, което е добре, стабилен е, здрав е, щом издържа метъл би трябвало и тебе да издържи, единственото което ме притеснява е че може би драйва му ще ти се стори прекалено "тежък", така че най добре да чуеш на място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали?

 

370$ в САЩ не значи 370$ тук, ще ти дам един пример, хот род на този сайт струва 600$

http://www.musiciansfriend.com/product/Gui...Amps?sku=480510

 

което излиза към 900 лв, а тук в магазина същия струва над 1500 лева

 

айде той е леко преоценен тъй като е лампов и т.н, в общи линии нещата които гледаш на сайтове по интернет може да си ги намериш тук на аналогични цени в евро.. ако имаш късмет... демек 370 евро

 

аз скоро си купих един преамп който в този сайт струваше 69$ го взех за 71 евро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Randall RG75D в САЩ

http://www.musiciansfriend.com/product/Gui...Amps?sku=481195

на цена 250$

 

Лично аз бих си купил този, дори и 250 евро ще дам с радост на сърцето, но в европа струва 360 евро, и то не РГ75Д а чистия модел, на който му липсва ефект процесора... думи нямам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е кофти да купуваш нещо на сляпо за това разчитам на вас и на този форум. Сигурно ставам банален вече но ще попитам за последен път: Какво мислите за Randall-ите.Имам вече цени пред мен и чесно казано са много добри

Няма как да се вдигна и да дойда до София да пробвам а нали се сещате че никой няма да ми го достави за да го пробвам само. :happy:;);)

 

Препоръчайте на невежата някой модел моля!!!

 

Благодаря!!!

 

:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всеки си има вкус, аз както вече ти казах рандалите са стабилни усилватели, с берингер изобщо няма място за сравнение, добри са за метал, за друго не съм ги чувал, чистия им канал е добър, модерния драйв на мен лично много ми допада, бритиш саунда не ми е чак толкова по вкуса защото ми идва по-ретро и по лек, на тебе именно той може да ти свърши работа...

 

те самите усилватели не са чак толкова различни, за тия пари ще се спреш на 75 ватовия модел, пък дали ще е стария чист РГ75, или Г2 или Г3 си зависи от теб, по новите са по добри и по скъпи, имат по динамичен звук, инъче като функции са сходни, тези които имат Д накрая имат процесор за разни му там ефекти, което не е лошо, но добавя към цената...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй ся.........

 

Искам много мек и плътен чист канал.Свиря лекички нещица(металията ми мина не че не свиря по тежички работи)

 

Драйв нямам ама ш си зема.

 

Сендове ретърни е желателно да имам и въобще всякви дупки

 

Поне 100-ина вата, мо може и по малко стига да се чува задоволително силно когато е необходимо.

 

А че се обърках ДА много се обърках

 

е желателно да имам и въобще всякви дупки
;):D:D:happy:

 

Значи с оглед на казаното от теб и спрямо тая цена, аз ти предлагам от xxxx това.Фендер

 

Както и Рандала дето колегите ти го предлагат, но той звучи доста метълско доколкото успях да го чуя във Фактор един пич го пробваше....а тоя фендер двама мои приятели си го взеха и си звучи супер за парите си вади изненадващо добър тон. На Балев комботата нямат сенд ретърни...не съм се интересувал дали по поръчка като ги прави слага - това с оглед ,че искаш повече дупки. :D :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рандал RG75 е много хубав усилвател но е за по-тежичка музика според мен.

Има плътен чист канал но не е много мекичък. Драйв канала му е тежък и мисля, че с него неможе да извадиш мек крънч звук. Аз съм свирил с процесори на клиин канала и звучи идеално. Тогава можеш да си докараш какъвто звук искаш. Има сендове, ретърни и всичко необходимо. Според мен това не е амп за лека музика. Направен е да реже глави. Спиикъра му е Селесчън и звука е убииствен но за тежка музика.

За съжаление незнам за тези пари дали ще можеш да си намериш каквото търсиш. Но определено като цена качество Рандала е най-доброто според мен.

Пак казвам според мен.

:happy:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми във фактор Варна има RG75 (мисля и RG100 или нещо подобно) и съм свирил на първия... Супер си беше... Диста според моето нещастно мненийце не е убийствено тежък, но вярно си е далеч от блусарско звучене, поне доколкото можах да пробвам :D Клийна беше готин => Аз бих си го взел при възможност:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ПрезиденСтудио има един RG75 от G2 и е нечовешка машина. За метъл е перфектен, предполагам и за по лека музика би бил повече от подходящ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.