Jump to content
Българският форум за музиканти

Директни записи


Recommended Posts

^ Аз съм объркал броя на чавките, въпроса ми беше към Fallenblood :) Но все пак има значение каква симулация ползваш, какви са ти вариантите. Независимо кой е плъгина аз все успявам да изкарам нещо прилично. За това питам ако знам да го насоча човека. Иначе като резултати бих казал, че е по-добре да се ползват импулси като кабиненти симулации а тези от плъгините да се изключат. Даже аз си направих на скоро експеримент Симулациите на BOSS GT-PRO звучат много по-добре като им изключиш вградените симулации и им пуснеш импулси. Даже с обикновен драйв, без амп и преамп - директно в картата получих прилични резултати с импулси отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работил съм най-много с waves gtr и guitar rig 4. от gr4 трудно успявам да изкарам хубав звук. gtr за пръв път го чух, като си дръпнах waves - вероятно е неизвестен, понеже е кофти. засега с него съм постигнал най-добри резултати. бях опитвал да подкарам и amplitube, той пък май не тръгна...

 

точно тука мисля, че съм ползвал вградените импулси на poulin lecab - все не намирам време пак да изтегля безплатните импулси от redwirez, от тях имам доста добро впечатление. макар че, като съм ги ползвал, винаги съм лепвал два импулса наслуки, понеже хал-хабер си нямам как да избирам микрофон и позиция.

 

и прочее объркани мисли на празната ми глава, които ще ви спестя... :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз съм объркал броя на чавките, въпроса ми беше към Fallenblood :) Но все пак има значение каква симулация ползваш, какви са ти вариантите. Независимо кой е плъгина аз все успявам да изкарам нещо прилично. За това питам ако знам да го насоча човека. Иначе като резултати бих казал, че е по-добре да се ползват импулси като кабиненти симулации а тези от плъгините да се изключат. Даже аз си направих на скоро експеримент Симулациите на BOSS GT-PRO звучат много по-добре като им изключиш вградените симулации и им пуснеш импулси. Даже с обикновен драйв, без амп и преамп - директно в картата получих прилични резултати с импулси отзад.

А, да, за импулсите спор няма, че звучат много по-добре от симулации. Аз по-скоро за обработката говорех.

 

Пробвайте тези

http://signalsaudio.com/free/Gods_Cab_1.1.zip

Безплатни са, но доста добри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готино, дръпнах ги и тях.

 

питанки:

има ли някакво правило как да избирам импулси? предполагам трябва да почета за mic placement из нета...

как да подходя към записа на чисти китари, както и на тези с по-малко гейн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно това го пише в менюала на RedWirez, доста подробно и разбираемо. Кой плейсмънт да избереш според зависи как звучи в момента и какво търсиш като промяна на звука.

Всичко е МНОГО проби. Като имаш 10 кабинета, 10 майка, 50 позиции за всеки... Смятай колко комбинации са! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не те разбрах fallenblod, какъв интерфейс ползваш? ако е вграден аудио-чип заеби, от цялата тема успях да рабера, че искаш хубав микс, ама нищо за записа, инструментите, интерефейса, свирнята; а само че ползваш Reaper и плъгините, но то тоя софт много ги ползват и имат завидни резултати. :)

не че и ако всичко това е на 6 микса ти ще стане от самосебе си, месеци даже години всекидневна практика по множество комбинации не стигат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

интерфейсът е e-mu tracker pre. инструментите са над нивото, на което са били у 80-тарските соц банди, чието звучене бихме се радвали, ако достигнем (макар че при тях звукозаписът със сигурност се е извършвал с много повече вдъхновение и майсторлък). виж, от свирнята има още какво да се желае.

 

там е работата, че много сме мислили песни и малко сме свирили кавъри... :girl_cray2:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, първо се насочи към хубави записи. Интерфейсът бива ама само за един иснтрумент. А хубав стегнат запис става всички като записват.

За микса пак трябва хиляди проби грешки, четене, уроци от нета. За ден два, седмица, пет... няма да стане обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми, в "студиен състав" сме си само двама, колкото са и входовете на интерфейса. а синтезаторите и барабаните ни са изкуствени. те са ни най-малката грижа обаче... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.